Zavrieť

Porady

dočasné ič dph

dobrý deň,prosím poradíte mi link ako požiadať o dočasné pridelenie ič dph v ČR? kde, čo potrebujem vyplniť a hlavne aké povinnosti ma s tým čakajú.

vozíme tovar z Číny, ktorý ide priamo do ČR, a bolo mi povedané že bez pridelenia IČ DPH českého, nemôžeme precliť tovar. tento čínsky tovar nám faktúruje rakúsko a my ho faktúrujeme českému odberateľovi-trojstranný obchod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    bibitraub Pozri príspevok
    dobrý deň,prosím poradíte mi link ako požiadať o dočasné pridelenie ič dph v ČR? kde, čo potrebujem vyplniť a hlavne aké povinnosti ma s tým čakajú.

    vozíme tovar z Číny, ktorý ide priamo do ČR, a bolo mi povedané že bez pridelenia IČ DPH českého, nemôžeme precliť tovar. tento čínsky tovar nám faktúruje rakúsko a my ho faktúrujeme českému odberateľovi-trojstranný obchod.
    no neviem či na preclenie je táto povinnosť nutná skôr by som povedal že je to z titulu toho že ako zahraničná osoba keďže začínate vykonávať podnikateľskú činnosť v ČR máte povinnosť registrácie...ale dá sa to dovážať aj cez SR a cez colnicu ustanoviť § 48 ods. 3 a následne faktúrovať do ČR ako § 43

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.