Zavrieť

Porady

Amerika a súhrnný výkaz

Dobrý deň,

máme prijatý tovar z Ameriky, dáva sa info do súhrnného výkazu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    do súhrnného výkazu ide iba dodanie o členských štátov EU, viď par. 81 zákona o DPH.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Alena Šimová Pozri príspevok
    do súhrnného výkazu ide iba dodanie o členských štátov EU, viď par. 81 zákona o DPH.
    hovorí o tom par. 80 nie par. 81 na upresnenie

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ďakujem Vám, a ešte otázočka, vie mi niekto poradiť, kto účtuje v OMEGE, kde sa to nastavuje? lebo mi ju tam zobralo..

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Janette Pozri príspevok
    Ďakujem Vám, a ešte otázočka, vie mi niekto poradiť, kto účtuje v OMEGE, kde sa to nastavuje? lebo mi ju tam zobralo..
    Nerobím síce v Omege, ale skús vo vyhľadávači alebo v témach "účtovné a iné softvéry" možno niečo nájdeš.
    Lenka

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Janette Pozri príspevok
    Ďakujem Vám, a ešte otázočka, vie mi niekto poradiť, kto účtuje v OMEGE, kde sa to nastavuje? lebo mi ju tam zobralo..
    Pochopila som, že píšeš o dodávateľskej faktúre z USA. DF sa ti nemôže dostať do súhrnného výkazu ani náhodou.
    Alena Šimová
    Janette Pozri príspevok
    Ďakujem Vám, a ešte otázočka, vie mi niekto poradiť, kto účtuje v OMEGE, kde sa to nastavuje? lebo mi ju tam zobralo..
    došlú faktúru ti zobralo do súhrnného výkazu? To nie je možné. Ja účtujem v programe Omega a vždy tam mám len odoslané faktúry. Tie tam natiahne automaticky, keď ich zaúčtujem a urobím uzávierku za konkrétne obdobie. Účtujú sa cez pohyb zOF.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    zDF a nie zOF, dostali sme tovar

    áno zobralo mi to tam veru a bez kódu a ident. čísla, len sumu. Už som volala aj do Krosu, ale mala som vyskúšať niečo ale nepodarilo sa mi to...
    Je v tom asi taký problém, že u nás vo firme nahadzujeme veci ,,opačne,, baby nahodia FA len informatívne cez fakturácie a až potom sa zaúčtujú.. možno týmto nastal problém..

    Čo Vy na to?
    Ďakujem
    Alena Šimová
    Janette Pozri príspevok
    zDF a nie zOF, dostali sme tovar

    áno zobralo mi to tam veru a bez kódu a ident. čísla, len sumu. Už som volala aj do Krosu, ale mala som vyskúšať niečo ale nepodarilo sa mi to...
    Je v tom asi taký problém, že u nás vo firme nahadzujeme veci ,,opačne,, baby nahodia FA len informatívne cez fakturácie a až potom sa zaúčtujú.. možno týmto nastal problém..

    Čo Vy na to?
    Ďakujem
    zOF som myslela, keď nahadzujem zahraničné odberateľské faktúry. A prečo zahraničné došlé faktúry robíte cez fakturácie? Fakturácia je pre odoslané faktúry. Došlé faktúry sú tam za tým účelom, keď podľa zákona o DPH máte dohodu s dodávateľom, že budete za neho vytavovať faktúry. Je to par. 75, odst. 3. zákona o DPH. Keď chcem ísť do fakturácie - došlé faktúry, tak mi svieti tabuľka s týmto upozornením.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Janette Pozri príspevok
    zDF a nie zOF, dostali sme tovar

    áno zobralo mi to tam veru a bez kódu a ident. čísla, len sumu. Už som volala aj do Krosu, ale mala som vyskúšať niečo ale nepodarilo sa mi to...
    Je v tom asi taký problém, že u nás vo firme nahadzujeme veci ,,opačne,, baby nahodia FA len informatívne cez fakturácie a až potom sa zaúčtujú.. možno týmto nastal problém..

    Čo Vy na to?
    Ďakujem
    Toto problém nemôže byť. Problém bude pravdepodobne v tom, že došlé fa zapisujete vo fakturácii - asi - over to a daj vedieť.

    DF možno zaevidovať do Knihy záväzkov, alebo priamo do evidencie účt. dokladov (zapíšu sa aj do knihy samé); a to do zDF a pre zaúčtovanie vyberieš vzor 70.
    Naposledy upravil liba2 : 11.08.08 at 11:30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.