Zavrieť

Porady

Výber zimných pneumatík

Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.
Usporiadat
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
michelle84 Pozri príspevok
Poradíte, kde kúpiť zimné pneumatiky na Škoda Fabiu? Viete mi odporučiť nejakých predajcov? Ďakujem.
ja už roky kupujem pneumatiky cez tento internetový obchod.....www.nejlevnejsipneu.cz, sú spoľahlivý a pri odbere 4 pneumatík sú tam rôzne zľavy a majú veľký výber...vždy do 5 dní som ich mala doma.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

elpka Pozri príspevok
ja už roky kupujem pneumatiky cez tento internetový obchod.....www.nejlevnejsipneu.cz, sú spoľahlivý a pri odbere 4 pneumatík sú tam rôzne zľavy a majú veľký výber...vždy do 5 dní som ich mala doma.
Presne túto stránku mi odporučil známy, takže je to spoľahlivý nákup. Ďakujem za potvrdenie Dúfam, že aj ja budem spokojná.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A hlavne nekupuj cesky Barum.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

misomiso Pozri príspevok
A hlavne nekupuj cesky Barum.
Ďakujem za upozornenie. Mám v pláne kúpiť Matador.
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Prosím o radu. Vôbec sa v tom nevyznám. Potrebujem kúpiť zimné pneumatiky na Toyotu Yaris . V tech. preukaze je rozmer a druh pneunatiky : 185/60 R15 84H. Mám takéto isté kúpiť aj zimné ?? alebo o číslo užšie ? Čo prosím znamená to 84H.
Ď. za skorú odpoveď a ozaj ešte akú značku PNEU mám kúpiť ?? keď som počula , že matador takéto nevyrába ??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Čučoriedka 5 Pozri príspevok
Prosím o radu. Vôbec sa v tom nevyznám. Potrebujem kúpiť zimné pneumatiky na Toyotu Yaris . V tech. preukaze je rozmer a druh pneunatiky : 185/60 R15 84H. Mám takéto isté kúpiť aj zimné ?? alebo o číslo užšie ? Čo prosím znamená to 84H.
Ď. za skorú odpoveď a ozaj ešte akú značku PNEU mám kúpiť ?? keď som počula , že matador takéto nevyrába ??
Aj zimné aj letné sa kupujú tých istých rozmerov, nekupuj menšie (alebo užšie).

Pre teba je podstatný údaj 185/60 R15, ostatné nie je až tak dôležité, pokiaľ nebudeš jazdiť rallye.

Ale tých 84 znamená maximálne zaťaženie pneumatiky (konkrétne 84 = 500 kg) a H znamená maximálnu rýchlosť (H=210 km/h).

Aj Matador vyrába pne týchto rozmerov:

http://www.rajpneu.cz/pneumatika-092...88T-XL-M-S.php

síce je "len" do rýchlosti 190 km/h, ale H nepotrebuješ a môžeš ju použiť.

Alebo si môžeš vybrať z plejády iných pneu rovnakých rozmerov:

http://www.rajpneu.cz/pneumatiky.php...zit&viewType=1

A ak ťa zaujíma podrobne označenie pneu, tak tu sa o tom dočítaš:

http://www.rajpneu.cz/technicky-radce.php?ida=23&idc=TR
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pohoda62 Pozri príspevok
Dobrý deň, poraďte mi prosím pri výbere pneumatík. Autoservis, ktorý pravidelne navštevujem mi ponúka tri druhy, jedná sa o pneumatiky 175/65 R14: Nokian WRG2 za 2250,- s montážou
Mischelin A3 za 2300,- bez montáže
Matador za 1600,- bez montáže.
Servis preferuje tie prvé. Akú máte skúsenosť vy? Poznáte ich? Ďakujem.
Ja mám WR G2 druhú zimu na mojom aute a teraz som kupoval na ženine. 205/60 /16 od známeho po 76 EUR/kus
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Ďakujem za vyčerpavajúcu odpoveď. Naozaj si mi pomohol "Chobot " .
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Chobot Pozri príspevok
Aj zimné aj letné sa kupujú tých istých rozmerov, nekupuj menšie (alebo užšie).

Pre teba je podstatný údaj 185/60 R15, ostatné nie je až tak dôležité, pokiaľ nebudeš jazdiť rallye.

Ale tých 84 znamená maximálne zaťaženie pneumatiky (konkrétne 84 = 500 kg) a H znamená maximálnu rýchlosť (H=210 km/h).

Aj Matador vyrába pne týchto rozmerov:

http://www.rajpneu.cz/pneumatika-092...88T-XL-M-S.php

síce je "len" do rýchlosti 190 km/h, ale H nepotrebuješ a môžeš ju použiť.

