Zavrieť

Porady

Výber zimných pneumatík

Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som sa zapovedal že Barum už nikdy ani zadarmo.Mám veľmi zlú skúsenosť po roku začali hádzať vybrovať,žiadne vyváženie nepomáhalo len zredukovalo dočasne stav vibrácií.Nerovnomerne opotrebenie pneumatík a podobné problémy môžete stretnúť určite skôr pri tých lacnejších značkách.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Nielen pneumatiky,či kolesa možu za vibrovanie.

To vibrovanie nastáva pri rýchlosti asi 100-110 km/h,pri vyššej rýchlosti prestane

možu za to opotrebovane čapy zavesenia ramien kolies

jednoducho pri určitej rýchlosti začne predná naáprava vibrovať a potom vibrovanie prestane.

Preto treba jazdiť na autách zo zadným pohonom,tie su celkovo kludnejšie ,čo sa týka vibrácii,lebo do prednej nápravy sa neprenášajú rázy z pohonného ustrojenstva /poloosi a homokinetické klby/,to tam totiž vobec nieje.

Alebo vymeniť všetky súčasti podvozka,spraviť geometriu a vetko musí fungovať.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Laco-monter Pozri príspevok
Nielen pneumatiky,či kolesa možu za vibrovanie.

To vibrovanie nastáva pri rýchlosti asi 100-110 km/h,pri vyššej rýchlosti prestane

možu za to opotrebovane čapy zavesenia ramien kolies

jednoducho pri určitej rýchlosti začne predná naáprava vibrovať a potom vibrovanie prestane.

Preto treba jazdiť na autách zo zadným pohonom,tie su celkovo kludnejšie ,čo sa týka vibrácii,lebo do prednej nápravy sa neprenášajú rázy z pohonného ustrojenstva /poloosi a homokinetické klby/,to tam totiž vobec nieje.

Alebo vymeniť všetky súčasti podvozka,spraviť geometriu a vetko musí fungovať.
Tak že ŠKODA 100, LADA 2105 atd. asi predám moje AUDI reč tu bola že pneumatiky BARUM hádžu a nie náprava.
95% aut v dnešnej dobe má predný náhon alebo 4x4.Zadný snáď staršie typy Mercedesov a BMW a ako som uviedol na začiatku.
0 0
Baca1966 Baca1966

Baca1966 je offline (nepripojený) Baca1966

220870 Pozri príspevok
Ja som sa zapovedal že Barum už nikdy ani zadarmo.Mám veľmi zlú skúsenosť po roku začali hádzať vybrovať,žiadne vyváženie nepomáhalo len zredukovalo dočasne stav vibrácií.Nerovnomerne opotrebenie pneumatík a podobné problémy môžete stretnúť určite skôr pri tých lacnejších značkách.
Ani Matadorky, radsej polske Kormorany. (licencia Michelin a po 3 zimach za tu cenu velmi spokojny).
Matadory sice nehadzu (vacsina), ale po prvej sezone stvrdnu ako ud v teplej vode a smykaju sa aj na smirgli. Koli tomu som musel vpalit do protismeru dakujem kamionu ktory ma pustil v tej kolone pred seba inak sa rozmazem na protiiducej liazke.
0 0
Baca1966 Baca1966

Baca1966 je offline (nepripojený) Baca1966

pohoda62 Pozri príspevok
Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.
Michelin, Pirelli, Kleber, ak chces lacnejsie tak Sava.
0 0
atour.sk atour.sk

atour.sk je offline (nepripojený) atour.sk

Jednoznacne Michelin
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Dobrý deň,
mám 2 otázočky: firma kúpila do firmy pred týždňom auto, predajca tvrdí, že s letnými gumami. To auto sme postavili
vedľa auta, čo má zimné gumy a nevidíme rozdiel. Dá sa to nejako vyčítať z ozančenia na pneumatike? Neradi by sme prezúvali zimné gumy za zimné!!
A ešte sa chcem spýtať: na portále www.nejlevnejsipneu.cz ponúkajú celoročné gumy, aký je Váš názor na ne a či to akceptujú
policajti v prípade kontroly?
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám 2 otázočky: firma kúpila do firmy pred týždňom auto, predajca tvrdí, že s letnými gumami. To auto sme postavili
vedľa auta, čo má zimné gumy a nevidíme rozdiel. Dá sa to nejako vyčítať z ozančenia na pneumatike? Neradi by sme prezúvali zimné gumy za zimné!!
A ešte sa chcem spýtať: na portále www.nejlevnejsipneu.cz ponúkajú celoročné gumy, aký je Váš názor na ne a či to akceptujú
policajti v prípade kontroly?
Zimné gumy majú širšie drážky kvôli odvodu snehu a vody a majú veľa lamiel.Bývajú označené M+S,M S,M&S.Osobne-už len názov celoročné pneumatiky sa mi nepáči a neriešim to.Na leto letné,na zimu zimné a hotovo.Každé majú svoje špecifické vlastnosti.
0 0
Baca1966 Baca1966

Baca1966 je offline (nepripojený) Baca1966

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám 2 otázočky: firma kúpila do firmy pred týždňom auto, predajca tvrdí, že s letnými gumami. To auto sme postavili
vedľa auta, čo má zimné gumy a nevidíme rozdiel. Dá sa to nejako vyčítať z ozančenia na pneumatike? Neradi by sme prezúvali zimné gumy za zimné!!
A ešte sa chcem spýtať: na portále www.nejlevnejsipneu.cz ponúkajú celoročné gumy, aký je Váš názor na ne a či to akceptujú
policajti v prípade kontroly?
Celorocne sice policajti akcepruju, ale ak sa nieco stane POISTOVNA neakceptuje, znizuje poistne plnenie aj v pripade PZP.
Celorocky sa vacsinou v zime chovaju ako mekke uplne nove letne, takze tak 40% chovania sa zimnych.
NEODPORUCAM.
0 0
netfit netfit

netfit je offline (nepripojený) netfit

Dobrý deň,

mne sa osvedčil nákup zimných ale aj letných pneumatík na http://www.naj-pneu.sk majú takmer všetkých známych výrobcov, všetko skladom a asi najnižšie ceny na trhu. Neviem či je to ešte aktuálne, ale majú aj Vaše NOKIAN
http://www.naj-pneu.sk/index.php?id_...duct&id_lang=7.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
netfit Pozri príspevok
Dobrý deň,

mne sa osvedčil nákup zimných ale aj letných pneumatík na http://www.naj-pneu.sk majú takmer všetkých známych výrobcov, všetko skladom a asi najnižšie ceny na trhu. Neviem či je to ešte aktuálne, ale majú aj Vaše NOKIAN
http://www.naj-pneu.sk/index.php?id_...duct&id_lang=7.
Otrasný obchod / vobec sa tam nedá zadať akú pneu potrebujem/ a cenovo tiež o ničom /porovnal som 3 náhodné pneumatiky a bez problémov mi našlo oveľa nižšiu cenu v iných obchodoch/
Tak že len reklama.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ono sa treba pozerať na to AKÝ VÝKON pneumatika prenáša na vozovku,

pri zimných podmienkach obzvlášť ,

iná je situacia pri nejakej nejakej fabii alebo pežotíku čo maju pohotovostnú hmotnosť 800 kg

a inak treba vyberať pneumatiku pre auto ktoré má 1,5 tony a výkon cca 170-200 koní

tam si treba poprečitovať výsledky testov a zvážiť v akých podmienkach budem pneu najviac používať,

či chcem pneu ktorá ma najlepšie vlastnosti na snehu, za mokra ,
alebo budem jazdiť väčšinou len za sucha

lebo taká pneumatika,čo by bola excelentná na všetkých povrchoch NEEXISTUJE..

Ale aby som bol konkrétny , na malé auta stačí aj Kormoran, taký dobrý stred je trebars Kleber

a k premiovkam patrí Michelin Alpin, či Dunlop Winter Sport, ktoré sa mne osobne nepáčia

ja by som na bežné jazdenie namontoval radšej HANKOOK W 310 Evo, či Bridgestone Blizzak alebo
Continental WinterContact
a na menšie auta jednoznačne Kleber Krisalp.
Naposledy upravil Indeed : 10.11.12 at 10:43
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dunlop winter sport 4d fantastická guma.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pivko Pozri príspevok
Dunlop winter sport 4d fantastická guma.
http://www.popgom.sk/nakup-pneumatik...inter-sport-4d
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

ja sa drzim porekadla nasich pradedov ze Michelin-om nic nepokazis...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vulxy Pozri príspevok
ja sa drzim porekadla nasich pradedov ze Michelin-om nic nepokazis...
ja som dala minuloročné kleber, ale moc sa z nich neteším
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

lujza.j Pozri príspevok
ja som dala minuloročné kleber, ale moc sa z nich neteším
ja sa na zimne tiez netesim,asi nikto a to je jedno aka znacka .....auto zere ovela viac.....dolu kopcom kde na letnych zrychlujem tak na zimnych musim pridavat aby som nezastal......otrava jako svine...a naco si ich tak skoro dala vsak este je pekne ....sneh tento rok mozna ani nebude....nei su penize
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

vulxy Pozri príspevok
ja sa na zimne tiez netesim,asi nikto a to je jedno aka znacka .....auto zere ovela viac.....dolu kopcom kde na letnych zrychlujem tak na zimnych musim pridavat aby som nezastal......otrava jako svine...a naco si ich tak skoro dala vsak este je pekne ....sneh tento rok mozna ani nebude....nei su penize
To nie problem zimnych (ak nemas nejaku naozaj zlu znacku) ale jednoducho teploty. Vsetky vazeliny v loziskach a oleje v prevodovke mas jednoducho studene. Myslis ze aj na tych istych letnych sa ti auto bude rovnako lahko odvalovat ked bude teplota +30 C aj -10 C ?
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

misomiso Pozri príspevok
To nie problem zimnych (ak nemas nejaku naozaj zlu znacku) ale jednoducho teploty. Vsetky vazeliny v loziskach a oleje v prevodovke mas jednoducho studene. Myslis ze aj na tych istych letnych sa ti auto bude rovnako lahko odvalovat ked bude teplota +30 C aj -10 C ?
nuz dovol aby som s tebou silno nesuhlasil totiz mam letne aj zimne Michelin tak 50-60%-ne a ked si ich prehodim tak hned citim podstatny rozdiel a to aj ked prehadzujem opacne zo zimy na leto......veru tak to je a po 20 km nejaka stuhnuta vazelina ???neviem neviem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vulxy Pozri príspevok
ja sa na zimne tiez netesim,asi nikto a to je jedno aka znacka .....auto zere ovela viac.....dolu kopcom kde na letnych zrychlujem tak na zimnych musim pridavat aby som nezastal......otrava jako svine...a naco si ich tak skoro dala vsak este je pekne ....sneh tento rok mozna ani nebude....nei su penize
lebo v rakúsku povinnosť od 1.11....no v zime jazdiť je otrava, ale už nie som až taká káknutá ako ked som začínala, ale nemusím to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať