Zavrieť

Porady

výkaz DPH - opravný alebo dodatočný

Ahojte. Prosím o pomoc. Dnes som zistila, že som vo výkaze DPH za 2.kvartál 2008 zabudla odpočítať daň vo výške cca. 1500 Sk. Ako z toho čo najjednoduchšie vykľučkovať? Je potrebné podať dodatočné alebo opravné daňové priznanie? Vyplývajú z toho nejaké sankcie? ďakujem všetkým za pomoc
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Martina CF Pozri príspevok
Ahojte. Prosím o pomoc. Dnes som zistila, že som vo výkaze DPH za 2.kvartál 2008 zabudla odpočítať daň vo výške cca. 1500 Sk. Ako z toho čo najjednoduchšie vykľučkovať? Je potrebné podať dodatočné alebo opravné daňové priznanie? Vyplývajú z toho nejaké sankcie? ďakujem všetkým za pomoc
po termíne podania priznania sa podáva "dodatočné". Neviem o aký doklad sa jedná, ale možno §51 Ti dáva možnosť odpočítať DPH aj v nasledujúcom období /3.Q./ a nemusíš podávať DDP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
Ahojte. Prosím o pomoc. Dnes som zistila, že som vo výkaze DPH za 2.kvartál 2008 zabudla odpočítať daň vo výške cca. 1500 Sk. Ako z toho čo najjednoduchšie vykľučkovať? Je potrebné podať dodatočné alebo opravné daňové priznanie? Vyplývajú z toho nejaké sankcie? ďakujem všetkým za pomoc
Môžeš podať DDP, nie opravné, to je len do dátumu na podanie DP, a ten už uplynul, ale podať ho nemusíš, neuplatnenú daň si môžeš odpočítať v nasledujúcom DP, teda v 3.Q.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

No konkrétne ide o bločky za benzín. Keďže boli platené cez kartu a výpis z karty mi prišiel až teraz, v podstate až teraz som si uvedomila, že som na ne pozabudla. V DP za 2. kvartál som mala nadmerný odpočet. Tým pádom by sa mi ešte o tých 1500 Sk zvýšil.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Martina CF Pozri príspevok
No konkrétne ide o bločky za benzín. Keďže boli platené cez kartu a výpis z karty mi prišiel až teraz, v podstate až teraz som si uvedomila, že som na ne pozabudla. V DP za 2. kvartál som mala nadmerný odpočet. Tým pádom by sa mi ešte o tých 1500 Sk zvýšil.
Môžeš odpočítať v 3.Q.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

evina Pozri príspevok
Môžeš odpočítať v 3.Q.
A ak by prišla kontrola ako rozumne argumentovať odpočet až za 3.Q 2008? Ešte som sa stýmto nestretla, tak nechcem, aby sme z toho mali zbytočné problémy
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Martina CF Pozri príspevok
A ak by prišla kontrola ako rozumne argumentovať odpočet až za 3.Q 2008? Ešte som sa stýmto nestretla, tak nechcem, aby sme z toho mali zbytočné problémy
§ 51 zákona o DPH - bločky si mala do podania daňového priznania a rozhodla si si právo na odpočítanie DPH uplatniť v nasledujúcom zdaňovacom období

http://www.porada.sk/t18735-odpocita...lad-z-erp.html
http://www.porada.sk/t18758-odpocita...a-faktura.html
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pozrite aj tu
http://www.porada.sk/754575-post10.html
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
No ja mam podobný problém, našla som faktúru ktorá mi prisla 17.07. mailom a nedala som ju do dp k dph. Daň na odpočítanie je tam 2 453 sk.
Lebo som čakala na originál s pečiatkou poštou a potom som na to zabudla. Teraz som si všimla, že má datum vzniku daň.povinnosti 30. 06., tak to tiež nemusím sa kôli tomu plašit???

Normálne to uplatním v 3q?? Ak ano tak som štastná preštastná
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

evka-janekova Pozri príspevok
Normálne to uplatním v 3q?? Ak ano tak som štastná preštastná
Ano, môžeš byť štastná, prešťastná.
Uplatníš v 3.Q.

...ako niekedy nám málo stačí ku šťastiu
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nadobudnutie tovaru z iného členského štátu sme do priznania uviedli v príslušnom mesiaci. Úplne náhodou (až pri úhrade) sme zistili, že jedna z faktúr bola dobropisom (nenápadný text na spodku faktúry - samostatne samozrejme v cudzej reči).

Ako uviesť tento omyl v priznaní (samozrejme dvojnásobnou sumou): základ dane r. 7 a daň r. 8, 17 a 19. V riadkoch 29, 32, 35 a 36 uvedieme "0"?
Ak je daň 0, ako to posúdi DÚ?
Naposledy upravil Rozalka : 14.08.08 at 20:14
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Je potrebné podať dodatočné, ak sa nemení vzťah s DÚ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mojto Pozri príspevok
Je potrebné podať dodatočné, ak sa nemení vzťah s DÚ?
Ak nie sú v ňom správne údaje podľa záznamovej evidencie - áno
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

vystavili sme fakturu v auguste do ČR pre fyzickú osobu, nepodnikateľa, neregistrovaného na DPH, faktúra bola vystavená bez DPH, daňové priznanie podané, akým spôsobom opraviť , aby to moc nebolelo?
0 0
mato20 mato20

mato20 je offline (nepripojený) mato20

Ahojte,
vcera som zistil,ze faktura ,ktoru som prijal zaciatkom septembra a ktora bola uz zauctovana aj uhradena, nie je formalne spravna. Konkretne: sposob platby je prevodom namiesto hotovost. Mozem takuto fakturu zaradit do priznania DPH v 3 Q alebo je lepsie pockat kym mi pride opravena a DPH uplatniit v 4Q - nebude vadit,ze uz faktura je zauctovana v 3Q?
Faktura sa tyka DHM v odpisovej 2 skupine.

Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mato20 Pozri príspevok
Ahojte,
vcera som zistil,ze faktura ,ktoru som prijal zaciatkom septembra a ktora bola uz zauctovana aj uhradena, nie je formalne spravna. Konkretne: sposob platby je prevodom namiesto hotovost. Mozem takuto fakturu zaradit do priznania DPH v 3 Q alebo je lepsie pockat kym mi pride opravena a DPH uplatniit v 4Q - nebude vadit,ze uz faktura je zauctovana v 3Q?
Faktura sa tyka DHM v odpisovej 2 skupine.

Dakujem
Môžeš ju zaradiť do 3.Q.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mato20 Pozri príspevok
Ahojte,
vcera som zistil,ze faktura ,ktoru som prijal zaciatkom septembra a ktora bola uz zauctovana aj uhradena, nie je formalne spravna. Konkretne: sposob platby je prevodom namiesto hotovost. Mozem takuto fakturu zaradit do priznania DPH v 3 Q alebo je lepsie pockat kym mi pride opravena a DPH uplatniit v 4Q - nebude vadit,ze uz faktura je zauctovana v 3Q?
Faktura sa tyka DHM v odpisovej 2 skupine.

Dakujem
tak až takúto formálnu správnosť neskúmam...
nechaj ju v 3Q a keď príde opravený text: forma úhrady prevodom, tak ju vymeň.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mato20 Pozri príspevok
Ahojte,
vcera som zistil,ze faktura ,ktoru som prijal zaciatkom septembra a ktora bola uz zauctovana aj uhradena, nie je formalne spravna. Konkretne: sposob platby je prevodom namiesto hotovost. Mozem takuto fakturu zaradit do priznania DPH v 3 Q alebo je lepsie pockat kym mi pride opravena a DPH uplatniit v 4Q - nebude vadit,ze uz faktura je zauctovana v 3Q?
Faktura sa tyka DHM v odpisovej 2 skupine.

Dakujem
Myslím , že to nie je až taká chyba , nakoľko veľa krát sa stane , že faktúra je dlhodobo po splatnosti a nakoniec ju odberateľ uhradí v hotovosti i napriek tomu , že je tam uvedené platba PP .

Takže , pre Vašu spokojnosť tak ako radí ermon , ak príde opravená FA , tak si ju vymeňte .
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dobrý deň. Vo vlastnom reštauračnom zariadení poskytujeme stravu zamestnancom. DPH si uplatňujeme na vstupe zo všetkých surovín potrebných na prípravu jedál. Zamestnanci si môžu vybrať z denného menu, alebo z jedálneho lístka, zvlášť pre zamestnancov nevaríme obedy. Minulý rok (od júla do konca roka) sme od zamestnancov vyberali za stravu v hotovosti 45% zo stravného, vypočítanú DPH sme odviedli. Tento rok im stravu poskytujeme bezplatne. Tu nastáva môj problém. Som v účtovníctve začiatočník, účtovníctvo robím len od začiatku roka, a tak som začala rozmýšľať (možno trochu neskoro, ale lepšie neskoro ako vôbec), či nie je potrebné odvádzať DPH z tých 45% stravného, aj keď zamestnanci nám nič neplatia. Potom by to asi išlo interným dokladom ako PNZD a vypočítanú DPH treba odviezť? Lenže za I. a II. Q sa nič neodviedlo, je potrebné urobiť DDP za I. a II. Q alebo je možné (ak je treba odviezť DPH) toto urobiť v III. Q? Dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne. Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Prosím, nevie mi nikto poradiť?
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

ANNAP Pozri príspevok
vystavili sme fakturu v auguste do ČR pre fyzickú osobu, nepodnikateľa, neregistrovaného na DPH, faktúra bola vystavená bez DPH, daňové priznanie podané, akým spôsobom opraviť , aby to moc nebolelo?
nik mi nepomôže?................
0 0
Načítať ďalšie