Alebo si môžeš vybrať z plejády iných pneu rovnakých rozmerov:

http://www.rajpneu.cz/pneumatiky.php...zit&viewType=1

A ak ťa zaujíma podrobne označenie pneu, tak tu sa o tom dočítaš:

http://www.rajpneu.cz/technicky-radce.php?ida=23&idc=TR
Na web.stránke najlevnejsipneu.cz ich majú po 1ks 42,- EUR myslíš, že je to dobrá cena??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Čučoriedka 5 Pozri príspevok
Na web.stránke najlevnejsipneu.cz ich majú po 1ks 42,- EUR myslíš, že je to dobrá cena??
Takto neviem povedať. Musíš si na internete nájsť iné predajne a zistiť, čo stoja inde a tak porovnať. Oproti "kamenným" obchodom sú ceny v internetových obchodoch určite lacnejšie aj o desiatky EUR.

Najnižšiu cenu na portáli, ktorý som uviedol v mojom príspevku ti neviem garantovať, uvedený obchod (ak ti cena vyhovuje) však môžem doporučiť, kupoval som tam aj letné aj zimné pneu. Ak kupuješ 4 ks pneu, tak poštovné neplatíš, gumy ti dovezie kuriér do 2-3 dní aj domov. Na rajpneu.cz ich majú za 44,70 EUR.

Na nejlevnejsipneu.cz ich budeš mať najlacnejšie, veď ti to garantujú:

"Najdete-li jinde nižší cenu, půjdeme pod ni"
Naposledy upravil Chobot : 10.11.09 at 15:15
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
feron Pozri príspevok
Kupoval som na nejlevnejsipneu.cz a bolo to v pohode, žiadny preddavok, žiadne dopravné, aj cenu mi znížili, keď som im poslal link, že konkurencia má lacnejšie. Kuriér to doviezol za 5 dní.
Presne takvobec niesu najlacnejsi a zavádzajú ludi reklamou že áno. Ja som teraz zháňal hlinikové disky a disk ktorý stojí u nich 96EUR/kus som našiel v inom obchode za 73!!! keď som im to napisal a aj link na obchod ktorý to má lacnejšie tak mi chceli znížiť cenu ,ale aj tak nie na takú akú som mal v druhom obchode.Tak že nakupovať v tomto obchode treba opatrne vybraný disk ,alebo pneumatiku si treba vygooglovať a určite bude niekde lacnejšia.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pivko Pozri príspevok
Presne takvobec niesu najlacnejsi a zavádzajú ludi reklamou že áno. Ja som teraz zháňal hlinikové disky a disk ktorý stojí u nich 96EUR/kus som našiel v inom obchode za 73!!! keď som im to napisal a aj link na obchod ktorý to má lacnejšie tak mi chceli znížiť cenu ,ale aj tak nie na takú akú som mal v druhom obchode.Tak že nakupovať v tomto obchode treba opatrne vybraný disk ,alebo pneumatiku si treba vygooglovať a určite bude niekde lacnejšia.
Ľudia, zase sa nežeňte za najlacnejšími cenami!!!

To, že je niečo niekde najlacnejšie, neznamená, že je to výhodná kúpa. Ak nájdeš nejakú garážovú firmu, ktorá ti ponúkne tú pneu lacnejšie ako niektorá z týchto uvedených stránok, kľudne sa môže stať, že ide o nejaké ležiaky, ktoré majú na sklade už niekoľko rokov. A taká 6-7 ročná pneu, aj keď nebola nikdy použitá, už stráca trochu na kvalite.

Takže radšej by som kúpil o 2-3 EUR drahšie, ale u takého obchodníka, ktorý má vysoký obrat a je tam väčšia istota, že to nebude ležiak, ale že má stále nový tovar.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Chobot Pozri príspevok
Ľudia, zase sa nežeňte za najlacnejšími cenami!!!

To, že je niečo niekde najlacnejšie, neznamená, že je to výhodná kúpa. Ak nájdeš nejakú garážovú firmu, ktorá ti ponúkne tú pneu lacnejšie ako niektorá z týchto uvedených stránok, kľudne sa môže stať, že ide o nejaké ležiaky, ktoré majú na sklade už niekoľko rokov. A taká 6-7 ročná pneu, aj keď nebola nikdy použitá, už stráca trochu na kvalite.

