Zavrieť

Porady

storno dobropisu - ako?

Ahojte,
vystavili sme nesprávny dobropis, zákazníčka vyžaduje jeho storno.
Akým spôsobom sa vyhotoví? Ako klasická faktúra s textom, že stornujeme dobropis č. ... ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    lenchie Pozri príspevok
    Ahojte,
    vystavili sme nesprávny dobropis, zákazníčka vyžaduje jeho storno.
    Akým spôsobom sa vyhotoví? Ako klasická faktúra s textom, že stornujeme dobropis č. ... ?
    no inak to asi nepôjde ...dôležitá je textácia...to jest uviesť že ide o storno...

    lenchie je offline (nepripojený) lenchie

    lenchie
    a nie je potrebné nejaké označenie (ťarchopis alebo niečo také) ? :-) myslím, že nebude potrebné ani DDP.. či sa mýlim?
    človiečik Vladimír Ozimý
    pojem ťarchopis už zákon nepozná. Pozrite píšete že ste vystavili nesprávny dobropis. Z toho mi vychádza že ste urobili chybu a tú by sme mali opraviť v tom zdaňovacom období s ktorým doklad súvisí...
    mirhu Ak sme na to prišli až v nasledujúcom období (dobropis bol urobený omylom a vôbec neplatí ), je lepšie podať dodatočné DP k DPH alebo urobiť storno DBR v aktuálnom zdaňovacom období?

    lenchie je offline (nepripojený) lenchie

    lenchie
    Keby sme mali ísť do úplných detailov a správnosti, máte pravdu. Malo by sa to opraviť v tom zdaňovacom období, v ktorom to vzniklo. Ale to sme už nestihli a kvôli naozaj pár drobným by s tým bolo až príliš veľa práce a opletačiek. Myslím ale, že keď sa to opraví v nasledujúcom období, nie je to až taký veľký prehrešok..
    človiečik Vladimír Ozimý
    jasnéé ak ide o drobné ani ja by som sa netrápil...ale prehrešok to je

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Potrebovala by som poradiť v tomto. V roku 2006 vystavila jedna vtedajšia zamestnankyňa oočas zastupovania dobropis. Druhá zamestnankyňa, ktorá o tomto nevedela vystavila tento dobropis opätovne. Na chybu sa prišlo. Namiesto druhého dobropisu sa urobila nová faktúra /rovnaké číslo/, teda neurobilo storno dobropisu, ale sa iba vymenila faktúra.
    Teraz po 2 rokoch sa odberateľ dožaduje úhrady neuhradeného dobropisu. Vysvetlila som situáciu, že omylom boli vystavené dva dobropisu namiesto jedného. Oni požadujú storno dobropisu, ktoré my nemáme. Ako to zúčtovať, aby to bolo v poriadku?
    Ide o necelých 400 Sk. Ďakujem.
    Dobrý deň,
    mám podobný problém vystavila som dobropis, ktorý potrebujem vystornovať. Avšak peniaze boli zaslané pošt. poukazom, a ešte sa nevrátili na náš účet.
    Môžem urobiť storno dobropisu aj napriek tomu alebo musím vyčkať kým peniaze budú opäť na našom účte?
    ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabriela20 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám podobný problém vystavila som dobropis, ktorý potrebujem vystornovať. Avšak peniaze boli zaslané pošt. poukazom, a ešte sa nevrátili na náš účet.
    Môžem urobiť storno dobropisu aj napriek tomu alebo musím vyčkať kým peniaze budú opäť na našom účte?
    ďakujem
    Ak bol dobropis neoprávnený, môžeš zaslať jeho opravu, nemusíš čakať kým prídu peniaze späť. Zaslala by som s opravou dobropisu aj sprievodný list.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    ahojte, ked vystavujeme dobropis, potrebujeme podla zakona, aby nam klient tento dobropis aj potvrdil?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fialka m Pozri príspevok
    ahojte, ked vystavujeme dobropis, potrebujeme podla zakona, aby nam klient tento dobropis aj potvrdil?
    Veď mu ho pošlel, tak budeš mať potvrdenie, ale Ty potrebuješ k jeho vystaveniu interný podklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.