Zavrieť

Porady

Platenie preddavkov pri ukončení činnosti

SZČO dosiahla za rok 2006 zisk vyšší ako 50.000, teda mala by platiť kvartálne preddavky na dan. Dan riadne v marci 2007 zaplatila, ale zaroven ešte v polovici marca marci ukončila činnosť, zrušila živnosť.
Na základe par 34, ods 8 zákona 595/2003Zb sme sa domnievali, že SZČO (teda vlastne už ani nie, lebo už je zrušená) preddavky platit nemusí.
A teraz prišla vyzva z DU, aby zaplatil preddavok, ktory bol vraj splatný 31.12.2007.

Dan za rok 2007 , teda za tie necelé 3 mesiace normalne priznal, podal danove priznanie (je zamestnaný) a aj nedoplatok zaplatil.

Zle sa na to pozerám? Naozaj mal zaplatit preddavok? A čo s tým preddavkom teraz, keby ho aj zaplatil? Nemá ho s čím započítať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    podľa mňa ste postupovali správne...treba si to vydiskutovať so správcom dane či vás majú správne nahodených v systéme...možno to majú zle zadefinované pretože aj v tom ods. 8 máte napísané že to máte oznámiť správcovi dane a ak ste tak nevykonali tak možno v systéme vás majú nahodených ako osobu povinnú platiť preddavky na daň...
    no a pozor v texte uvádzate zisk vyššíí...asi ste mysleli daň...len toľko lebo pre účely preddavkov na daň je dôležité výška dane a nie zisku

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Dakujem za odpoved.
    A samozrejme aj za opravu. Mala som na mysli dan, ale tuším prsty boli rýchlejšie.

    Dám vedieť, čo hovorí DU osobne.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No tak daňový úrad po približne hodinovom študovaní uznal, že žiada blbosť.

    Ale na druhú stranu vyjadrenie: "hodte papier od nás do koša.." mi nezneje dva krat košér.

    tak trochu Ja totižto ked vidím čokoľvek z DU, tak mám na pozadí vyjadrenie z UDR, že nariadili každému DU počet daňových exekúcii, ktoré majú vykonať. A to sa tým podla mna chválili, ako dobre to vymysleli.
    Naoyaj povedali rovno exekúcie, žiadne doruby

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dáša_ Pozri príspevok
    No tak daňový úrad po približne hodinovom študovaní uznal, že žiada blbosť.

    Ale na druhú stranu vyjadrenie: "hodte papier od nás do koša.." mi nezneje dva krat košér.

    tak trochu Ja totižto ked vidím čokoľvek z DU, tak mám na pozadí vyjadrenie z UDR, že nariadili každému DU počet daňových exekúcii, ktoré majú vykonať. A to sa tým podla mna chválili, ako dobre to vymysleli.
    Naoyaj povedali rovno exekúcie, žiadne doruby
    No ja pre istotu by som sa písomne odvolal. Na to musia aj oni dať písomné vyjadrenie. Aby sa nestalo, že výzva ostane v platnosti (veď majú to v systéme), a neskôr sa bud domáhať tej zálohy.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    smith Pozri príspevok
    No ja pre istotu by som sa písomne odvolal. Na to musia aj oni dať písomné vyjadrenie. Aby sa nestalo, že výzva ostane v platnosti (veď majú to v systéme), a neskôr sa bud domáhať tej zálohy.
    Aj ja mam podobný názor, ale na druhú stranu, ked sme teraz bez problemov dokazali, že mame pravdu, tak snád aj druhy raz.

    Platenie preddavkov pri ukončení činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.