Zavrieť

Porady

SZCO - prijem z Holandska

Dobry den. Chcem sa opytat, ak ma SZCO podnikajuci na Slovensku prijem z Holandska /vyfakturoval prace za jeden mesiac/ , aky je postup pri zdanovani prijmov? Zahrnie to k ostatnym prijmom na Slovensku a potom postupuje podla metody vynatia prijmov? To znamena, ze neplati z toho prijmu dan? Mal zaplatit dan v Holandsku? Ma mat nejaky doklad, ze zaplatil dan v Holandsku? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dzoana Pozri príspevok
    Dobry den. Chcem sa opytat, ak ma SZCO podnikajuci na Slovensku prijem z Holandska /vyfakturoval prace za jeden mesiac/ , aky je postup pri zdanovani prijmov? Zahrnie to k ostatnym prijmom na Slovensku a potom postupuje podla metody vynatia prijmov? To znamena, ze neplati z toho prijmu dan? Mal zaplatit dan v Holandsku? Ma mat nejaky doklad, ze zaplatil dan v Holandsku? Dakujem.
    Ak dobre chápem, tak szčo na základe vykonaných prác vystavil fa za dodané služby. Tak to zahrnie do zdaniteľných príjmov ako osttné príjmy.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Dzoana Pozri príspevok
    Dobry den. Chcem sa opytat, ak ma SZCO podnikajuci na Slovensku prijem z Holandska /vyfakturoval prace za jeden mesiac/ , aky je postup pri zdanovani prijmov? Zahrnie to k ostatnym prijmom na Slovensku a potom postupuje podla metody vynatia prijmov? To znamena, ze neplati z toho prijmu dan? Mal zaplatit dan v Holandsku? Ma mat nejaky doklad, ze zaplatil dan v Holandsku? Dakujem.
    nie zisky podnikov (patrí sem aj výkon činnosti SZČO) ak poskytuje službu sa zdaňujú tam kde má bydlisko FO. To jest v tuzemsku. Povinnosť zdaniť v Holandsku by mal len vtedy ak by mu vznikla stála prevádzkareň (službová) a tá vzniká ak pracuje v zahraničí sústavne viac ako určité obdobie (treba ísť do zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s NL).Ale mesiac to určite nie je je to buď 6 alebo 12 mesiacov.
    Takže nič nerieši SZČO a príjem si zdaní riadne v daňovom priznaní na Slovensku

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tvojou povinnosťou je v daň. priznaní v odd. XIII. uviesť:
    Požadované údaje uvedené v jednotlivých ODDIELoch pod tabuľkami č. 1, 2 a 3 v členení:
    druh a výška príjmov dosiahnutých zo zdrojov v zahraničí (vypíše sa jednotlivo pre každý druh príjmov podľa meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu, rodné čislo (DIČ) a celkové spoločne dosiahnuté príjmy a výdavky ak ide o účastníkov združenia, uvádza sa aj percentuálny podiel pripadajúci na každého účastníka.
    Zmluvu prikladám.

    SZCO - prijem z Holandska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.