Zavrieť

Porady

opravná faktúra

Je tu niekto kto účtuje sro lekárov? Od 1.1.05 totiž Všeobec.zdravotná poisťovňa chce od lekárov tzv opravné faktúry. Lekár vystaví faktúru pre VšZP a tú ju mu odobrí. V prípade, že suma má byť menšia alebo väčšia vyžadujú tzv. opravnú faktúru, kde použije to isté číslo faktúry a na nej znižuje alebo zvyšuje ten rozdiel. Napr. 1Fa má sumu 22610.-Sk a opravná má byť o 354.-menej tak fak.znie: na základe zmluvy..... opravujem fa.c.-znižujem-fak.sum,u vo Fa.č. o sumu 354.-Sk. Je toto vôbec daňový doklad. A čo tak použiť ťarchopis ,alebo dobropis. Prosím napíšte mi aké máte vy s tým skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Aktualizácie v zdravotníckom softvéri umožňujú vystavovať dobropisy - mám zistené.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Moja skúsenosť nie je veľmi radostná , často sa mi nedostane žiadna opravená faktúra a občas ani pôvodná, tú si musím vypýtať, keď príde úhrada. Iba tak zistím, že nejaká bola vystavená. O DBP môžem iba snívať. Ja prikladám k faktúram protokol zo zdrav. poisťovní. DBP sa určite dá vystaviť, ale lekárom je to úplne jedno. Ich zaujíma iba suma, ktorú dostanú a ak je nižšia, tak prečo?
    Tak ako píše Braňo, každý softvér, ktorý umožňuje vystaviť faktúru, umožňuje vystavovať aj dobropisy.
    Ďalšia zaujímavá kapitola u lekárov sú vybraté dvadsaťkorunáčky. Keby boli platení podľa toho, koľko ich oficiálne priznajú, tak by nezarobili na slanú vodu.

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Lákár, pre ktorého spracovávam účtovníctvo fakturáciou svojich výkonov poveril sestričku. Urobila som jej výpis (a aj sebe) podľa uzatvorených zmlúv, čo ktorá poisťovňa vyžaduje v súvislosti s vyúčtovaním výkonov a naučila urobiť dobropis a dofakturáciu. Sestrička sa snaží, ja vysvetľujem a verím, že časom to bude robiť sama a bez problémov.

    Toto je moja skúsenosť s lekármi.

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Ďakujem za odpovede vidím, že s lekármi sú len problémi a stále sa sťažujú, že nemajú peniaze. A na tie 20.-Sk som musela upozorniť p.Dr.,že keď ich vyberá tak by to mala dať do účtovníctva. Je to moja nová klientka a tak vyzerá, že jej predchádzajúca účtovníčka to od nej nevyžadovala. A tak p. Dr. bola veľmi prekvapená, že tie 20.-SK treba zdaniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.