Zavrieť

Porady

Pohladavky

Zajtra bude lepsie...:)
Mohli by ste mi poradit? V uctovnictve evidujem pohladavky, ktore uz neuvidime a mam tam aj preplatky pohladavok, ktore nemame komu vratit,kedze spolocnosti boli zlikvidovane. Co sa da robit v tomto pripade, da sa to nejako zlikvidovat v uctovnictve alebo odpisat, aj ked nemam ziadny uradny dokument o tom, ze dana spolocnost je zlikvidovana?
Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Urob si interny uctovny doklad a uprac to pod 428 (aktiva) a 429 (pasiva).
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Neda sa to cez §19 ods. 2 pism. i) zakona č. 595/2003 a novelou platnou do 1.1.2005? Niektore su do 1000,- Sk a cez 546 je to aj danovy vydavok, ale co s tymi, ktore su nad 1000,-Sk?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Nuz ked to chces mat i danove naklady z toho a nad 1.000,- tak to musis mat nejaky doklad o ich likvidacii a vyhlasenie likvidatora ze ich likvidacny zostatok nepokryva tvoju pohladavku a musis preukazovat, ze si ju inventarizovala (t.j. oslovovala si ich k 31.12. s potvrdenim), ze si ju vymahala (dokladuju sa vselijake vymahacie a upominacie listy).
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Nuz potvrdenia o pohladavkach nemam, kedze som agendu prebrala od 1.1. tohto roku a pochybujem, ze sa nieco take robilo. A ak ich oslovim teraz, povedzme za I.Q a poziadam o odsuhlasenie pohladavok a vrati sa mi spat posta, bude to plnohodnotny doklad, aby som sa tychto pohladavok zbavila alebo ich este radsej nechat v uctovnictve. Co je lepsie?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Urcite ta to posunie dopredu ked ziskas ich vyjadrenie k tomuto problemu.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Dakujem, uvidim ake mi dojdu odpovede, ale najskor ziadne, kedze uz nie su ani v OR.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Snad im nevymreli vsetci exkonatelia.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Prave toho sa obavam, lebo su to stare pohladavky...
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Aj mne liezlo na nervy, ze tie stare pohladavky z 19xy-roku mam kazdy mesiac v prehladoch neuhradenych faktur, no vsetko je to vec pristupu k problemu. Kedze najlepsie je ich tam (na 311ke) nechat, presvedcila som sa o tom, ze mi to vobec nevadi. A nech tam budu este aj 100 rokov.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

dvd
Aj mne liezlo na nervy, ze tie stare pohladavky z 19xy-roku mam kazdy mesiac v prehladoch neuhradenych faktur, no vsetko je to vec pristupu k problemu. Kedze najlepsie je ich tam (na 311ke) nechat, presvedcila som sa o tom, ze mi to vobec nevadi. A nech tam budu este aj 100 rokov.
Potom pride princ a bozkom ich zobudi:-))
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
To snáď nie je pravda, že eviduješ pohľadávky a záväzky staršie ako štyri roky a nič s nimi nerobíš. Doporučujem ti, ak nie sú aktívny ani veritelia ani dlžnici dať zostatky pohľadávok aj záväzkov do mimoriadnych výnosov a budeš mať poriadok v účtoch a štát bude spokojný s 19% daňou.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Nic nedodanuj 19-timi %-ami, daj to bud na 428 alebo 429, a tymto sposobom to zlikviduj.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Mne je lepsie to dat do nakladov na 548, lebo jedna firma uz skutocne neexistuje par rokov, ale o dalsej neviem, lebo exekutor mi este neodpovedal a ostatni vyzeraju ako chronicky neplatici.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Dakujem Vevey este dobre, ze si ma na to upozornil(a). Takze ide to cele do nakladov, resp. 428,429 vratane DPH
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Treba sa pozrieť do orsr.sk či tieto firmy existujú, malo by to tam byť zaznamenané.Vytlačiť ak je tam napísané " exitus". To by bol dôkaz, že firma už neexistuje a zvyšok by tam mal byť zaznačený, že je v likv. ap. Keď už máme ten internet.
Ahojte.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

JanaF
Dakujem Vevey este dobre, ze si ma na to upozornil(a). Takze ide to cele do nakladov, resp. 428,429 vratane DPH
Praveze to nejde do nakladov, ale na 428 alebo 429 podla toho, ci je to coho sa chces zbavit aktivum alebo pasivum. Kedze to nejde do nakladov, neovplyvni to ZD. Ten napad s internetom je velmi dobry.
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Podla informacii isteho pana auditora, aj uctovanie na 429,428 spada pod zdanenie - ma sa podat dodatocne DP za prislusny rok.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
www.orsr.sk bolo hned prve, co som si zistila. Preto s istotou viem, ze jedna spolocnost neexistuje a druha je v konkurze. Ostatne existuju, ale nedali si ani tu namahu, aby mi odsuhlasili zostatky.
Nepaci sa mi likvidacia cez 428 resp.429. Nieco mi tam chyba Ved teraz sa to da aj cez 548, resp. 648, ked je to dokazatelne
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

Odpisané pohľadávky sú 546- nedaňové, keď Ti niekto zaplatil navyše 648 - tak to robím ja. Že môžem 428,429- to som ani netušila. Veď to sa mi nezdá ani logické - robíte to tak? 428 a 429??
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Ako som už v predchádzajúcom príspevku písala, treba odpis pohľadávok a záväzkov ťahať cez účty triedy 5 a 6.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať