Zavrieť

Porady

fakturácia firmy v ČR za dopravu

Dostala som faktúru vystavenú firmou v ČR za dopravu realizovanú v mesiacoch 4,5/08 vystavenú v 8/08. Čo s ňou môžem urobiť z pohľadu DPH? Pomôžte mi. Ďakujem.
Naposledy upravil zanetka68 : 20.08.08 at 07:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    zanetka68 Pozri príspevok
    Dostala som faktúru vystavenú firmou v ČR za dopravu realizovanú v mesiacoch 4,5/08 vystavenú v 8/08. Čo s ňou môžem urobiť z pohľadu DPH? Pomôžte mi. Ďakujem.
    vznik daňovej povinnosti vzniká dňom vystavenia faktúry. Ak nie je fa za služby vystavená do konca 3 kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci kedy bola služba dodaná, vzniká daňová povinnosť posledný deň tohto tretieho kal. mesiaca. služba bola poskytnutá 4 a 5 mesiac. Tj.j vystavená faktúra 8/08 je v poho z pohľadu mája ale z pohľadu apríla vznikla daňová povinnosť 31.7.2008. Takže neviem či ide o jednu prepravu na prelome mesiacov alebo boli prepravy za apríl aj máj ako samostatné plnenia.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Firma nám refakturuje náklady spojené s prepravou za celý apríl a celý máj v jednej sume na jednej faktúre.
    človiečik Vladimír Ozimý
    takže sa ozývam .... pre úplne info potrebujem vedieť kde bola preprava uskutočnená?

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Firma DPD v ČR fakturuje českej firme - nášmu partnerovi náklady spojené s prepravou a ta nám je refakturuje bez DPH. V texte fa DPD je uvedené, že je to preprava uskutočnená v EÚ . Na fa DPD je česká DPH, nám ide fa bez DPH. Mala by to byť preprava ČR - SR. Problém je tiež s obdobím, ktoré je fakturované, a to 4,5/08.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    zanetka68 Pozri príspevok
    Dostala som faktúru vystavenú firmou v ČR za dopravu realizovanú v mesiacoch 4,5/08 vystavenú v 8/08. Čo s ňou môžem urobiť z pohľadu DPH? Pomôžte mi. Ďakujem.
    zanetka68 Pozri príspevok
    Firma nám refakturuje náklady spojené s prepravou za celý apríl a celý máj v jednej sume na jednej faktúre.
    zanetka68 Pozri príspevok
    Firma DPD v ČR fakturuje českej firme - nášmu partnerovi náklady spojené s prepravou a ta nám je refakturuje bez DPH. V texte fa DPD je uvedené, že je to preprava uskutočnená v EÚ . Na fa DPD je česká DPH, nám ide fa bez DPH. Mala by to byť preprava ČR - SR. Problém je tiež s obdobím, ktoré je fakturované, a to 4,5/08.
    1. Ak sa jedná o prepravu medzi čl. štátmi a o doplnkové služby spojené s touto prepravou, fa je vystavená správne ( bez DPH ) .

    2. Daňová povinnosť pri dodaní služby zahr. osobou z iného čl. štátu vzniká v zmysle § 19/2 dňom vystavenia fa ( najneskôr posledným dňo tretieho kal. mesiaca nasledujúceho pomesiaci, v kt. bola služba dodaná ) .

    3. Dodanie služby Vo Vašom prípade by som posudzoval v nadväznosti na §9/4 ( keďže ide o refakturáciu služby ) podľa § 19 odst. 6.


    V zmysle uvedeného Vám daňová povinnosť vznikla dňom vystavenia fa.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Pozrela som si § 19, ods. 6. Takže v mojom prípade nemusím prikladať význam tomu, kedy bola služba poskytnutá, pretože je to refakturácia a faktúra na našu firmu bola vystavená až 3 - 4 mesiace po poskytnutí služby? Rozumiem tomu správne? Takže v daňovom priznaní bude daňová povinnosť a odpočet (reverse charge) v auguste?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    zanetka68 Pozri príspevok
    Pozrela som si § 19, ods. 6. Takže v mojom prípade nemusím prikladať význam tomu, kedy bola služba poskytnutá, pretože je to refakturácia a faktúra na našu firmu bola vystavená až 3 - 4 mesiace po poskytnutí služby? Rozumiem tomu správne? Takže v daňovom priznaní bude daňová povinnosť a odpočet (reverse charge) v auguste?
    Myslím, že v príspevku č. 10 som odpovedal dosť jednoznačne. Porozumeli ste tomu správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.