Zavrieť

Porady

Výber zimných pneumatík

Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.
Usporiadat
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Záleží na aké jazdy sú potrebné tie gumy. Na bežné-do práce, nákupy,... by stačili aj matadory. Ja som mal na mojej Samare matadory a bol som s nimi spokojný. Ale ak budeš jazdiť do hôr, a po hlbšom snehu doporučoval by som tie Micheliny. Majú smerová dezén a Nokiany nie. Ale v konečnom dôsledku je to skoro jedno. Akákoľvek zimná pneumatika je v zime lepšia, ako letná. Tu je jeden test http://www.az-pneu.sk/index.php?goto...n%20Alpin%20A3
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Nie je pneumatika ako pneumatika - aj v rámci jednej značky. Napr. Matador má zimné na bežné cesty a zimné do snehu. A rovnako aj ostatné značky. Takže by bolo fajn povedať, ktorý typ ti ponúkali.
Každopádne ja som doteraz vždy používal Matadory MP58 - na snehu sú neprekonateľné. A pokiaľ nemáš drahé a výkonné auto (čo nepredpokladám - podľa rozmeru pneumatiky), aj tebe budú tie Matadory bohato stačiť.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Zo skúsenosti viem porovnať Nokian a Matador. Jazdil som na Nokian, napamätám už aký typ, boli ok na snehu a vynikajúce na ľade. Odjazdil som na nich 2 zimy na divokých vidieckych (často neodhrnutých) cestách v 700 m.n.m.
Teraz mám Matador MP58 a sú fakt dobré - perfektné v snehu, kus horšie na ľade. Keď budem kupovať nové, tak Matadory.
Zimnú gumu kúp o číslo užšiu ako letnú.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak ja som si kupil teraz Nokiany , sú podľa mňa najlepšie a hlavne novinka
94V XL WR G2/ model 2009.
Naposledy upravil pivko : 03.10.08 at 15:27
0 0
mariro mariro

mariro je offline (nepripojený) mariro

Tiez rozmyslam o kupe zimnych pneumatik na Feliciu.Ponukali mi znacku Barum alebo Matador,neviem ktore su lepsie.Ale na nete su lacnejsie ako v predajni, tak preto sa pytam ake mate skusenosti s kupovanim pneumatik cez internet?
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Kupoval som na nejlevnejsipneu.cz a bolo to v pohode, žiadny preddavok, žiadne dopravné, aj cenu mi znížili, keď som im poslal link, že konkurencia má lacnejšie. Kuriér to doviezol za 5 dní.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
feron Pozri príspevok
Kupoval som na nejlevnejsipneu.cz a bolo to v pohode, žiadny preddavok, žiadne dopravné, aj cenu mi znížili, keď som im poslal link, že konkurencia má lacnejšie. Kuriér to doviezol za 5 dní.

Mne sa dosť osvedčili od výrobcu TOYO.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Každá líška svoj chvost chváli.
Pri rozhodovaní treba pozrieť nezávislé testy, je ich na nete dosť, viac na českých stránkach. Potom sa zamyslieť, či bývame v horách či na nížine, a aké sú na cestách, kde jazdíme, v zime podmienky... Či keď nasneží, alebo vznikne náľadie, môžeme auto nechať doma alebo jazdíme bez rozdielu. Niektoré gumy sú lepšie do snehu, iné na zľadovatelú vozovku, na mokro a brečku, iné sa rýchlejšie odierajú a majú krátku životnosť, ďalšie sú hlučné a tak ďalej. Nabeháme za zimu na nich možno 4000 km a z toho na snehu využijeme tak max. 500 ? V dnešnom podnebí sa najviac jazdí asi na zamrznutej alebo aj na suchej vozovke, potom na rôznych "brečkách" a až potom na snehu.
Aj ja vyberám a ešte som si nevybral, ale zdá sa mi, že tie veľmi drahé to nemusia byť. V servise som sa dozvedel, že chystajú akcie, aj pred 2 rokmi keď som kúpi zlacnené 4 Pirelli, ešte mi ich aj namontovali zadarmo.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

feron Pozri príspevok
Kupoval som na nejlevnejsipneu.cz a bolo to v pohode, žiadny preddavok, žiadne dopravné, aj cenu mi znížili, keď som im poslal link, že konkurencia má lacnejšie. Kuriér to doviezol za 5 dní.
Ešte suprovejšie ceny su na pneumatiky.in zajtra majú doviesť odtial známemu, potom objednávam aj ja
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
slavica Pozri príspevok
Ešte suprovejšie ceny su na pneumatiky.in..
Súhlasím.
Aj ja som kupoval už pneu cez internet, fakt dobrá cena. Ale opýtam sa takto: reklamoval už niekto pneumatiku nakúpenú cez internet? Postup je asi takýto - na vlastné náklady zašlete reklamovanú pneumatiku naspäť k predajcovi a ten má 30 dní na vybavenie reklamácie. V prípade, že bude uznaná, dostanete novú pneumatiku - peniaze sa asi nevracajú. V čom je ale problém: ak si zujem pneumatiku a pošlem ju na reklamáciu - na čom budem počas doby reklamácie (napr. 30 dní) jazdiť (mám neplnohodnotnú rezervu)? Kúpim si novú... Dobre, ak uznajú reklamáciu pošlú mi pneumatiku - no vtedy už budem mať jednu navyše...

