Zavrieť

Porady

pôžička alebo vklad od zahraničnej osoby

Dobrý deň, prosím o názory na nasledovný problém:
Do sro chce vložiť peniaze zahraničná nepodnikajúca fyzická osoba a ja teraz neviem ako. / Ide o dosť veľkú sumu /. Jedinou jeho požiadavkou je, že z toho bude mať každý rok 5%. Pochádza z Ruska. Nechce platiť žiadne dane tam, máme mu to zdaniť tu on chce proste svojich 5% a hotovo, viac ho to netrápi. Nechce byť ani tichým ani normálnym spoločníkom. Pôvodne to chcel dať ako zálohu, lenže my by sme mali problém po prijatí úhrady na bankový účet s DPH. No vôbec neviem ako by sme tie peniaze mohli prijať aby to bolo čisté.
Ďakujem vopred za podnety aj názory, lebo už fakt neviem kam z konopí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Spísať zmluvu o pôžičke a zahrnúť tam aj tie percenta, podľa toho o čo sa jedná.

    Danina je offline (nepripojený) Danina

    Danina
    5% by mal mať len z tých peňazí čo dá. Keby sa to klasifikovalo ako pôžička, bol by to úrok, a ten by mal byť jeho kapitálový príjem, nie? A on sa chce vyhnúť akýmkoľvek daniam. On chce už proste čisté peniaze, a či ich zdaníme my alebo ktokoľvek iný / samozrejme okrem neho / je mu fuk.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Hm, tak to sa jedná potom o veľký balík. Chce si ich schovať vo vašej firme. A čo tak urobíť s ním zmluvu o pôžičke bezúročnú. A vlastne by ste mu vracali splátky v 5%. Možno?

    Danina je offline (nepripojený) Danina

    Danina
    Ale on chce vrátiť asi aj istinu. Už som o tom aj uvažovala, ale podľa mňa by musel tie úroky priznať, nie?

    pôžička alebo vklad od zahraničnej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.