Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie služby+tovar v EU

Dobrý večer, potrebujem poradiť oľadom DPH pri vystavení odberateľskej faktúry. POPIS:Živnostník A, platca DPH sprostredkoval pokládku podlahovín českej firme B -platca DPH.Tieto služby si objednala česká firma B písomnou formou. Pokládka sa vykonávala na Slovensku. Majitel nehnutelností je nejaká slovenská firma
OTAZKA: Živnostník A platca DPH vystaví odberateľsku faktúru českej firme B s DPH, alebo bez DPH?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    welwetinka je offline (nepripojený) welwetinka

    welwetinka
    Je to správe?: v súlade s §15 ods. 2 o DPH miesto dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárii..... je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Kedže sa nehnuteľnosť nachádza na Slovensku a tovar neopustil krajiju, faktúru pre českú firmu bude vystavená s DPH. Ak sa mýlim opravne ma. Dakujem

    Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

    Maxima25
    riesim podobny problem - projektove prace na nehnutelnosti v SR fakturovane do Svajciarska - myslim, ze je tam fakturovana slovneska DPH - v odvolani sa na miesto dodania sluzby a prace na nehnutelnosti.
    prosim, vyjadrite sa aj ostatni, ktori mate viac skusenosti.
    dakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Maxima25 Pozri príspevok
    riesim podobny problem - projektove prace na nehnutelnosti v SR fakturovane do Svajciarska - myslim, ze je tam fakturovana slovneska DPH - v odvolani sa na miesto dodania sluzby a prace na nehnutelnosti.
    prosim, vyjadrite sa aj ostatni, ktori mate viac skusenosti.
    dakujem.
    s DPH - miesto dodania podľa § 15 ods. 2 neberem ohľad kto si to objednáva ale kde je nehnuteľnosť
    človiečik Vladimír Ozimý
    welwetinka Pozri príspevok
    Dobrý večer, potrebujem poradiť oľadom DPH pri vystavení odberateľskej faktúry. POPIS:Živnostník A, platca DPH sprostredkoval pokládku podlahovín českej firme B -platca DPH.Tieto služby si objednala česká firma B písomnou formou. Pokládka sa vykonávala na Slovensku. Majitel nehnutelností je nejaká slovenská firma
    OTAZKA: Živnostník A platca DPH vystaví odberateľsku faktúru českej firme B s DPH, alebo bez DPH?
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    § 16 ods. 6 - sprostredkovanie služieb pre odberateľa s IČDPH inej EU krajiny ako je krajina kde sa služby poskytnú je miesto kde ma odberateľ pridelené IČDPH
    t.j. fa bez DPH povinnosť zdaniť ma prijemca služby, t.j. česká spoločnosť

    welwetinka je offline (nepripojený) welwetinka

    welwetinka
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    § 16 ods. 6 - sprostredkovanie služieb pre odberateľa s IČDPH inej EU krajiny ako je krajina kde sa služby poskytnú je miesto kde ma odberateľ pridelené IČDPH
    t.j. fa bez DPH povinnosť zdaniť ma prijemca služby, t.j. česká spoločnosť
    Ďakujem moc )

    Sprostredkovanie služby+tovar v EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.