Zavrieť

Porady

Povinnost predlozit danove priznanie/uctovnu uzavierku s.r.o na obchodny register?

zdravim vas,
vie mi prosim niekto poradit,co a kam mam odniest?znamy mi povedal,ze to mam odniest najneskor do 30.juna. naopak uctovnicka mi hovori,ze to mam odniest do 3 mesiacov od uskutocnenia valneho zhromazdenia...mam v tom hokej...a neviem poriadne ani co mam odniest a kam..myslim,ze bola rec o uctovnej uzavierke...
dakujem.
Usporiadat
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Schváliť uzávierku za predchádzajúce účtovné obdobie je potrebné do 30. 06.. Do 30 dni od schválenia je to potrebné zaslať na Obchodný register.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

janka.mo Pozri príspevok
som zabudla napisat, ze su aj spolocnikmi s pomerom 50:50. Mna len teda zaujima, ake su vlastne tie terminy, aby som ich upozornila. pretoze naozaj neviem, ci to mozme zatial spravit tak, ze to posleme bez schvalenia a dokedy to potom mozu schvalit. toto zistujem vlastne na podnet jedneho z nich. on by to najradsej spravil vsetko teraz, teda aj schvalenie, ale momentalne sa neda, tak preto vas prosim o radu.....
1. súhlasím s príspevkom "17" od erikaDP, a tiež s príspevkom "16" od Rozalka, preto nebudem písať svoj názor, lebo je totožný.
2. V prvom rade termíny určuje vaša Spoločenská zmluva, ak to nie je podchytené, tak Obchodný zákonník, a teda príspevok "17" ti odpovedá.

(Mám spoločnosť, kde majú povinnosť schváliť ÚZ do konca januára nasl. roka, t.j. sú prísnejší ako Obch.Z., a teda my to musíme stíhať aj s podaním DP v tomto termíne, preto ti neodpoviem, nepoznám Vašu SZ, veci by mohli byť vytrhnuté od vašej reality)



Keďže tvoji spoločníci nekomunikujú, ak by ste splnili literu zákona a 1 konateľ by VZ zvolal v termíne do 30.06.-rozposlal pozvánky, podklady k prejednávaným bodom môže-nemusí - môže byť pripravený k nahliadnutiu v sídle spoločnosti, ale treba to uviesť v pozvánke a podobne, VZ by bolo uznášaniascgopné, pretože by bol prítomný dostatok - 50% hlasov/spoločníkov, ÚZ by takéto VZ bolo schopné schváliť, nakoľko by bola prítomná dostatočná časť hlasov, spoločníkov PODĹA OZ, § 127, odst.1 a 3 ale len za predpokladu, že Vaša SZ (spol zml.) nie je prísnejšia a aj na tieto schválenia nie je potrebná vyššie % prítomných hlasov a "súhlasiacich" hlasov.

Iná vec je ale napadnutie rozhodnutia 2.-hým spoločníkom, ak by nesúhlasil............a pod.

Je ťažko radiť tam, kde sa dvaja kohúti nevedia dohodnúť.

Treba sa rozhodnúť podľa povahy a očakávaní konania 2. spoločníka/konateľa.
Od toho sú konatelia konateľmi, aby konali a súčasne aj niesli zodpovednosť.

Čiže všetko sa odvíja najmä od vašej Spol. zml. aj termíny aj spôsoby.
Naposledy upravil atka4 : 23.06.09 at 10:38 Dôvod: dopl. č. príspevku
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
atka4 Pozri príspevok
1. súhlasím s príspevkom "17" od erikaDP, a tiež s príspevkom "16" od Rozalka, preto nebudem písať svoj názor, lebo je totožný.
2. V prvom rade termíny určuje vaša Spoločenská zmluva, ak to nie je podchytené, tak Obchodný zákonník, a teda príspevok "17" ti odpovedá.

(Mám spoločnosť, kde majú povinnosť schváliť ÚZ do konca januára nasl. roka, t.j. sú prísnejší ako Obch.Z., a teda my to musíme stíhať aj s podaním DP v tomto termíne, preto ti neodpoviem, nepoznám Vašu SZ, veci by mohli byť vytrhnuté od vašej reality)



Keďže tvoji spoločníci nekomunikujú, ak by ste splnili literu zákona a 1 konateľ by VZ zvolal v termíne do 30.06.-rozposlal pozvánky, podklady k prejednávaným bodom môže-nemusí - môže byť pripravený k nahliadnutiu v sídle spoločnosti, ale treba to uviesť v pozvánke a podobne, VZ by bolo uznášaniascgopné, pretože by bol prítomný dostatok - 50% hlasov/spoločníkov, ÚZ by takéto VZ bolo schopné schváliť, nakoľko by bola prítomná dostatočná časť hlasov, spoločníkov PODĹA OZ, § 127, odst.1 a 3 ale len za predpokladu, že Vaša SZ (spol zml.) nie je prísnejšia a aj na tieto schválenia nie je potrebná vyššie % prítomných hlasov a "súhlasiacich" hlasov.

Iná vec je ale napadnutie rozhodnutia 2.-hým spoločníkom, ak by nesúhlasil............a pod.

Je ťažko radiť tam, kde sa dvaja kohúti nevedia dohodnúť.

Treba sa rozhodnúť podľa povahy a očakávaní konania 2. spoločníka/konateľa.
Od toho sú konatelia konateľmi, aby konali a súčasne aj niesli zodpovednosť.

Čiže všetko sa odvíja najmä od vašej Spol. zml. aj termíny aj spôsoby.
v prvom rade sa chcem podakovat za vase reakcie na moju otazku. pozrela som spolocensku zmluvu a tam je odvolavka na OZ, teda nie je prisnejsia.
teda ak som spravne pochopila, tak 1. konatel posle pozvanku na VZ, kde stanovi termin valneho zhromazdenia na povedzme 15.8. tak potom na register musim odoslat vykazy do 15.9. teda ak ich schvalia.
neporusi sa teda zakon, ze tie vykazy tam pridu az v septembri? alebo ich tam musime poslat do 30.6. aj ked nebudu schvalene, teda nebude sa konat VZ? strasne ma mätie ten datum 30,6,
prepacte, ze sa tolko pytam, ale robim to prvykrat, tak nechcem aby sa vyskytli nejake problemy.
dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

janka.mo Pozri príspevok
v prvom rade sa chcem podakovat za vase reakcie na moju otazku. pozrela som spolocensku zmluvu a tam je odvolavka na OZ, teda nie je prisnejsia.
teda ak som spravne pochopila, tak 1. konatel posle pozvanku na VZ, kde stanovi termin valneho zhromazdenia na povedzme 15.8. tak potom na register musim odoslat vykazy do 15.9. teda ak ich schvalia.
neporusi sa teda zakon, ze tie vykazy tam pridu az v septembri? alebo ich tam musime poslat do 30.6. aj ked nebudu schvalene, teda nebude sa konat VZ? strasne ma mätie ten datum 30,6,
prepacte, ze sa tolko pytam, ale robim to prvykrat, tak nechcem aby sa vyskytli nejake problemy.
dakujem
Janka, na všetky tvoje otázky je v tejto téme odpoveď. Diskutujúci by sa len opakovali. Prečítaj si celú tému ešte raz.
Osobne ti odporúčam toto :

atka4 Pozri príspevok
Nie je vecou účtovníka, aby ÚZ predkladal príslušnému súdu do zbierky listín, je to povinnosť štatutárov spoločnosti...
účtovník to má pripraviť, ak mu to ukladájú jeho povinnosti a je na to oprávnenou osobou vyzvaný...
účtovník to nepodpisuje, nepredkladá svojvoľne.
- Ak ti na tom teda záleží, tak ich oboch upozorni, či už ústne alebo písomne na termíny (aby si mala čierne na bielom, že ty si urobila, čo bolo v tvojich kompetenciách a nevytkli ti, keď sa "udobria", že si im to mohla povedať a prípadnú pokutu ti zosobnia) , to je všetko, čo podľa mňa môžeš urobiť.... Nepreberaj na seba zodpovednosť, toto je ich parketa...
... a ak predsa ti to nedá pokoja, naštuduj si príslušné aj súvisiace paragrafy Obchodného zákonníka.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Odpoveď je v prípsevku "17"
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Prvykrat sa trosku pasujem so zapisnicou z valneho zhromazdenia - rozdelenie zisku z min. obdobia. Spolocnost zmenila spolocnikov od marca tohto roku. Stari spolocnici ostali konatelmi. Chcela by som vediet ci na tom valnom zhromaždeni je potrebne, aby sa zucastnili aj novi spolocnici. Im sa zisk nebude rozdelovat. A este som chcela vediet ci udaje o výške ZI uvádzať v zápisinici este v SK. dakujem
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
zuzanask Pozri príspevok
Prvykrat sa trosku pasujem so zapisnicou z valneho zhromazdenia - rozdelenie zisku z min. obdobia. Spolocnost zmenila spolocnikov od marca tohto roku. Stari spolocnici ostali konatelmi. Chcela by som vediet ci na tom valnom zhromaždeni je potrebne, aby sa zucastnili aj novi spolocnici. Im sa zisk nebude rozdelovat. A este som chcela vediet ci udaje o výške ZI uvádzať v zápisinici este v SK. dakujem
Nie je podstatné komu sa bude zisk rozdelovat - tento napokon môže zostať aj nerozdelený , ale podtatné je to kto je právoplatný spoločník v čase konania valnej hromady
a čo sa týka sk- EUR , mám tza to, že ked sa rozhoduje v r. 2009 - tak by sa malo rozhodovat v EUR - to je dnes platná mena , ale ked to napíšeš duálne , nič neporušíš
a ešte - na OR nepredkladáš danové priznanie , iba účtovnú závierku - Súvahu , Výkaz ziskov a strát , poznámky a zápis z valnej hromady
Naposledy upravil Katarína Cigánová : 10.07.09 at 11:01 Dôvod: doplnenie EUR ,
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Katarína Cigánová Pozri príspevok
a ešte - na OR nepredkladáš danové priznanie , iba účtovnú závierku - Súvahu , Výkaz ziskov a strát , poznámky a zápis z valnej hromady
Môj názor je taký, že na OR predkladáš účtovnú závierku - Súvahu , Výkaz ziskov a strát , poznámky a vyhlásenie o schválení, resp. neschválení závierky (a nie zápis z valnej hromady).

Prosím, opravte ma, ak sa mýlim.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Máš pravdu. Ak sa zápisnica z VZ týka len rozdeľovania zisku, príp. úhrady straty, tak sa neposiela do zbierky listín OR.
0 0
Maryška Maryška

Maryška je offline (nepripojený) Maryška

Ahojte!

Prosím Vás, mohol by mi nietko dat link na to, ako má vyzerať vyhlásenie o schválení, resp. neschválení závierky? Robím to prvý krát. Hľadám, ale nič nenachádzam. Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vyhlásenie v zmysle §9 ods.6 zákona číslo
530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení



Dolu podpísaný ........................, rod.č. .............., bytom ................ , ako štatutárny orgán spoločnosti ..........................., IČO: ..........., ako oprávnená osoba konať v mene spoločnosti vyhlasujem v súlade so znením §9 ods.6 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení, že do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka za rok 2008 schválená Valným zhromaždením dňa ..............


V Bratislave .........................



................................................
konateľ spoločnosti
0 0
Maryška Maryška

Maryška je offline (nepripojený) Maryška

Evina pekne ďakujem. Veľmi to oceňujem.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

U nás sa konalo valné zhromaždenie do 30.06.2009. Ale neschválilo účtov. závierku, pretože ešte neprebehol audit.
VZ rozhodlo, že schválením účtov. záv. a rozdelením HV za rok 2008 sa bude zaoberať až po schválení auditu a stanovoli termín schválenia 30.11.2009.

Musím teraz do 30. 09. 2009 zaslať do Zbierky listín neschválenú účtov. závierku s vyjadrením konateľa, že predkladá nechv. účov. závierku ?
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Pozri § 40 Obchodného zákonníka
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
My prikladáme takýto prípis:

VEC: Predloženie účtovnej závierky

"V súlade s §21 ods. 1) a 2) Zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve a § 3 ods. 1 písm. g)
Zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri Vám predkladáme účtovnú závierku za rok 2008."

Osoba oprávnená konať v mene právnickej osoby predkladá toto

Písomné vyhlásenie

Vyhlasujeme, že predkladaná účtovná závierka za rok 2008 bola valným zhromaždením
s c h v á l e n á
dňa ..........
S pozdravom
podpis štatutárneho zástupcu oprávneného konať v mene právnickej osoby
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

koňo Pozri príspevok
Pozri § 40 Obchodného zákonníka

Ďakujem.
Pochopila som, že neschválenú účtov. závierku som povinná uložiť do Zbierky listín do 30.10.2009.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať. Mám s.r.o. kde sú dvaja spoločníci, ktorí sú zároveň konateľmi konajúcimi samostatne s rovnakým podielom v spoločnosti na VH sa uzniesli že zisk pripadne len jednému z nich. Môže to tak byť. Nie som si teraz istá. V spoločenskej zmluve majú napísané že o zisku rozhoduje VH a tak teraz neviem či to niaky zákon nezakazuje aby sa to tak mohlo rozdeliť. Zdôrazňujem že s tým obaja súhlasili.
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Pokiaľ nemajú v spoločenskej zmluve nejaké ustanovenie, ktoré by tomu bránilo, je to ich rozhodnutie´, ktoré treba akceptovať.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ďakujem
0 0
ivo_b ivo_b

ivo_b je offline (nepripojený) ivo_b

tuta Pozri príspevok
Schváliť uzávierku za predchádzajúce účtovné obdobie je potrebné do 30. 06.. Do 30 dni od schválenia je to potrebné zaslať na Obchodný register.
nie SCHVALIT ale PREDLOZIT NA SCHVALENIE:

§ 40

(1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny
podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu
individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným
orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný
zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením
obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu
individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na
schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať