Zavrieť

Porady

výstava v zahraničí

Slovenská firma identifikovaná pre dph v tuzemsku sa zúčastní na výstave v Turecku. Od českej firmy identifikovanej pre dph v CZ obdržala faktúru za letenky, ubytovanie, prenájom plochy .... bez dph. Prosím o radu ako je to s DPH z pohľadu slovenskej firmy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    z pohľadu slovenskej spoločnosti nie je predmet dane v tuzemsku t.j. nič nerieši ak CZ vystavila Fa bez dpH vie prečo ...faktúru zaúčtujete a z pohľadu DPH s ňou nič nerobíte

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    hana63 Pozri príspevok
    Slovenská firma identifikovaná pre dph v tuzemsku sa zúčastní na výstave v Turecku. Od českej firmy identifikovanej pre dph v CZ obdržala faktúru za letenky, ubytovanie, prenájom plochy .... bez dph. Prosím o radu ako je to s DPH z pohľadu slovenskej firmy.
    Ide o službu medzi SR a ČR, ktorá by sa mala samozdaniť, i keď miestom diania je Turecko. ČR sa správa, akoby službu dodalo ono .... ČR dostane faktúru z Turecka, čo je tretí štát, a to v daňovom priznaní neuvádza, ale fakturuje to ďalej do SR, čo je už následne vzťah medzi dvoma štátmi EU - a SR by to malo v DP uviesť. To je moja úvaha...
    človiečik Vladimír Ozimý
    Orsz Pozri príspevok
    Ide o službu medzi SR a ČR, ktorá by sa mala samozdaniť, i keď miestom diania je Turecko. ČR sa správa, akoby službu dodalo ono .... ČR dostane faktúru z Turecka, čo je tretí štát, a to v daňovom priznaní neuvádza, ale fakturuje to ďalej do SR, čo je už následne vzťah medzi dvoma štátmi EU - a SR by to malo v DP uviesť. To je moja úvaha...
    úvaha je úplne zlá...to je môj názor pretože v tomto prípade ak ide o služby v oblasti školenia neskúmam vzťah medzi osobami ale kde sa služby skutočne poskytnú - § 15 ods. 4. školenie bolo poskytnuté v turecku t.j. predmet dane je v turecku a nie v SR ani v ČR. prenos daňovej povinnosti t.j. samozdanenie by mohlo nastať len v tom prípade ak by službu školenia poskytla česká spoločnosť na slovensku tak prenesie daňovú povinnosť na slovenskú zdaniteľnú osobu pretože predmet dane je v tuzemsku a aby sa nemusela spoločnosť registrovať.
    Môj názor je že česká spoločnsoť mala skúmať či jej vzniká povinnosť registrácie v turecku s titulu poskytnutia takejto služby. Ak nie potom faktúruje správne bez DPH ale slovenskej spoločnosti nevzniká povinnosť samozdanenia keďže predmet dane nie je v tuzemsku ale v turecku

    výstava v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.