Zavrieť

Porady

Povinnost predlozit danove priznanie/uctovnu uzavierku s.r.o na obchodny register?

zdravim vas,
vie mi prosim niekto poradit,co a kam mam odniest?znamy mi povedal,ze to mam odniest najneskor do 30.juna. naopak uctovnicka mi hovori,ze to mam odniest do 3 mesiacov od uskutocnenia valneho zhromazdenia...mam v tom hokej...a neviem poriadne ani co mam odniest a kam..myslim,ze bola rec o uctovnej uzavierke...
dakujem.
Usporiadat
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Prosím Vás, viem že je tu toho veľa popísané ale chcem sa len uistiť. Sme s.r.o. založená jednou osobou a doteraz sa nekonalo žiadne VZ, takže ani nemám schválenú účtovnú závierku. Na OR musím aj tak poslať súvahu,výkaz ziskov a strát aj poznámky?(stačí kópie?) + písomné vyhlásenie o tom, že nie je schválená? A čo s rokom 2007 (vtedy sme s.r.o. založili) a nikde sme nič neposlali. A ako by mala vyzerať taká zápisnica z VZ?
Ďakujem Vám za rady a pochopenie.
Naposledy upravil janapill : 21.10.09 at 12:21
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

janapill Pozri príspevok
Prosím Vás, viem že je tu toho veľa popísané ale chcem sa len uistiť. Sme s.r.o. založená jednou osobou a doteraz sa nekonalo žiadne VZ, takže ani nemám schválenú účtovnú závierku. Na OR musím aj tak poslať súvahu,výkaz ziskov a strát aj poznámky?(stačí kópie?) + písomné vyhlásenie o tom, že nie je schválená? A čo s rokom 2007 (vtedy sme s.r.o. založili) a nikde sme nič neposlali. A ako by mala vyzerať taká zápisnica z VZ?
Ďakujem Vám za rady a pochopenie.
posúvam
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

posúvam
0 0
Marttys Marttys

Marttys je offline (nepripojený) Marttys

Rozalka Pozri príspevok
§ 9 ods. 6 Zákona č. 530/2003 Z.z. o Obchodnom registri sa mení Zákonom 657/07 takto:


„(6)Pri predkladaní listín uvedených podľa § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami
predložiť písomné vyhlásenie či predkladané listiny príslušný orgán schválil alebo neschválil„

§ 3, ods. 1 písm. g)

g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná správa a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko zapísanej osoby, alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

A platí to už od 1.1.2008 – teda aj za závierku 2007.
Prosím k teto teme sa chcem opytat, ze tu vseci pisaju, ze predkladaju Súvahu, Vykaz ZaS a poznamky + vyhlasenie o schvalení ale čo ta vyročná sprava??? mam to nastole a som z toho jelen
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

Ahojte, vie mi niekto poradit ci tuto povinnost predlozit uctovnu zavierku do zbierky listín ma aj k.s ? V § 40 vymenovana nie je, ale v podstate by sa mala spravat ako s.r.o-cka Ja si myslim, ze tuto povinnost ma aj k.s.. Ma niekto iny nazor? Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hermiona Pozri príspevok
Ahojte, vie mi niekto poradit ci tuto povinnost predlozit uctovnu zavierku do zbierky listín ma aj k.s ? V § 40 vymenovana nie je, ale v podstate by sa mala spravat ako s.r.o-cka Ja si myslim, ze tuto povinnost ma aj k.s.. Ma niekto iny nazor? Dakujem.
§ 21 Zákon o účtovníctve
Zverejňovanie údajov

(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

Dakujem Tweety.
To je presne to ze treba vediet, ktory je to ten iny zakon.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať