Zavrieť

Porady

Zaciatok Firmy

Zdar poradaci, uz som zufaly z toho ze neviem ako zacat uctovat a nikde na porade ani v helpe sa neviem docitat ako zacat uctovat zaciatok firmy. Kazdy pise trosku inac a ja som uz zo vsetkeho domotany, budem vdacny za kazdu pomoc v nasledovnom pripade ak mi to popisete ako laikovi: (uctujem v omege a nesom platitel dph)

1. Firma vznikla 09.05.2008 (sro neplatic dph) overenim spolocenskej zmluvy
2. Splatenie ZI 2x100 000 sk 09.05.2008
3. ZI = 200 000sk ide do SKK pokladnice!
4. Notarske poplatky 1 071 sk 09.05.2008
5. Kolky 10 000 sk 09.05.2008
6. Vklad do valutovej pokladnice od spolocnika1 30 000,-CZK 09.05.2008
7. Vklad do valutovej pokladnice od spolocnika2 30 000,-CZK 09.05.2008
8. Notarske poplatky 2380 sk 16.05.2008
9. 1.7.2008 ZAPIS DO Obchodneho Registra
---- OTVARACIA SUVAHA ----

Ak je to mozne, prosim presny postup, aky typ dokladu vytvorit(staci omegacka skratka ako ID,zID,atd) na ake ucty
to rozuctovat.

Pokladnice mam vytvorene ale jeden radi ist cez 353/411 dalsi cez 701 a pociatocne stavy nejako ponastavovat a ja som z toho vsetkeho uz JELEN.

Diky moc za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    yarex je offline (nepripojený) yarex

    yarex
    Tie linky hadzete do kazdej otazky, ale ani v jednom linku neni poriadne a jednoznacne vysvetlene ako nato. Stacilo by pritom 10 minut od skuseneho uctovnika aby to raz bolo poriadne detailne a navzdy vysvetlene, ze tomu porozumie aj laik.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    yarex Pozri príspevok
    Tie linky hadzete do kazdej otazky, ale ani v jednom linku neni poriadne a jednoznacne vysvetlene ako nato. Stacilo by pritom 10 minut od skuseneho uctovnika aby to raz bolo poriadne detailne a navzdy vysvetlene, ze tomu porozumie aj laik.

    No v tomto linku http://www.porada.sk/t10702-p2-zaloz...ia-suvaha.html je to tak podrobne rozpísané od Janky Ácsovej, že viac už asi ani nie je možné.

    Alebo tento konkrétny príspevok:

    http://www.porada.sk/t10702-p2-zaloz...ia-suvaha.html
    http://www.porada.sk/101115-post14.html

    Účelom porady nie je opakovanie riešených prípadov dookola. Alebo jednoducho "nemáš" čas na čítanie uvedených príspevkov?

    yarex je offline (nepripojený) yarex

    yarex
    Uvedene prispevky som praveze luskal a v kazdom je to trosku inac popisane s kopou namietok a doplnkov/"oprav" pod nimi. Takze uceleny obraz pre mna neekonoma zaciatocnika je dost tazke poskladat.

    Som ochotny aj zaplatit dotycnemu co mi presne popise ako zauctovat moj povodny prispevok v omege tak aby bol zauctovany korektne a usetril mi cas i nervy prehladavanim a davanim dokopy prispevkov s tym ze nebudem mat istotu ze presne moj uctovny pripad je spravne zauctovany.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    yarex Pozri príspevok
    Uvedene prispevky som praveze luskal a v kazdom je to trosku inac popisane s kopou namietok a doplnkov/"oprav" pod nimi. Takze uceleny obraz pre mna neekonoma zaciatocnika je dost tazke poskladat.

    Som ochotny aj zaplatit dotycnemu co mi presne popise ako zauctovat moj povodny prispevok v omege tak aby bol zauctovany korektne a usetril mi cas i nervy prehladavanim a davanim dokopy prispevkov s tym ze nebudem mat istotu ze presne moj uctovny pripad je spravne zauctovany.
    Čo tak najsť na začiatok externého účtovníka?

    Je to problematika, ktorú laik - neúčtovník asi ťažko vyrieši týmto spôsobom. Totiž s vedením účtovníctva budeš mať plno "nervov", hlavne keď nie si účtovník.

    Ide totiž o to, že jednotlivé účtovné prípady sa dajú zaúčtovať aj viacerými spôsobmi, ktoré sú v súlade so zákonom a postupmi účtovania v podvojnom účtovníctve.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    yarex Pozri príspevok
    Uvedene prispevky som praveze luskal a v kazdom je to trosku inac popisane s kopou namietok a doplnkov/"oprav" pod nimi. Takze uceleny obraz pre mna neekonoma zaciatocnika je dost tazke poskladat.

    Som ochotny aj zaplatit dotycnemu co mi presne popise ako zauctovat moj povodny prispevok v omege tak aby bol zauctovany korektne a usetril mi cas i nervy prehladavanim a davanim dokopy prispevkov s tym ze nebudem mat istotu ze presne moj uctovny pripad je spravne zauctovany.

    Existuje viacero názorov na účtovanie otváracej súvahy.

    V konečnom dôsledku sa musíte s jednym z názorov stotožniť a použiť ho. Iba vy budete pri kontrole obhajovať spôsob zaúčtovania a preto vy si musíte vybrať postup.

    A jednotlivé názory sú prezentované na vyššie priložených linkoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.