Zavrieť

Porady

Dodatočná DPH a jej vysporiadanie

Dobrý deň,

dnes som po kontrole zistil, že DPH za február/08 bola vyššia ako mala byť. Takže musím podať dodatočne DP, na riadku 35 uvediem rozdiel a na riadku 36 skutočnú daňovú povinnosť.Daňový úrad rozdiel vráti, alebo je potrebné napísať ešte žiadosť o vrátenie preplatku, alebo mám tento mesiac poukázať o zistený rozdiel menej?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vasil0 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    dnes som po kontrole zistil, že DPH za február/08 bola vyššia ako mala byť. Takže musím podať dodatočne DP, na riadku 35 uvediem rozdiel a na riadku 36 skutočnú daňovú povinnosť.Daňový úrad rozdiel vráti, alebo je potrebné napísať ešte žiadosť o vrátenie preplatku, alebo mám tento mesiac poukázať o zistený rozdiel menej?
    Ďakujem.
    1. V riadku 36 uvedieš:

    49. Riadok 36 – suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 35, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu. V prípade, ak sa na základe podaného dodatočného daňového priznania nemá vysporiadať rozdiel uvedený v riadku 35 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu, riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave nadmerného odpočtu v čase, keď ešte nebol odpočítaný od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období).

    2. V zmysle paragrafu 63 zákona o správe daní a poplatkov žiadaš o vrátenie - jedná sa o preplatok na dani.

    monik111 je offline (nepripojený) monik111

    monik111
    CHcem sa aj ja niečo spýtať na túto tému. Dnes sa mi dostala do rúk júnová fa. Sme mesačnými platcami DPH. V júni sme mali nadmerný odpočet. V júli vlastnú daňovú povinnosť ktorú som už uhradila. Ako mám postupovať mám podať dva dodatočné daň.priznania za jún aj júl? Na základe tejto fa. by som mala v júlovej DPH platiť menej neviem aký je postup treba aj napísať žiadosť o varátenie alebo ako? Ďakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    monik111 Pozri príspevok
    CHcem sa aj ja niečo spýtať na túto tému. Dnes sa mi dostala do rúk júnová fa. Sme mesačnými platcami DPH. V júni sme mali nadmerný odpočet. V júli vlastnú daňovú povinnosť ktorú som už uhradila. Ako mám postupovať mám podať dva dodatočné daň.priznania za jún aj júl? Na základe tejto fa. by som mala v júlovej DPH platiť menej neviem aký je postup treba aj napísať žiadosť o varátenie alebo ako? Ďakujem.
    ja by som podal dodatočné len za júl...pretože vy môžte júnovú faktúru zahrńúť aj do nasledujúceho zdaňovacieho obdobia...

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    monik111 Pozri príspevok
    CHcem sa aj ja niečo spýtať na túto tému. Dnes sa mi dostala do rúk júnová fa. Sme mesačnými platcami DPH. V júni sme mali nadmerný odpočet. V júli vlastnú daňovú povinnosť ktorú som už uhradila. Ako mám postupovať mám podať dva dodatočné daň.priznania za jún aj júl? Na základe tejto fa. by som mala v júlovej DPH platiť menej neviem aký je postup treba aj napísať žiadosť o varátenie alebo ako? Ďakujem.
    Ja by som vobec nedavala dodatocne DP, s poznamkou, ze som dostala fa dna 28. 8. by som ju uplatnila za mesiac august.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Daska Pozri príspevok
    Ja by som vobec nedavala dodatocne DP, s poznamkou, ze som dostala fa dna 28. 8. by som ju uplatnila za mesiac august.
    Toto by bolo možné v prípade, že by si vedela preukázať, že ti skutočne prišla až 28.8. /napr. obálka s dátumom/.
    S vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že daňový úrad pri kontrole "nevyhodil" ani faktúru, ktorá bola staršia ako 2 mesiace, lebo v evidencii došlých faktúr bola až v kontrolovanom období.
    Ale na to by som sa nespoliehala. Preto je lepšie, ak neviem preukázať, kedy skutočne faktúra došla, podať dodatočné DP.

    Dodatočná DPH a jej vysporiadanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.