Zavrieť

Porady

osobný automobil a DPH

Prajem pekný deň, kúpili sme osobné auto od neplatiča DPH. Teraz ho chceme predať, mám vyfakturovať aj DPH?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK ste platiteľom dph, MV predávate s dph. Tu platí § 42 -oslobodenie od dane.
    Naposledy upravil Tweety : 26.07.07 at 08:32

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Bez DPH, lebo aj keby ste ho kúpili od platiteľa DPH, odpočet by ste si uplatniť nemohli. Pozri § 42 Zákona o DPH a nadväzujúce odkazy na §.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Tweety Pozri príspevok
    AK ste platiteľom dph, MV predávate s dph.
    predaj osobného auta je oslobodený od dane podľa par. 42 ! Čiže bez DPH

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jozef I Pozri príspevok
    predaj osobného auta je oslobodený od dane podľa par. 42 ! Čiže bez DPH
    Už som opravila, dík.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás je oslobodený aj predaj osobného auta platcom DPH ak ho kúpoval ako neplatca DPH?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mikolajova Pozri príspevok
    Prosím Vás je oslobodený aj predaj osobného auta platcom DPH ak ho kúpoval ako neplatca DPH?
    Áno je oslobodené. Prečítaj si horeuvedený paragraf.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    V prípade, že sro, platca DPH kúpi osobné auto od neplatcu DPH, zaradí ho do majetku, predá, je oslobodený predaj od DPH podľa par.42. Ak však auto kúpi ako tovar (má v podnikaní nákup a predaj ojazdených áut), na účely DPH zdaňuje rozdiel medzi nákupom a predajom, čiže par.66? Ďakujem.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Hľadám v poradách odpoveď na predaj osobného auta kúpeného od FO nepodnikateľ, neplatca a zatiaľ som našla odpovede ako tu, že sa aj na tento prípad vzťahuje §42.
    Moc sa mi to nezdalo, hľadala som na drsr a tú pripájam odpoveď:

    Pokiaľ spoločnosť kúpi osobné motorové vozidlo od neplatiteľa nie je voči nemu uplatnená daň, a preto pri kúpe vozidla nemôže uplatniť postup podľa § 49 ods. 7 písm. a) zákona o DPH. Ak sa spoločnosť - platiteľ dane rozhodne predmetné vozidlo po určitom čase predať, pri jeho predaji neuplatní § 42 zákona o DPH. Ustanovenie § 42 zákona o DPH oslobodzuje predaje, pri ktorých nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7 zákona o DPH. V posudzovanom prípade nevzniklo právo na odpočítanie dane podľa § 49 ods. 1 zákona o DPH a preto pri predaji tohto osobného motorového vozidla platiteľ uplatní DPH k celej predajnej cene v súlade s § 69 ods. 1 zákona o DPH.
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...%A9&criteria=1

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
    Kúpili sme ťaž.zariadenie na osobný automobil je možné uplatniť DPH?
    Je možné.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Prešla som túto tému a akosi som z toho popletená.
    Podľa príspevkov mi z toho vychádza toto:

    Pri predaji osobného MV platcom DPH rozhoduje či bude predávať s DPH alebo bez DPH tá skutočnosť od koho MV kúpil:

    - nákup bol od platcu DPH, pričom DPH nebola uplatnená, nakoľko pri MV osobnom nie je nárok na odpočet DPH - §42 o DPH , pri predaji predáva bez DPH, nič neodvádza.

    - nákup bol od neplatcu DPH, daň sa neuplatňuje ani nespomína, teda nemožno použiť § 42 o DPH a teda musí pri predaji na cenu pripočítať DPH, nakoľko je platca DPH a túto odviesť.

    ?????????? - dobre som to pochopila ????????
    vďaka za reakcie.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    sway Pozri príspevok
    Prešla som túto tému a akosi som z toho popletená.
    Podľa príspevkov mi z toho vychádza toto:

    Pri predaji osobného MV platcom DPH rozhoduje či bude predávať s DPH alebo bez DPH tá skutočnosť od koho MV kúpil:

    - nákup bol od platcu DPH, pričom DPH nebola uplatnená, nakoľko pri MV osobnom nie je nárok na odpočet DPH - §42 o DPH

    - nákup bol od neplatcu DPH, daň sa neuplatňuje ani nespomína, teda nemožno použiť § 42 o DPH a teda musí pri predaji na cenu pripočítať DPH, nakoľko je platca DPH a túto odviesť.

    ?????????? - dobre som to pochopila ????????
    vďaka za reakcie.
    Ja som tiež z toho teraz úplne mimo. Vždy som si myslela, že aj pri predaji osobného auta kúpeného od nepodnikateľa sa neodvádza DPH. Ale asi som sa mýlila.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway Pozri príspevok
    Prešla som túto tému a akosi som z toho popletená.
    Podľa príspevkov mi z toho vychádza toto:

    Pri predaji osobného MV platcom DPH rozhoduje či bude predávať s DPH alebo bez DPH tá skutočnosť od koho MV kúpil:

    - nákup bol od platcu DPH, pričom DPH nebola uplatnená, nakoľko pri MV osobnom nie je nárok na odpočet DPH - §42 o DPH , pri predaji predáva bez DPH, nič neodvádza.

    - nákup bol od neplatcu DPH, daň sa neuplatňuje ani nespomína, teda nemožno použiť § 42 o DPH a teda musí pri predaji na cenu pripočítať DPH, nakoľko je platca DPH a túto odviesť.

    ?????????? - dobre som to pochopila ????????
    vďaka za reakcie.
    Posúvam .............čakáme tu na reakcie, pomôžte.... dík.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.