Zavrieť

Porady

kolko stalo mlieko za Husaka?

Dobry vecer prajem,
prosim poradakov o pomoc. S manzelkou mame po rokoch manzelstva prvy vaznejsi spor - nemozeme sa zhodnut na tom, kolko stal liter plnotucneho mlieka za sociku. Polotucne v modrych sackoch jasne - 2 Kcs, ale cervene plnotucne? Nase ceny sa lisia sice len o 10 hal., ale i tak nikto nechce ustupit. Mohli by ste uviest, ci stalo 3,20, alebo 3,10 Kcs? (cena na konci sociku)
Vopred dakujem, za vyriesenie tichej domacnosti!!!

P.
Usporiadat
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
misin Pozri príspevok
Dobry vecer prajem,
prosim poradakov o pomoc. S manzelkou mame po rokoch manzelstva prvy vaznejsi spor - nemozeme sa zhodnut na tom, kolko stal liter plnotucneho mlieka za sociku. Polotucne v modrych sackoch jasne - 2 Kcs, ale cervene plnotucne? Nase ceny sa lisia sice len o 10 hal., ale i tak nikto nechce ustupit. Mohli by ste uviest, ci stalo 3,20, alebo 3,10 Kcs? (cena na konci sociku)
Vopred dakujem, za vyriesenie tichej domacnosti!!!

P.
No mne sa zdá, že 3,10 Kčs
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
misin Pozri príspevok
Dobry vecer prajem,
prosim poradakov o pomoc. S manzelkou mame po rokoch manzelstva prvy vaznejsi spor - nemozeme sa zhodnut na tom, kolko stal liter plnotucneho mlieka za sociku. Polotucne v modrych sackoch jasne - 2 Kcs, ale cervene plnotucne? Nase ceny sa lisia sice len o 10 hal., ale i tak nikto nechce ustupit. Mohli by ste uviest, ci stalo 3,20, alebo 3,10 Kcs? (cena na konci sociku)
Vopred dakujem, za vyriesenie tichej domacnosti!!!

P.
Obyčajné mlieko stálo 2,- Kčs, plnotučné ( červené) stálo 3,10 Kčs.
A žemle 0,20 hal., rascový chlieb 2 kg stál 4,20 Kčs...
A platy boli tiež rozdielne, v r.1967 som mala nástupný plat 800,- Kčs, každý dekrét o zvýšení bol vyšší o 20,- - 30,- Kčs, riaditeľ nám ho priniesol osobne a potriasol rukou.. alebo cestovný lístok na MHD stál 1,- Kčs a bol aj prestupovým - no všeličo bolo úplne inak, aj jazyky sme museli držať pevne za zubami, a keď sme chceli v rokoch 1988-1989 zvýšiť mzdy zamestnancom, museli sme oblizovať kľučky u nadriadeného orgánu, aby nám zvýšil dotácie....
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
vlastička, teda pamäť ti slúži
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

3,10 kčs
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ondrejvla Pozri príspevok
Obyčajné mlieko stálo 2,- Kčs, plnotučné ( červené) stálo 3,10 Kčs.
A žemle 0,20 hal., rascový chlieb 2 kg stál 4,20 Kčs...
A platy boli tiež rozdielne, v r.1967 som mala nástupný plat 800,- Kčs, každý dekrét o zvýšení bol vyšší o 20,- - 30,- Kčs, riaditeľ nám ho priniesol osobne a potriasol rukou.. alebo cestovný lístok na MHD stál 1,- Kčs a bol aj prestupovým - no všeličo bolo úplne inak, aj jazyky sme museli držať pevne za zubami, a keď sme chceli v rokoch 1988-1989 zvýšiť mzdy zamestnancom, museli sme oblizovať kľučky u nadriadeného orgánu, aby nám zvýšil dotácie....
Ja len doplním k tomu lístku na mhd- áno, stal 1 kčs a pokuta bola 50kčs a Marsky boli za 5, dalily za 8 a tvrdé, české Sparty za 14 a ešte som miloval Sojove rezy za 1 kčs, za 10kčs bolo 10,hmhm
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A najlepšie na tom mlieku bolo to, že každé tieklo a plná bednička bola vytečeného mlieka
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a prvá linka v Kežmarku bola otvorená na Svetový pohár v lyžovaní 1970 a netieklo každé
a kilo kryštálového cukru 7,30 Kčs a hovädzie na polievku 17
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som

Ach ľudkovia, kde sú tie ceny?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
damati Pozri príspevok

Ach ľudkovia, kde sú tie ceny?
Však všetko stojí rovnako ako v r.1965
na porovnanie pridávam príklad:
Porovnanie cien.jpg  
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Dnes si môžete povedať čo chcete. A pomôže Vám to? Zvýši vám nadriadený za to plat? Ak hľadáte prácu a vo dverách u zamestnávateľa zakričíte a poviete si čo máte na jazyku hneď vás zamestná?
Ak chlieb (rascový) stál 4,20.- Sk, dnes 45.- Sk. Koľkokrát sa zvýšil?! Všetko sa dá takto prepočítať. Nechcem hovoriť o kvalite potravín (gumové rožky). Pamätáte sa na tie chrumkavé a voňavé v tvare skutočného rožteka? Pamätáte sa na mlieko v konvách, predávalo sa po pol litra a litre. Ale nezvarilo sa vám tak ako dnes... A ešte niečo. Sú naše platy v porovnaní s desať násobným zvýšením cien rovnako desaťnásobne vyššie? To len tak na zamyslenie sa. Všetko má svoj rub a j líce.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
pivko Pozri príspevok
Však všetko stojí rovnako ako v r.1965
na porovnanie pridávam príklad:
Nádherné porovnanie, len tie kožené topánky za 36 Kčs sa mi nezdajú, to muselo byť hádam z roku 1920. Ale inak je super. Aspoň si staršie ročníky ľahšie zvyknú na nové ceny.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

pivko Pozri príspevok
Však všetko stojí rovnako ako v r.1965
na porovnanie pridávam príklad:
Áno, je to pravda, však aj v telke hovoria, že koľko korún platíme teraz, toľlo zaplatíme aj keď bude me mať euro. A za našou korunou budeme možná ešte veľmi smútiť. No určite nie Tí - " zo smotánky " s príjmami za mesiac nad 65 - 100 tis. Sk. Ale čo dôchodcovia s mesačným dôchodkom ani nie 10 tisíc Sk?!!! Tým zostane len
A takto sa bude koncom roka 2008 lúčiť naša koruna.
Naposledy upravil Zitulda : 06.12.08 at 20:31
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Leila2006 Pozri príspevok
Nádherné porovnanie, len tie kožené topánky za 36 Kčs sa mi nezdajú, to muselo byť hádam z roku 1920. Ale inak je super. Aspoň si staršie ročníky ľahšie zvyknú na nové ceny.
Nemôžem celkom súhlasiť s cenou topánok, iba za predpokladu, že to boli detské ja som kúpila dcérke keď začala chodiť (1973) topánky za 36.-Kčs. Naozaj boli z pravej kože vrch aj podrážka. V strede podrážky na spodnej bola gumová protišmyková vložka v tvare slzičky. Len farbu mali tmavo modrú. Minulého roku som v predajni s obuvou videla tie isté topánočky ale cena bola zarážajúca stáli 965.- Sk. Ale na ujasnenie pánska košela vynikajúcej kvality popelínová stála 65.- Sk. Z mnohých takýchto košiel pred troma rokmi moja dcéra ušila nádherné blúzky, ktoré sú krásne aj teraz.
Leila prosím ako si myslela poslednú vetu? Tie topánky majú obuté na foto moje deti, ako pol a troj ročné.
Naposledy upravil Zitulda : 06.12.08 at 20:31
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Táto téma už speje k tomu, aby sa zlúčila do kopy s témou:
http://www.porada.sk/t62705-stare-zlate-casy.html

...čo vy na to?
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Chvíľku to pobaví, ale už od 1. januára nastane "vytriezvenie" a ľudia si všimnú za číslami aj novú menu a nastane veľké sklamanie - ceny európske, platy naše!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Viera Klimentová Pozri príspevok
Chvíľku to pobaví, ale už od 1. januára nastane "vytriezvenie" a ľudia si všimnú za číslami aj novú menu a nastane veľké sklamanie - ceny európske, platy naše!!!
A zase tú budú ceny ako za izmu.
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Nízkotučné mlieko v hnedých sáčkoch stálo tuším 90hal. a nik ho nechcel kupovať, teraz sa ním nalievajú mnohí...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

arizona Pozri príspevok
Táto téma už speje k tomu, aby sa zlúčila do kopy s témou:
http://www.porada.sk/t62705-stare-zlate-casy.html

...čo vy na to?
Máš úplnú pravdu arizonka ja som veľmi zvažovala či dať príspevok tu, nakoľko sú to dve príbuzné témy. Len neviem, či by sme tým nežaťažovali veľmi Richarda on tej práce má neúrekom. Ale som za
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Kvalita spotrebného tovaru, elektroniky a pod. išla podstatne dopredu, tam sa ceny ceľmi porovnávať nedajú. Ale!!! Potraviny - chlieb, pečivo, mäso a ovocie - ich ceny a kvalita sú už "nenávratne preč. Že neboli banány a mandarínky?, - dnes sú - ľudia sa hrabú v mokrých krabiciach a domov si prinesieme navonok krásne, ale vo vnútri "napadnuté" ovocie. Nie je to ponižujúce? Týka sa to aj krásne vyzerajúcich jabĺk. Všeličo by sa dalo z potravín ešte prirovnať. Naše staré klasické jedlá starých mám a rodičov boli zdravé a to sa už len ťažko vráti.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Too Misin:
A kto vyhral, manželka ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať