Zavrieť

Porady

Penalizačné faktúry

Dobrý deň,
prosím o radu ohľadne zaúčtovania penalizačných faktúr. Ešte začiatkom roku nám prišla penalizačná faktúra za rok 2007, ktorú môj šéf neprijal a nechal si ju u seba vo svojich dokladoch. Samozrejme, že som tú faktúru nezaúčtovala.
Teraz sa ale dohodol pomocou právnikov s druhou stranou na riešení a vzájomnej kompenzácii, kde aj my vystavíme nejakú penalizačnú faktúru, ale na menšiu sumu. Tieto penalizácie sú podložené dohodou o urovnaní.
Ako mám teraz postupovať, čo sa týka zaúčtovania a tiež vo vzťahu k daňovým nákladom a výnosom.
Je možné faktúru z roku 2007 zaevidovať až teraz, keď mám teraz k dispozícii dohodu o urovnaní? Preto našu penalizačnú vystavujem až teraz na základe tej dohody ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    japeni Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu ohľadne zaúčtovania penalizačných faktúr. Ešte začiatkom roku nám prišla penalizačná faktúra za rok 2007, ktorú môj šéf neprijal a nechal si ju u seba vo svojich dokladoch. Samozrejme, že som tú faktúru nezaúčtovala.
    Teraz sa ale dohodol pomocou právnikov s druhou stranou na riešení a vzájomnej kompenzácii, kde aj my vystavíme nejakú penalizačnú faktúru, ale na menšiu sumu. Tieto penalizácie sú podložené dohodou o urovnaní.
    Ako mám teraz postupovať, čo sa týka zaúčtovania a tiež vo vzťahu k daňovým nákladom a výnosom.
    Je možné faktúru z roku 2007 zaevidovať až teraz, keď mám teraz k dispozícii dohodu o urovnaní? Preto našu penalizačnú vystavujem až teraz na základe tej dohody ?
    jediná veľká výhoda je že z daňového hľadiska zmluvné pokytu zahrnieme do daňových výdavkov až pri úhrade a rovnako to platí aj prijatých zmluvných pokutách(§17 ods. 21). t.j. účtovne zaúčtujte faktúru 544/321 a vašu fa 311/644. ak ich započítate dochádza k úhrade a stavajú sa daňové...t.j. až v roku 2008. To znamená že nemusíte riešiť rok 2007 z daňového hľadiska

    japeni je offline (nepripojený) japeni

    japeni
    ďakujem veľmi pekne, už som sa obávala, že budem musieť podávať dodatočné daňové priznanie za rok 2007. Ešte raz ďakujem

    Penalizačné faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.