Zavrieť

Porady

dph a dodávkové auto

Prosím o radu,
Firma s.r.o. je platiteľom DPH. V roku 2007 kúpila nákladné auto- Renault Master Furgon od neplatcu DPH. Auto bolo zaradené do majetku, odpisované. V roku 2008 uvedené auto predáva prostredníctvom autobazáru inej s.r.o. ktorá nie je platiteľom DPH.
Otázočka: Firma s.r.o. - platiteľ DPH, vystaví faktúru na predávané auto s DPH alebo bez DPH?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    ika11 Pozri príspevok
    Prosím o radu,
    Firma s.r.o. je platiteľom DPH. V roku 2007 kúpila nákladné auto- Renault Master Furgon od neplatcu DPH. Auto bolo zaradené do majetku, odpisované. V roku 2008 uvedené auto predáva prostredníctvom autobazáru inej s.r.o. ktorá nie je platiteľom DPH.
    Otázočka: Firma s.r.o. - platiteľ DPH, vystaví faktúru na predávané auto s DPH alebo bez DPH?

    ďakujem
    Vystaví Fa s DPH.

    ika11 je offline (nepripojený) ika11

    ika11
    Aj ja si myslím že to má byť s DPH. Hoci ma presviedčajú vo firme, že keďže DPH nebola na vstupe, nemá byť ani na výstupe.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    ika11 Pozri príspevok
    Aj ja si myslím že to má byť s DPH. Hoci ma presviedčajú vo firme, že keďže DPH nebola na vstupe, nemá byť ani na výstupe.
    Pravdu máte vy. Bez DPH by ste fakturovali a použili § 42 napr.v prípade predaja osobného auta, ktoré ste kúpili od platcu, ale nemali ste možnosť uplatniť si DPH podľa § 49 ods.7.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    ika11 Pozri príspevok
    ešte doplním otázku, autobazár, ani kupujíci nie su platcami DPH.
    Ale vy ste.
    Monika Kováčová
    pozri tu: http://www.porada.sk/t56577-predaj-n...utomobilu.html

    nemôžeš fakturovať bez dane, pretože nemôžeš použiť oslobodenie podľa §42 (nejde o osobné vozidlo)

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Ešte doplním Moniku, že v tomto prípade by nebola možnosť použiť § 42 ani keby išlo o osobné auto, nakoľko bolo kúpené od neplatcu.
    http://www.porada.sk/t57182-p2-osobn...tml#post818312
    prís.11 vyjadrenie dú

    dph a dodávkové auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.