Takže radšej by som kúpil o 2-3 EUR drahšie, ale u takého obchodníka, ktorý má vysoký obrat a je tam väčšia istota, že to nebude ležiak, ale že má stále nový tovar.
A kde máš istotu že ti ten NEJLEVNEJŠÍ obchod tiež nepredá ležiak. Ja som vyrazny rozdiel našiel v obchode.http://www.preauto.sk/ čo je obchod ktorý má ešte vačší obrat nakoľko predáva aj iné veci nie len disky a gumy. A keď kupujem Nokian WR g2 tak to ani ležiak nemože byť nakoľko sa guma vyrába druhý rok. Tak že komu sa nechce googlovať nech nakupuje v drahých obchodoch.
Naposledy upravil pivko : 10.11.09 at 19:07
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Je mozne pouzivat celorocne pneu na Slovensku? Chystame sa domov, ale nase auto ma celorocne. A teraz nevieme, ci mozme s celorocnymi (v decembri) alebo musime kupovat zimne. Nenasla som ziadnu zmienku o zakaze celorocnych. Prosim poradte...Dakujem.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

martina2907 Pozri príspevok
Je mozne pouzivat celorocne pneu na Slovensku? Chystame sa domov, ale nase auto ma celorocne. A teraz nevieme, ci mozme s celorocnymi (v decembri) alebo musime kupovat zimne. Nenasla som ziadnu zmienku o zakaze celorocnych. Prosim poradte...Dakujem.
Na Slovensku nie sú prikázané zimné pneu podľa kalendára, ale podľa počasia. Teda keď napr. na južnom Slovensku sa celú zimu neudrží dlho na ceste sneh a ľad, na suchej a mokrej môžeme jazdiť aj s letnými. Celoročné - musia byť riadne označené že sú celoročné, len teraz ma nenapadajú tie 2 písmená čo tam majú byť, nie je problém jazdiť aj po snehu, je to dovolené, iná vec či aj dosť bezpečné. Sú celoročné čo sú viac pre zimu, tie sú v lete mäkké a viac sa derú. Aby sa neodierali v lete a neboli hlučné, dajú menej siliky a pod. prímesí - a sú v zime tvrdšie tým pádom horšie.
Platí pre autá do 3,5 tony!
Naposledy upravil petmar : 18.11.09 at 09:11 Dôvod: osobné autá
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Prosím, máte niekto skúsenosti s internetovým obchodom "pneucentral.sk"? Ak áno, aké? Dobré, či zlé??

Vďaka
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
martina2907 Pozri príspevok
Je mozne pouzivat celorocne pneu na Slovensku? Chystame sa domov, ale nase auto ma celorocne. A teraz nevieme, ci mozme s celorocnymi (v decembri) alebo musime kupovat zimne. Nenasla som ziadnu zmienku o zakaze celorocnych. Prosim poradte...Dakujem.
celoročné majú na pneumatike zobrazený o.i. symbol snehovej vločky, a to úplne stačí, aspoň podľa legislatívy...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ekopo Pozri príspevok
celoročné majú na pneumatike zobrazený o.i. symbol snehovej vločky, a to úplne stačí, aspoň podľa legislatívy...
Súhlasím s tou snehovou vločkou.len si treba dať pozor na poisťovne.niektoré nie sú ochotné preplaťiť škodu ak ste mali cez zimu obuté letné alebo celoročné.
Zimné pneu som kupoval minulý rok.Tiež som mal omáknuté všetky internetové predajne.Overil som si sumu za pneu ktoré som chcel a potom som obehal najbližšie pneuservis.Zistil som jednu vec ktorú treba tiež vziať do úvahy.Síce ich pneumatiky ma vyšli o tuším 13 € viac ako v netobchode ale naopak mali ponuku 50% zľavu pri výmene 4 ks pneu.Ja som to bral aj s diskami tak práca bola grátis.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Ja kupukem v nejlevnejsipneumatiky.cz,alebo pneueshop.sk.Vždy spokojnosť,ale pre istotu si treba v poznámke uviesť DOT pneumatiky-ten značí,kedy bola vyrobená.Napr.DOT 1309 značí,že bola vyrobená v trinástom týždni v roku 2009.Samozrejme,že netreba uvádzať presný týždeň-to by sa asi predajcovia netrafili
0 0
Baca1966 Baca1966

Baca1966 je offline (nepripojený) Baca1966

ja uz niekolko rokov nakupujem na tomto netshope http://www.az-pneu.sk . Som s nimi velmi spokojny. Nie su sice absolutne najlacnejsi na slovensku, ale vzdy dodali co som potreboval v termine na ktorom sme sa DOHODLI!!!!
Terajsie zimne som kupoval na inom netshope a viac menej som sa odrbal. Sice mi dodali znacku ktoru som chcel, ale dodali gumy od polskeho licencneho vyrobcu, ktore su vseobecne nizzsej kvality ako napriklad od licencneho vyrobcu v Slovinsku (ta ista znacka). Ked som volal do mojho stareho netshopu a pytal sa na tych vyrobcov, povedali mi rovno ze vlastne nemali moju znacku preto, lebo slovinci nestihali dodavat. Ked som nadhodil poliakov okamzite dodal, ze od nich gumy VOBEC neberu. Mali na nich vela reklamacii. (Vzdy slo o tu istu znacku a typ pneumatiky.)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať