Zavrieť

Porady

Auto a DPH

Dobry den,

mam zivnost a uctujem v jednoduchom uctovnictve. Mam 6-rocne auto. Mam ho napisane na svojom mene. Auto mam v majetku s nulovou hodnotou. Som platcom DPH. Mozem si uplatnovat odpocet DPH (parkovne, oprava auta a pod.)

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Daniela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    danse Pozri príspevok
    Dobry den,

    mam zivnost a uctujem v jednoduchom uctovnictve. Mam 6-rocne auto. Mam ho napisane na svojom mene. Auto mam v majetku s nulovou hodnotou. Som platcom DPH. Mozem si uplatnovat odpocet DPH (parkovne, oprava auta a pod.)

    Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Daniela
    Áno, môžeš.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danse Pozri príspevok
    Dobry den,

    mam zivnost a uctujem v jednoduchom uctovnictve. Mam 6-rocne auto. Mam ho napisane na svojom mene. Auto mam v majetku s nulovou hodnotou. Som platcom DPH. Mozem si uplatnovat odpocet DPH (parkovne, oprava auta a pod.)

    Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Daniela
    O aké auto ide? Kategória M1 alebo N?
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 03.09.08 at 09:14
    človiečik Vladimír Ozimý
    smith Pozri príspevok
    O aké auto ide? Kategória M1 alebo N?
    vo vzťahu k opravám, benzínu a parkovnému to nie je podstatné. Jedine ak by išlo o príslušenstvo definované v § 49 ods. 7 zákona.

    danse je offline (nepripojený) danse

    danse
    Dakujem za odpovede. Mam osobne auto DAEWOO MATIS. (Kategoriu neviem - v ktorom zakone ju zistim, rada by som si to pozrela) Dakujem este raz.

    Daniela

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danse Pozri príspevok
    Dakujem za odpovede. Mam osobne auto DAEWOO MATIS. (Kategoriu neviem - v ktorom zakone ju zistim, rada by som si to pozrela) Dakujem este raz.

    Daniela
    Kategória je uvedená v TP auta. M je osobné, N je nákladné. Ale ako písal Vladimír vyššie to zhľadiska uplatnenia DPH z PHL a opráv je irelevantné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.