Zavrieť

Porady

Dobropis

Cau som tu novy a neviem ako to tu chodi dufam ze pomozete.
mam problem s jednouo fa vystavenu v 4 mesiaci 2004 ta firma v sucastnosti nema financie na vyplatenie fa. Majitel mi tvrdi ze mu mam urobit dobropis na fa. a aj mam urobit novu fa v tej istej cene ale na druhu jeho firmu je to vobec možne? vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Všetko je možné len aby si sa nezamotal. Ak neme peniaze v jednej bude mať v druhej ?

    Steeve je offline (nepripojený) Steeve

    Zacinajuci podnikatel s velkym mnozstvom problemov. ...viac Steeve
    to je pravda. Poznam ho dlhsie i ked neplatil nacas ,stale zaplatil. On sam mi to navrhol. jednoducho napisat dobropis a je to vyrišene?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Steeve!!
    Veď ty beháš od piva ku kofole! Si aj v kuchyni aj na dvore! A to aj vieš, kde máš hľadať?

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Dohodni sa s ním, nech Ti faktúru zaplatí v hotovosti. Ty zúčtuješ príjem od firmy A, ktorá Ti je dlžná, a on - keď nemá peniaze vo firme A, môže zúčtovať výber hotovosti vo firme B, vklad hotovosti do firmy A a výdaj hotovosti na úhradu faktúry firmy A pre Teba.

    Dobropis by som nevystavila. Aký dôvod dáš na vystavenie dobropisu? Ak uvedieš, že fakturovaná práca (tovar, materiál) neboli zrealizované, peniaze v živote neuvidíš a nebudeš mať ani právny nárok na ich vymáhanie.

    Na takého klienta by som si dala pozor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.