Zavrieť

Porady

IČDPH

viemi niekto poradiť?
som podnikateľ ,platca DPH... kupujem tovar z rakúska a priamo ho predávam do ČR

Mám možnosť požiadať o pridelenie IČ DPH v čechách? Malo by to nejaké výhody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Ak nepredávaš svoj tovar v čechách na trhovisku nevidím dôvod prečo by si sa tam mal registrovať. Nestačia ti problémy s DPH na Slovensku? Potrebuješ sa zamotať s DPH aj v Čechách?

    apo

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    bibitraub Pozri príspevok
    viemi niekto poradiť?
    som podnikateľ ,platca DPH... kupujem tovar z rakúska a priamo ho predávam do ČR

    Mám možnosť požiadať o pridelenie IČ DPH v čechách? Malo by to nejaké výhody?
    Ak nakupuješ od platcu a predávaš platcovi, to máš výsledne ako režim bez DPH a vlastne by si teoreticky mal mať stále nedmerný odpočet, pretože vždy sa v tuzemsku niečo nájde z čoho si odpočítaš dan.
    človiečik Vladimír Ozimý
    bibitraub Pozri príspevok
    viemi niekto poradiť?
    som podnikateľ ,platca DPH... kupujem tovar z rakúska a priamo ho predávam do ČR

    Mám možnosť požiadať o pridelenie IČ DPH v čechách? Malo by to nejaké výhody?
    1) Predmet dane je mimo SR.
    2) Treba zistiť kde vykonávate podnikateľskú činnosť či v Rakúsku alebo v ČR. Podľa toho máte povinnosť nie že sa môžte rozhodnúť zaregistrovať sa za platiteľa DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.