Zavrieť

Porady

typ dph

pekný deň prajem. chcem vás poprosiť o pomoc. Pri zadávaní valutovej pokladne CZK, aký typ DPH sa uvádza, ked mam bločky z registračnej pokladne aj s DPH a prijmové doklady na úhradu faktúr. Dakujem za pomoc, veľmi mi to pomôže.
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
k_katka16 Pozri príspevok
u niečoho ano, u niečoho nie. ale ked vedel, tak vydal doklad bez DPH (prodejka za hotove), tak neviem aký mam dávať typ DPH. ak je tam vyčíslená DPH? a nie je DPH?

Vyššie som písal nejaké §§. Skúste si ich pozrieť.

Prodejka za hotové od platiteľa českej DPH - príklad ako vyšitý na samozdanenie. Myslím, že na tej prodejke máte aj IČ DPH vašej firmy ako odberateľa.

Ak sa jedná o nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu - zadávate kód 49. Postup som popísal vyššie.
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

dobre to som pochopila, ale čo ak tam mam vyčíslenú DPH, tak to zadám do pokladne s typom DPH 19? a základ mam aj vrátane DPH?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
k_katka16 Pozri príspevok
dobre to som pochopila, ale čo ak tam mam vyčíslenú DPH, tak to zadám do pokladne s typom DPH 19? a základ mam aj vrátane DPH?
Ak sa jedná o vyčíslenú českú DPH, tak to nebráni vykonaniu samozdanenia.

Za základ dane pre samozdanenie vezmete hodnotu nákupu bez českej DPH.

Pozn.
Samozdanenie nevykonávate na nakúpené PHM a pod. z dôvodu, že nedokážete presne určiť miesto skutočnej spotreby.
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

dakujem veľmi pekne za pomoc. tak som to urobila a úhradu do pokladničnej knihy dám celkom vrátane s DPH v cudzej mene a typ DPH 39. potom mi ale vzniknú kurzové rozdiely. a dosť velké.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

k_katka16 Pozri príspevok
dakujem veľmi pekne za pomoc. tak som to urobila a úhradu do pokladničnej knihy dám celkom vrátane s DPH v cudzej mene a typ DPH 39. potom mi ale vzniknú kurzové rozdiely. a dosť velké.
to nie je možné
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
k_katka16 Pozri príspevok
dakujem veľmi pekne za pomoc. tak som to urobila a úhradu do pokladničnej knihy dám celkom vrátane s DPH v cudzej mene a typ DPH 39. potom mi ale vzniknú kurzové rozdiely. a dosť velké.
Kurzový rozdiel Vám tam nemôže vzniknúť, niekde máte chybu.
0 0
k_katka16 k_katka16

k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

no asi ano, do prijatých faktúr som dala čéský základ dane bez DPH, a do knihy pokladne som to nahodila celkovú sumu, ktorú sme uhradili aj s vyčíslenou DPH a tam mi vzniká rozdiel
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
k_katka16 Pozri príspevok
no asi ano, do prijatých faktúr som dala čéský základ dane bez DPH, a do knihy pokladne som to nahodila celkovú sumu, ktorú sme uhradili aj s vyčíslenou DPH a tam mi vzniká rozdiel
Český základ dane ..... OK a ešte jeden riadok pri nahadzovaní : českú DPH a k nej "mimo DPH" .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som takýto doklad klientovi vrátila s tým, nech si rozmyslí, či nakupuje ako turista alebo ako podnikateľ, prípadne nech u dodávateľa si dá prerobiť doklad a nech mu daň z přidané hodnoty vrátia.

Na doklade bolo aj IČ DPH (SK...) ale aj česká DPH. Podľa môjho názoru v únii nemôže byť jedna vec odanená 2x.

(Klient si to potom premyslel a doklad nežiadal zúčtovať, pretože nakoniec vysvitlo, že nadobudnutá vec ani veľmi nesúvisí s podnikaním, čiže si to kúpili domov)
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Rozalka Pozri príspevok
Ja som takýto doklad klientovi vrátila s tým, nech si rozmyslí, či nakupuje ako turista alebo ako podnikateľ, prípadne nech u dodávateľa si dá prerobiť doklad a nech mu daň z přidané hodnoty vrátia.

Na doklade bolo aj IČ DPH (SK...) ale aj česká DPH. Podľa môjho názoru v únii nemôže byť jedna vec odanená 2x.

(Klient si to potom premyslel a doklad nežiadal zúčtovať, pretože nakoniec vysvitlo, že nadobudnutá vec ani veľmi nesúvisí s podnikaním, čiže si to kúpili domov)
1. To, že na doklade je uvedené slov. IC DPH odberateľa neznamená, že doklad musí byť bez českej DPH. Aby mohlo byť uplatnené oslobodenie od DPH, tovar musí byť vyvezený z územia ČR. A to predajca vedieť sám od seba nemôže.

2. Aby to nebolo zdanené dvakrát, môže slov. obderateľ požiadať fin. úrad Praha 1 o vrátenie dane. Podmienky vrátenia tu už boli rozoberané, sú dané zákonom.
Naposledy upravil Milan Benka : 08.09.08 at 08:53 Dôvod: doplnenie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať