Zavrieť

Porady

Účtujem správne?

:-D
Začala som v našej firme účtovať v Alfe a niektoré veci mi nie sú celkom jasné:


- exekúcie zamestnanca, ktoré posielame z nášho účtu:
iný ovplyvňujúci základ dane?

- poplatky za výber z účtu
prev. réžia?

- prevody úrokov
iný ovplyvňujúci základ dane?

- daň z motorových vozidiel
iný ovplyvňujúci ZD?

- refundácia miezd z úradu práce
iný ovplyvňujúci ZD?

- zrážka dane z úrokov
?

Ďakujem za poradenie
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaP
Začala som v našej firme účtovať v Alfe a niektoré veci mi nie sú celkom jasné:


- exekúcie zamestnanca, ktoré posielame z nášho účtu:
iný ovplyvňujúci základ dane?

- poplatky za výber z účtu
prev. réžia?

- prevody úrokov
iný ovplyvňujúci základ dane?

- daň z motorových vozidiel
iný ovplyvňujúci ZD?

- refundácia miezd z úradu práce
iný ovplyvňujúci ZD?

- zrážka dane z úrokov
?

Ďakujem za poradenie
1/ mzdy OVZD
2/prevádzková réžia OVZD
3/ úrok - príjem iný - OVZD
4/ prevádzková réžia - OVZD
5/ príjem iný OVZD
6/ daň z príjmu - VNZD
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ZuzanaP
Začala som v našej firme účtovať v Alfe a niektoré veci mi nie sú celkom jasné:


- exekúcie zamestnanca, ktoré posielame z nášho účtu:
iný ovplyvňujúci základ dane?

- poplatky za výber z účtu
prev. réžia?

- prevody úrokov
iný ovplyvňujúci základ dane?

- daň z motorových vozidiel
iný ovplyvňujúci ZD?

- refundácia miezd z úradu práce
iný ovplyvňujúci ZD?

- zrážka dane z úrokov
?

Ďakujem za poradenie
- exekúcie zamestnanca, ktoré posielame z nášho účtu:
iný ovplyvňujúci základ dane?
NOZD kód mzdy/analytika,

- poplatky za výber z účtu
prev. réžia?
-prev.réžia/ analytika
- prevody úrokov
iný ovplyvňujúci základ dane?
- priebežné položky/analytika, a na tom účte, kde to máš zapísané na úrok - prevádzková réžia, analytika,
- daň z motorových vozidiel
iný ovplyvňujúci ZD?
-prevádzková réžia analytika,
refundácia miezd z úradu práce
iný ovplyvňujúci ZD?
-príjem OVZD-iný príjem
zrážka dane z úrokov
?
- účtuješ ako zrážkovú daň z príjmu na analytiku a na konci roku vysúhlasíš na daňovú povinnosť.

Naposledy upravil ondrejvla : 10.05.05 at 15:57
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

účtuješ ako zrážkovú daň z príjmu na analytiku a na konci roku vysúhlasíš na daňovú povinnosť.


Vlastička, tomuto nerozumiem. Čo to znamená ? Ja v JU účtujem daň z úrokov ako výdavok NOVZD.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
- exekúcie zamestnanca, ktoré posielame z nášho účtu:
iný ovplyvňujúci základ dane?
NOZD kód mzdy/analytika,

- poplatky za výber z účtu
prev. réžia?
-prev.réžia/ analytika
- prevody úrokov
iný ovplyvňujúci základ dane?
- priebežné položky/analytika, a na tom účte, kde to máš zapísané na úrok - prevádzková réžia, analytika,
- daň z motorových vozidiel
iný ovplyvňujúci ZD?
-prevádzková réžia analytika,
refundácia miezd z úradu práce
iný ovplyvňujúci ZD?
-príjem OVZD-iný príjem
zrážka dane z úrokov
?
- účtuješ ako zrážkovú daň z príjmu na analytiku a na konci roku vysúhlasíš na daňovú povinnosť.

Prečo si dala exekúciu ako NOZD , veď to je akoby ten zamestnanec dostal tú čiastku mzdy , len išla na účet niekomu inému .Má to predsa aj na VP v zrážkach . Nie ?

Too Dara : vysúhlasíš na daňovú povinnosť - chápen , že to uvedieš do DP ako preddavkovo zaplatenú daň - odsúhlasíš . No a tomu predchádza zaúčtovanie "Daň z príjmu " - VNOZD
Naposledy upravil Zita5 : 10.05.05 at 13:43
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Zita5
Prečo si dala exekúciu ako NOZD , veď to je akoby ten zamestnanec dostal tú čiastku mzdy , len išla na účet niekomu inému .Má to predsa aj na VP v zrážkach . Nie ?

Too Dara : vysúhlasíš na daňovú povinnosť - chápen , že to uvedieš do DP ako preddavkovo zaplatenú daň - odsúhlasíš . No a tomu predchádza zaúčtovanie "Daň z príjmu " - VNOZD
Ja to zitka do preddavkovo zaplatenej dane nikdy nedávam, za rok nám to na účte vychádza cca 10 sk.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ako to potom účtuješ - výdaj NZD ?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Účtujem to ako výdavok neovplyvňujúci základ dane, s textom daň z úrokov. Samostatne to nesledujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Dara, nie je to správne, je jedno či je to 10 Sk alebo milión.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
dara
účtuješ ako zrážkovú daň z príjmu na analytiku a na konci roku vysúhlasíš na daňovú povinnosť.


Vlastička, tomuto nerozumiem. Čo to znamená ? Ja v JU účtujem daň z úrokov ako výdavok NOVZD.
Dane nie sú nikdy nákladom ovplyvňujúcim základ dane v JÚ! Počas celého roku si účtuješ na analytickom účte - dane, zrážkovú daň, na konci roku, podľa toho ako ti vyjde daň, o tú zrážkovú odvedieš menej!
Predsa aj keď uhrádzaš v marci 2005 daň za rok 2004, nemáš to náklad!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita5
Prečo si dala exekúciu ako NOZD , veď to je akoby ten zamestnanec dostal tú čiastku mzdy , len išla na účet niekomu inému .Má to predsa aj na VP v zrážkach . Nie ?

Too Dara : vysúhlasíš na daňovú povinnosť - chápen , že to uvedieš do DP ako preddavkovo zaplatenú daň - odsúhlasíš . No a tomu predchádza zaúčtovanie "Daň z príjmu " - VNOZD
Prečo si dala exekúciu ako NOZD , veď to je akoby ten zamestnanec dostal tú čiastku mzdy , len išla na účet niekomu inému .Má to predsa aj na VP v zrážkach . Nie ?
NOZD - je náklad ovplyvňujúci základ dane! Podľa teba to tak nemá byť?!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Exekúcia je súčasť mzdy. Tak ako napr. príspevok do DDP ( III.pilier). Len to preposielaš na účty. Teda ak som správne pochopila základnú otázku - je exekúcia zrážaná zo mzdy pracovníka a posielaná exekútorovi daňová náklad?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Johanka
Exekúcia je súčasť mzdy. Tak ako napr. príspevok do DDP ( III.pilier). Len to preposielaš na účty. Teda ak som správne pochopila základnú otázku - je exekúcia zrážaná zo mzdy pracovníka a posielaná exekútorovi daňová náklad?
To sa ešte stále nedalo pochopiť z mojej odpovede??!
Samozrejme, že je nákladom v PÚ a výdajom daňovým v JÚ!!!!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Však ja sa nepýtam, ja to viem. Len overujem, či som pochopila znenie otázky!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ahá! A ja že píšem nezrozumiteľne!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
To sa ešte stále nedalo pochopiť z mojej odpovede??!
Samozrejme, že je nákladom v PÚ a výdajom daňovým v JÚ!!!!
Já som chápala NOZD - neovplyvňujúci ZD . Asi takto . Už som sa prichytila pri tom , že často asi čítam medzi riadkami , keď ma tu kolegovia vyrušujú . Je to OK.
Naposledy upravil Zita5 : 11.05.05 at 07:23
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ondrejvla
Dane nie sú nikdy nákladom ovplyvňujúcim základ dane v JÚ! Počas celého roku si účtuješ na analytickom účte - dane, zrážkovú daň, na konci roku, podľa toho ako ti vyjde daň, o tú zrážkovú odvedieš menej!
Predsa aj keď uhrádzaš v marci 2005 daň za rok 2004, nemáš to náklad!
Prosím?!!! snáď dobre nevidíte, Vlastička píšem, že to účtujem ako výdavok neovplyvňujúci základ dane, tak neviem čo je na tom nesprávne. Do kolonky preddavkovo zaplatených som to nedávala to je nesprávne .
Naposledy upravil dara : 11.05.05 at 09:37
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Dara, napísala si, že to nedávaš do preddavkovo zaplatenej dane a to nie je správne.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Johanka, alen napísala, že "Dane nie sú nikdy nákladom ovplyvňujúcim základ dane v JÚ!". Tak som to tak pochpila, že som to zle účtovala. Ja som to tak nerobila, neúčtovala som o dani ako o náklade!!! Budem na budúci rok tak robiť a uvádzať do preddavkovo zaplatenej dane aj daň z úrokov. Mám kôli tomu prerábať daňové priznanie ?
Naposledy upravil dara : 11.05.05 at 10:11
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dara
Johanka, alen napísala, že "Dane nie sú nikdy nákladom ovplyvňujúcim základ dane v JÚ!". Tak som to tak pochpila. Ja som to tak nerobila. Budem na budúci rok tak robiť a uvádzať do preddavkovo zaplatenej dane aj daň z úrokov. Mám kôli tomu prerábať daňové priznanie ?
Dara to vôbec nemusíš . Nakoniec v JÚ já ako SZČO rozhodnem o tom , čo chcem dať do výdavkov OVZ a taktiež či uplatním preddavkovo zaplatenú daň v DP aj keď by su ju mala zúčtovanú správne - " Daň z príjmu - VOZD .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Zita5
Dara to vôbec nemusíš . Nakoniec v JÚ já ako SZČO rozhodnem o tom , čo chcem dať do výdavkov OVZ a taktiež či uplatním preddavkovo zaplatenú daň v DP aj keď by su ju mala zúčtovanú správne - " Daň z príjmu - VOZD .
Zitka, ja som to účtovala ako výdavky neovpl.základ dane "Ostatný výdaj". Do DP som to neuvádzala ako zaplatené preddavky, takže nemusím podávať dodatočné ? zdá sa mi, to kôli 10 Sk zbytočné, podľa mňa je dôležité, že som to účtovala správne nie ?
Naposledy upravil dara : 11.05.05 at 11:45
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať