Zavrieť

Porady

Prenájom auta zo zahraničia a odpočet DPH

Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť. Slovenská SRO má v prenájme autá M1 od poľskej SRO. Na základe zmluvy poľská sro mesačne fakturuje prenájom. Faktúra je vystavená bez DPH (volala som s účtovníkom poľskej firmy, tvrdil, že podľa ich zákona o DPH má byť fa vystavená bez DPH). Pre mňa to teda znamená samozdaniť, a daň odviesť, nakoľko pri prenájme áut M1 nemôžem daň odpočítať. Dobre uvažujem? Vopred ďakujem za odpovede, Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    dogicka Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť. Slovenská SRO má v prenájme autá M1 od poľskej SRO. Na základe zmluvy poľská sro mesačne fakturuje prenájom. Faktúra je vystavená bez DPH (volala som s účtovníkom poľskej firmy, tvrdil, že podľa ich zákona o DPH má byť fa vystavená bez DPH). Pre mňa to teda znamená samozdaniť, a daň odviesť, nakoľko pri prenájme áut M1 nemôžem daň odpočítať. Dobre uvažujem? Vopred ďakujem za odpovede, Eva
    Pdľa § 15/8 f; je miestom dodania služby Poľsko, pretože nájom dopravných prostriedkov je vyňatý z výnimky pre určenie miesta dodania služby. V tom zmysle hovorí aj čl. 56 Europskej smernice 2006/112/ES.
    Keďže každá členská krajina prevzala tieto ustanovenia do svojich zákonov, mám za to, že poľský partner urobil chybu.
    Upozornite ho na smernicu EU a nech si ešte raz pozrie znenie ich zákona.

    Keďže miesto dodania služby je Poľsko, plnenie nie je predmetom dane na Slovensku.
    Naposledy upravil Milan Benka : 01.08.08 at 08:57

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    benka Pozri príspevok
    Pdľa § 15/8 f; je miestom dodania služby Poľsko, pretože nájom dopravných prostriedkov je vyňatý z výnimky pre určenie miesta dodania služby. V tom zmysle hovorí aj čl. 56 Europskej smernice 2006/112/ES.
    Keďže každá členská krajina prevzala tieto ustanovenia do svojich zákonov, mám za to, že poľský partner urobil chybu.
    Upozornite ho na smernicu EU a nech si ešte raz pozrie znenie ich zákona.

    Keďže miesto dodania služby je Poľsko, plnenie nie je predmetom dane na Slovensku.
    Áno, ja súhlasím, preto som volala s účtovníkom poľskej firmy, on však tvrdí, že fa je v poriadku a nechce ju opraviť. Skúsim tam ešte raz zavolať, ale čo robiť v prípade, keď faktúru neopravia? Slovenská sro je mesačný platca DPH, takže to musím vyriešiť.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    dogicka Pozri príspevok
    Áno, ja súhlasím, preto som volala s účtovníkom poľskej firmy, on však tvrdí, že fa je v poriadku a nechce ju opraviť. Skúsim tam ešte raz zavolať, ale čo robiť v prípade, keď faktúru neopravia? Slovenská sro je mesačný platca DPH, takže to musím vyriešiť.
    Odpovedzte si na otázky:

    1. Kde je miesto dodania služby ?
    2. Je teda táto služba predmetom dane na Slovensku ?

    Podľa odpovedí na tieto otázky môžete kľudne postupovať.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    dogicka Pozri príspevok
    Áno, ja súhlasím, preto som volala s účtovníkom poľskej firmy, on však tvrdí, že fa je v poriadku a nechce ju opraviť. Skúsim tam ešte raz zavolať, ale čo robiť v prípade, keď faktúru neopravia? Slovenská sro je mesačný platca DPH, takže to musím vyriešiť.
    Problém je na strane dodávateľa.
    U odberateľa prijatá služba nie je predmetom dane. (viď vyššie príspevky).

    Ak neopravia fa ?, tak zaplatíte menej (opravená by bola s poľskou Dph) - (ušetríte na platbe) a máte nižšie náklady.
    človiečik Vladimír Ozimý
    a) jednoznačne ide o miesto dodania v PL t.j. mali vystaviť fa s poľskou dph.
    b) ak vystavili bez DPH každopadne by som nezdaňoval

    Prenájom auta zo zahraničia a odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.