Zavrieť

Porady

Pomoc prosim

Zdravim Vas vsetkych
Kto mi pomoze zodpovedat na par otazok?
S kamaratom si chcem zobrat zivnost na cistenie autointerierov a pneuservis.Kamarat ma na to vhodnu garaz v rodinnom dome co vsetko by sme potrebovali na otvorenie prevadzky su tam niejake povolenia od susedov a zivotneho prostredia ak by sme chceli aj umyvat exterier dakujem za akukolvek pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Ahoj no nie som si celkom istá, ale skús si zavolať na živnostenský úrad, že čo všetko k tomu potrebuješ, sú povinní ti poradiť a pomôcť , veď sú tam pre nás )).
    Ak si z Bratislavy a potrebovali by si účtovníčku, touto formou sa ti ponúkam).
    Veriím že som ti aspoň trošku pomohla )..

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    john1982
    Zdravim Vas vsetkych
    Kto mi pomoze zodpovedat na par otazok?
    S kamaratom si chcem zobrat zivnost na cistenie autointerierov a pneuservis.Kamarat ma na to vhodnu garaz v rodinnom dome co vsetko by sme potrebovali na otvorenie prevadzky su tam niejake povolenia od susedov a zivotneho prostredia ak by sme chceli aj umyvat exterier dakujem za akukolvek pomoc
    Určite tieto potvrdenia budeš potrebovať, nakoľko odpad budeš vypúšťať kam?, rušenie susedov prevádzkou servisu, ak si budete chcieť dať do nákladov aj vodu a energie samozrejme vyňatie z bytového fondu, prihláška v Elektrárni, vlastný ELM, Vodárne, vlastný merač spotreby vody a tým aj splaškovej. Ale ako ti už radila kolegyňa predo mnou, na Živ.úrade by ti mali dať fundovanú odpoveď. Ak nie, ohlás sa, budeme sa trápiť spoločne. Nech sa ti darí!

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Pokiaľ máš prax, si mechanik nie je v tom problémˇživnosť ti dajú, potom si na MU vybavíš povolenie na prevádzkovanie,tí budú žiadať susedov,...

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Tak na umývanie exteriérov v garáži zabudni,potreboval by si zabudovať lapač nečistôt a olejov+prerobiť stavebne garáž,to je investícia idúca do miliónov.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Bolo by najlepšie zobrať do prenájmu nejakú garáž, ktorá je niekde inde, kde nie je bytový fond, mohlo by to obťažovať susedov. Ale čistenie interiérov by bolo možné robiť ako dodávka služby u zákazníka, to znamená na telefón dohodnúť si miesto výkonu práce, k tomu by chcelo mať nejaké menšie dodávkové auto a v ňom celú výbavu na čistenie interiéru.Tu by nemali byť žiadné problémy. So servisom to bude horšie, tam je potrebné mať vhodný priestor, musí byť spracovaný havarijný plán pre prípad havárie a úniku nebezpečných a ropných látok, protipožiarné opatrenia, zabezpečenie zberu a odvozu ropných látok a pod.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No, mám pocit, že keď si prečíta všetky naše odpovede, a to ešte určite nie je všetko, že ho prejdú ilúzie!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.