Pred nedávnom som bol v kamennom pneuservise. Po výtke, že ich cenníkové ceny sú oproti tým internetovým o dosť vyššie, "spravili" docela prijateľnú cenu a ako bonus pridali rok záruky navyše. Ale teraz ten prípad reklamácie - reklamovanú pneumatiku hneď vymenia za novú, takže môžete auto ďalej používať - ak ste boli nútený kúpiť si medzitým novú pneumatiku, tak v prípade uznanej reklamácie vracajú aj peniaze (netreba zobrať náhradnú pneumatiku)...

V prípade internetového predaja je cena naozaj bezkonkurečná; v prípade kamenných pneuservisov za určitý nadštandard treba zaplatiť. A ten kamenný servis aj pri zakúpení pneu cez internet treba navštíviť (a podotknem - v prípade nákupu pneumatík priamo v servise dávajú na prezutie tiež zľavy, čo koniec koncom zníži cenový rozdiel...)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

petmar Pozri príspevok
Každá líška svoj chvost chváli.
Pri rozhodovaní treba pozrieť nezávislé testy, je ich na nete dosť,
Problem je prave v tom, ze tie testy (vseobecne, nie len pneu) niesu nezavisle. Z coho myslis, ze tie casopisy a portaly ziju?
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

misomiso Pozri príspevok
Problem je prave v tom, ze tie testy (vseobecne, nie len pneu) niesu nezavisle. Z coho myslis, ze tie casopisy a portaly ziju?
To beriem, stáva sa. Aj preto som si kúpil slovenské gumy, s najnovším dezénom, za výbornú cenu:
http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=vypis
namontované na diskoch , nafúkané, vyvážené , do 24 hodín.
Služby môžem len doporučiť, jazdné vlastnosti- aj tak treba byť vždy opatrný...už sa "teším" na zimu
Naposledy upravil petmar : 29.10.08 at 04:07
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

U zimnych pneu plati, ze je lepsie kupovat lancne a pri 5 mm ich vyhodit, ako drahe, pretoze pod 4 mm sa kazda zimna guma stava letnou. A to nehovoriac o soferoch, ktori malo jazdia, tym guma za styri roky aj tak stvrdne, takze aj 6 mm zimne su potom nic moc.

U letnych je to inak, tak sa viac oplati priplatit, tam sa da jazdit aj do 2 mm, takze investiciu clovek viac vyuzije. Aj ked plati, ze zalezi, ci chceme mat dobre vlastnosti na suchu alebo na vode, lebo sa to dost vzajomne vylucuje.
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Má niekto skúsenosti s pneumatikami Dunlop SP wintersport 3D? Tieto mi odporučili na peugeot 207. Väčšinou jazdím v meste, ale na víkendy chodíme na chatu, a tam sa veru treba brodiť hore kopcom častokrát v snehu.
0 0
mipet01 mipet01

mipet01 je offline (nepripojený) mipet01

pohoda62 Pozri príspevok
Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.
záleží na aké auto a ako často a kam sa bude jazdit
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

Nemám dobrú skúsenosť s predajcom Pneumatiky.in, objednávka vykonaná 20.10.2008 a doteraz ani ťuk. Písal som im pred dvoma týždňami v sobotu mail, že kedy mi ich pošlú, odpoveď prišla že v utorok, len zabudli napísať ktorý lebo doteraz ich nemám, mimochodom, ešte že som objednával letné inak pri zimných by to bolo horšie...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

a preco si nekupoval rovno na pneumatiky.fm alebo .td ?

Pokial si este nezaplatil, tak sa na nich vykasli a objednaj cez niekoho serioznejsieho.
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

rickman Pozri príspevok
a preco si nekupoval rovno na pneumatiky.fm alebo .td ?

Pokial si este nezaplatil, tak sa na nich vykasli a objednaj cez niekoho serioznejsieho.
Čo je na mojom prispevku mimo témy ? V tejto diskusii bola firma spomenutá v prispevku č.10, takže lepšie čitaj.
Nezdá sa mi seriózne deklarovať doručenie tovaru do 1 až 3 dni a potom nedodať ani za 3 týždne.
Môj príspevok je pre tých ktorý uvažujú o tejto firme, aby zvážili nákup ak tie pneumatiky súrne potrebujú..
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Tommi: mimo temy nebol tvoj prispevok, ale moja cast prispevku - prva veta. To sa tu tak pise . Chcel som tym len napisat, ze to na mna neposobi seriozne.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Poradíte, kde kúpiť zimné pneumatiky na Škoda Fabiu? Viete mi odporučiť nejakých predajcov? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať