Zavrieť

Porady

zaokrúhlenie vo výkaze

ahojte, pre istotu sa pýtam, "ako sa zaokrúhľuje DPH, ak mám daňovú povinnosť 9.932,40 ?", a čo potom s haliermi?
Ďakujem
MIRKA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Mirka, nepíšeš či účtuješ v PU, ak áno, tak haliere zaokrúhliš na 548 AU / 343 AU alebo 343 AU / 648 AU oproti, aby sa Ti účet rovnal s výkazom

    mirka16 je offline (nepripojený) mirka16

    mirka16
    sorry, účtujem v PU, pochopila som, kde zaúčtuje rozdiely, ale zaokrúhlenie nahor alebo nadol?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    ak máš výkaz 9 932,- tak 0,40 hal. zaokrúhliš nadol, ak 9 933,- tak 0,60 nahor
    dúfam, že som to dobre napísala :p

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    mirka16
    ahojte, pre istotu sa pýtam, "ako sa zaokrúhľuje DPH, ak mám daňovú povinnosť 9.932,40 ?", a čo potom s haliermi?
    Ďakujem
    MIRKA
    Výsledná DPH v daňovom priznaní sa zaokrúhľuje na celé koruny nahor. Kde je to presne napísané, to narýchlo neviem nájsť, ale aj vzorové tlačivo pre DPH na stránke Daňového riaditeľstva výpočet dane zaokrúhľuje takýmto spôsobom (napr DPH z 1001,- Sk - 190,19 Sk zaokrúhi na 191,-, nie na 190,- Sk). Takže 9932,40 Sk by malo byť vo výkaze 9933,- Sk.

    zaokrúhlenie vo výkaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.