Zavrieť

Porady

preplatok na dani - do kedy?

akosi nemôžem nájsť v zákone, do kedy je DÚ povinný vrátiť preplatok na dani vypočítaný v daňovom priznaní za predchádzajúce zdaňovacie obdobie.... je to do 30.4. alebo viac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    V zmysle ustanovenia § 63 ods. 4 zákona o správe daní a poplatkov správca dane vráti preplatok na dani na základe žiadosti daňového subjektu najskôr po uplynutí jendého mesiaca po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania najneskôr do 40 dní odo dňa vzniku daňového preplatku. Prakticky to znamená že správca dane vráti preplatok na dani najskôr do 30. apríla najneskôr do 10. mája.

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    A musím na daňový úrad doručiť aj žiadosť o vrátenie preplatku, alebo stačí, že som v daň.priznaní uviedla účet?

    Nataša je offline (nepripojený) Nataša

    usilovná pracovníčka Nataša
    Jeden môj zemestnanec sa teraz spamätal, že za rok 2002 si nepodal daňové priznanie. Ak by si ho teraz podal, má šancu, že mu vrátia preplatok?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Nataša
    Jeden môj zemestnanec sa teraz spamätal, že za rok 2002 si nepodal daňové priznanie. Ak by si ho teraz podal, má šancu, že mu vrátia preplatok?
    Keď ide aspoň o 1/2 milióna, tak určite

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Nataša
    Jeden môj zemestnanec sa teraz spamätal, že za rok 2002 si nepodal daňové priznanie. Ak by si ho teraz podal, má šancu, že mu vrátia preplatok?
    .
    Áno

    Nataša je offline (nepripojený) Nataša

    usilovná pracovníčka Nataša
    má si to podať ako riadne daňové priznanie? Dúfam, že mu potom nepríde nejaká pokuta, že si to daňové predtým nepodal.

    mbfin je offline (nepripojený) mbfin

    mbfin
    Ja som ho este doteraz nedostal, ked som tam volal tak povedali ze mam cakat...tak neviem kde to viazne...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mbfin Pozri príspevok
    Ja som ho este doteraz nedostal, ked som tam volal tak povedali ze mam cakat...tak neviem kde to viazne...
    Skús sa skontaktovať s tvojim spravcom dane - pracovníkom DU, ktorý vedie tvoju evidenciu. Mám skúsenosť, že koncom apríla vyzývali viacerých mojich klientov k doplneniu dokladov, ktoré odovzdali /napr. potvrdenie o zdan.mzde, potvrdenie o návšteve školy/, ktoré sa na DU pri skenovaní "stratili"

    --------
    Veronika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.