Zavrieť

Porady

Vrátenie odpočítanej dane

Ahojte,

Potrebujem od Vás súrne radu. Dostala som takú informáciu, že pri vrátení leasingu musím vrátiť daňovému úradu odpočítané DPH. Podotýkam , že sa jedná o leasing pred 01.01.2004. V zákone som to hľadala ale našla som iba , že DPH musím vrátiť späť iba v prípade krádeži. Vie mi niekto poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    Myslela som tým , že predmet leasingu vrátime leasingovej spoločnosti, nakoľko sa firma dostala do finančných ťažkostí, tzn. nevie naďalej splácať leasingové splátky.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ja som našla v zákone platnom pred 1.1.2004 §20 ods.14 toto:
    platiteľ, ktorý odpočítaval daň z prirážky pri prenájme osobného automobilu na základe zmluvy o kúpe prenajatej veci je povinný odviesť daň vo výške odpočítanej dane, ak sa zmluvný vzťah neskončil kúpou osobného automobilu týmto platiteľom.Platiteľ odvedie daň v zdaňovacom období, v ktorom skončil zmluvný vzťah.
    pekný deň

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak vrátite predmet leasingu v roku 2005, musíte postupovať podľa zákonov platných pre rok 2005. čo sa týka DPH, logicky mi vychádza, že v čase, keď ste platili leasingové splátky, používali ste auto pre svoje zdaniteľné plnenia, tak by sa DPH vracať nemala. Ani som nič podobné v zákone nenašla, tam je len ukradnutý tovar. Neukončený leasing má ešte dopad na daň z príjmu, tam sa upravuje základ dane v roku predčasného ukončenia leasingu. Porovnávajú sa rovnomerné odpisy predmetu leasingu a sumy, ktoré ste dali do výdavkov z titulu leasingu.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    a nevzťahuje sa na tento leasing náhodou zákon platný v čase začatia leasingu???ani podľa prechodných ustanovení §85 ods.1 :podľa doterajších predpisov sa až do uplynutia posudzujú všetky lehoty, ktoré začali plynúť pred účinnosťou zákona???

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    odporúčam na prezretie DÚPP 1/2005 str.29 a 30 tam píšu o vrátení DPH z leasingovej zmluvy z r.2004 a tiež to nie je v novom zákone
    veľa úspechov

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Mne z toho vôbecnie je jasné o aké lehoty by mohlo ísť. Myslím lehoty v súvislosti s leasingom.

    Vrátenie odpočítanej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.