Zavrieť

Porady

DPH za službu od zahraničnej firmy

Ahojte, mohli by ste mi poradiť - Firma, v ktorej pracujem-platca DPH, si objednala službu (znalecký posudok)od firmy so sídlom v ČR neplatca DPH. Chcela by som vedieť či mám dodaniť úhradu za túto službu.
Ďakujem
Dušana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    1) ak ide o znalecký posudok na nehnuteľnosť, ktorá sa nachádza v SR ste podľa § 69 ods. 2 osobou povinnou platiť daň a na druhej strane si môžte nárokovať daň na vstupe podľa § 49 ods. 2 písm. b). Nie je podstatné že je neplatiteľom, je rovnako zdaniteľná osoba, pretože vykonáva podnikateľskú činnosť.
    2) Ak ide o znalecký posudok na nehnuteľnosť v ČR nejde o predmet dane v SR a nedodaňujete
    človiečik Vladimír Ozimý
    dusana Pozri príspevok
    Platí to aj vtedy ak ide o znalecký posudok za overovanie pravosti zmluvy?
    No to má trochu iný charakter ak to nie je viazané na nehnuteľnosť. Potom je možné považovať túto službu charakteru právneho? t.j. § 15 ods. 8, a v takom prípade ste osobou povinnou platiť daň vždy vy ako príjemca služby...(§69 ods. 3)
    človiečik Vladimír Ozimý
    dusana Pozri príspevok
    Platí to aj vtedy ak ide o znalecký posudok za overenie platnosti zmluvy?
    no ale to sa Vám tu snažím vysvetliť zadefinujte mi k čomu sa ta služba vzťahuje? proste máte službu znalca ktorý vám overil platnosť zmluvy...podľa mňa je to služba podľa § 15 ods. 8 a tým pádom prechádza zdanenie na prijimateľa služby...mne sa to hodí do služieb podobných ako právne, atď...

    DPH za službu od zahraničnej firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.