Zavrieť

Porady

typ dph

pekný deň prajem. chcem vás poprosiť o pomoc. Pri zadávaní valutovej pokladne CZK, aký typ DPH sa uvádza, ked mam bločky z registračnej pokladne aj s DPH a prijmové doklady na úhradu faktúr. Dakujem za pomoc, veľmi mi to pomôže.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

aký software? otázka je zadaná v zlom "šuflíku".
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

program je mrp win
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
k_katka16 Pozri príspevok
pekný deň prajem. chcem vás poprosiť o pomoc. Pri zadávaní valutovej pokladne CZK, aký typ DPH sa uvádza, ked mam bločky z registračnej pokladne aj s DPH a prijmové doklady na úhradu faktúr. Dakujem za pomoc, veľmi mi to pomôže.
Predpokladám, že sa jedná o "českú" DPH. Zadávajte všetky pohyby "mimo DPH" kódy 39, resp. 19.
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

ano ide o vyčíslenú českú DPH, neviem prečo, ale konateľovi sa asi lepšie nakupuje v ČR. Dakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

táto česká DPH sa nerozpisuje, vstupuje nákladovej položky celá suma vrátane DPH.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Čo všetko tam nakupuje ?
Môže mu vznikať povinnosť samozdanenia aj v tomto prípade.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

benka Pozri príspevok
Čo všetko tam nakupuje ?
Môže mu vznikať povinnosť samozdanenia aj v tomto prípade.
nestraš
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

bežné výdavky - kancelárske potreby, zariadenie do kancelárie, náradie atd.
a stroje - ale tie su na faktúru, mne ide len o bločky z registračnej pokladne
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
k_katka16 Pozri príspevok
bežné výdavky - kancelárske potreby, zariadenie do kancelárie, náradie atd.
a stroje - ale tie su na faktúru, mne ide len o bločky z registračnej pokladne

Pokiaľ k skutočnej spotrebe tovaru dochádza na území tuzemska ( SR ) a dodávateľom je platiteľ dane v ČR ( české IČ DPH ), potom je to nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu. Záver: samozdanenie. To, že je to nákup cez reg.pokl. to neovplyvňuje.
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

takže pokiaľ tomu dobre rozumiem, tak tam bude typ DPH 10?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
k_katka16 Pozri príspevok
takže pokiaľ tomu dobre rozumiem, tak tam bude typ DPH 10?
Vytvorte si samostatný číselný rad v prijatých fa. Potrebujete to zaradiť pod kódom 49 a ten je možný v MRP WIN iba pri prijatých fa. V pokladni potom zaúčtujete iba úhradu.
MRP K/S už umožňuje zadávať tieto kódy DPH aj cez pokladňu ( pokiaľ si dobre pamätám zmeny, ktoré sú v ňom spravené ) .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

benka Pozri príspevok
Pokiaľ k skutočnej spotrebe tovaru dochádza na území tuzemska ( SR ) a dodávateľom je platiteľ dane v ČR ( české IČ DPH ), potom je to nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu. Záver: samozdanenie. To, že je to nákup cez reg.pokl. to neovplyvňuje.
prosím ešte raz: skús cez paragrafy
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
ermon Pozri príspevok
prosím ešte raz: skús cez paragrafy
§2/1 c;
§11/2
§20/1
§69/6
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

takže ked si budem evidovať bločky v cudzej mene, tak ich dam do prijatých faktúr do samostatného číselného radu, tak som to pochopila. a to si zaúčtujem napr. 501 / 321 a potom v pokladni úhradu 321 / 211.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
k_katka16 Pozri príspevok
takže ked si budem evidovať bločky v cudzej mene, tak ich dam do prijatých faktúr do samostatného číselného radu, tak som to pochopila. a to si zaúčtujem napr. 501 / 321 a potom v pokladni úhradu 321 / 211.
Môže byť. Analyticky by som to oddelil od ostatných fa.
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

no to bude najlepšie ich analyticky oddeliť. len neviem, ked ich budem zadávať do prijatých faktúr, či mi to zoberie aj bez názvu dodávateľa? lebo mrp mame len chvilku a všetko je pre mna nové.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
k_katka16 Pozri príspevok
no to bude najlepšie ich analyticky oddeliť. len neviem, ked ich budem zadávať do prijatých faktúr, či mi to zoberie aj bez názvu dodávateľa? lebo mrp mame len chvilku a všetko je pre mna nové.
Na bločku predsa máš uvedeného dodávateľa.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

benka Pozri príspevok
Pokiaľ k skutočnej spotrebe tovaru dochádza na území tuzemska ( SR ) a dodávateľom je platiteľ dane v ČR ( české IČ DPH ), potom je to nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu. Záver: samozdanenie. To, že je to nákup cez reg.pokl. to neovplyvňuje.
tu mi nesedí šiesta smernica: podľa českého predajcu je miesto dodania ČR, podľa slovenského platiteľa je miesto dodania SR... kde je pravda?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
ermon Pozri príspevok
tu mi nesedí šiesta smernica: podľa českého predajcu je miesto dodania ČR, podľa slovenského platiteľa je miesto dodania SR... kde je pravda?
Vedel český predajca o tom, že predáva tovar slovenskému platiteľovi DPH ? Vedel, že k skutočnej spotrebe tovaru dôjde mimo územia ČR ?
........... a mnoho ďalších otázok .
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

u niečoho ano, u niečoho nie. ale ked vedel, tak vydal doklad bez DPH (prodejka za hotove), tak neviem aký mam dávať typ DPH. ak je tam vyčíslená DPH? a nie je DPH?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať