Zavrieť

Porady

uplatnenie odpočtu na DPH zo stavebných prác

Ahojte,
chcela by som sa poradiť. Vo februári 2007 naša spoločnosť - platca DPH kúpila byt, ktorý chce naša spoločnosť využívať na podnikové účely (prenajímať zamestnancom). Zatiaľ tam boli vykonávané iba stavebné práce(v r. 2007 aj v r. 2008), z ktorých sme si upatnili DPH na vstupe. Nie som si teraz istá, či sme si mohli odpočítať DPH, nakoľko sme zatiaľ nemali žiadne tržby. Tie plánujeme až v budúcom roku.
Ďakujem už vopred ,
Ada
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Wodickova Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som sa poradiť. Vo februári 2007 naša spoločnosť - platca DPH kúpila byt, ktorý chce naša spoločnosť využívať na podnikové účely (prenajímať zamestnancom). Zatiaľ tam boli vykonávané iba stavebné práce(v r. 2007 aj v r. 2008), z ktorých sme si upatnili DPH na vstupe. Nie som si teraz istá, či sme si mohli odpočítať DPH, nakoľko sme zatiaľ nemali žiadne tržby. Tie plánujeme až v budúcom roku.
    Ďakujem už vopred ,
    Ada
    Uplatnenie dph nie je závislé na tržbách. Ide o obstaranie, teda ak máte doklad podľa §71, tak na odpočet nárok vzniká.

    Ale, ak byt bude prenajímaný zamestnancom, tak ten prenájom bude bez dph ( § 38 zákona o DPH). Takže budú to výnosy oslobodené od dph, a v tomto prípade už nie je nárok na uplatnenie dane na vstupe. Totiž majetok sa použije na plnenia oslobodené od dph.

    Pozri ešte aj § 54 zákona o DPH.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Môžem poprosiť názor aj iných, či moje myšlienkové pochody sú správne.
    Katarína Cigánová
    A ešte na doplnenie , - pri začatí prenájmu - oslobodeného - nezabudnite na koeficient - pri DPH
    Naposledy upravil Katarína Cigánová : 14.08.08 at 12:57 Dôvod: oprava gramatiky - oslobodeného -

    Wodickova je offline (nepripojený) Wodickova

    Wodickova
    ďakujem všetkým,
    len ma dosť miatlo, že podľa §49 si môžem odpočítať DPH z tovarov a služieb, kt. použíjem na účely sv. podnikania. Podľa §3 ods.2 podnikanie je činnosť z ktorej sa dosahuje príjem. A zatiaľ z bytu sme nemali príjmy.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Wodickova Pozri príspevok
    ďakujem všetkým,
    len ma dosť miatlo, že podľa §49 si môžem odpočítať DPH z tovarov a služieb, kt. použíjem na účely sv. podnikania. Podľa §3 ods.2 podnikanie je činnosť z ktorej sa dosahuje príjem. A zatiaľ z bytu sme nemali príjmy.
    no ale veď budete mať t.j. nemusíte hneď v danom čase dosahovať príjem aby sme hovorili o podnikaní...vy podnikáte aj tým že vynkaladate vádavky na dosiahnutie príjmov v budúcnosti

    uplatnenie odpočtu na DPH zo stavebných prác

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.