Zavrieť

Porady

Nadobudnutie tovaru z ČR - Sunsoft JU

Dostala som faktúru z ČR za dodanie tovaru bez DPH, zisila som uz z porady aj zo zakona, ze ja musim zdanit tuto sumu a zaroven si uplatnit odpocet DPH v danovom priznani. Ale problem je v mojom softwary. Pouzivam Sunsoft - JU, ale nemam zakupeny OASIS, pretoze inac nemam zahranicny obchod, tot je prvy pripad a dlhu dobu urcite ziaden nebude. Ako mam dostat do evidencie DPH v tomto programe odovdo tejto DPH a zaroven narok na odpocet? Aky doklad mam vystavit a ako? Ma niekto skusenisti so Sunsoftom?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Ak ti to samozdanenie neponúka už pri evidencii faktúry, nedá sa to urobiť tak, že si vytvoríš dva nové pohyby (príjmový a výdajový) na samozdanenie
    a vytvoríš dva interné doklady cez volný účet?

    remenova je offline (nepripojený) remenova

    remenova
    V podstate dá, ale je mi to na nič, lebo mi nponukne riadok ten do ktoreho by som to mala dať v DP, asi to tam nedostanem nijak, tak som chcela vedieť či to niekto nerobil v sunsofte.Budem to musieť evidovať asi mimo programu, ved ked ide len o jednu faktúru. Ešte sa chcem spýtať, do akeho riadku mam dať to samozdanenie, do 04 a do 16? alebo do 09 a15? A aky je rozdiel medzi zasielkovym predajom? Pretoze oni nam ten tovar poslu postou. Neviem sa dopatrat v zakone, co v takomto pripade. Fakturu uz mam a po zaplatenie nam to poslu.

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Ja to davam do riadkov 04 a 16 podla datumu vystavenia faktury. Nepoznam ten program, ale asi by som to tiez spravila cez interny doklad a DP by som vyplnila rucne.

    remenova je offline (nepripojený) remenova

    remenova
    Dik.Aj ja som toho nazoru, aj ked kolegyna to dava na 09 a 15, ale proti mojmu nazoru nebola, a myslim si ze v podstate to nebude urcite chyba, pretoze podstatne je aby to v DP bolo, aj tak si od DU nic navyse nepytam, co si odvediem mi aj vratia.
    A co hovorite na ten zasielkovy predaj?
    Naposledy upravil remenova : 11.05.05 at 12:22

    remenova je offline (nepripojený) remenova

    remenova
    Podľa mudrych § idú do 09 a 15 služby a tovar ktorý je dodaný sinštaláciou a montážou (nie je môj prípad), alebo ak je zhraničná osoba osoba registrovaná v tuzemsku. Aspon tak som to pochopila a v strucnosti napisala, lebo uz padam z robty, ani som si nevsimla ze je pol stvrtej prec.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Nooo, tiež síce nemám skúsenosti s týmto programom, ale v rovnakom prípade sme postupovali takto:

    samozdanenie - r.02
    základ dane podľa faktúry - r.04
    odpočítanie dane - r.17

    Cez daňový úrad to prešlo bez akýchkoľvek problémov.

    BTW, keď to nejde cez software, pokojne to tam dopíš ručne, hlavne keď je to výnimočný prípad. Keď to bude sedieť s dokladmi, ani prípadná kontrola by nemala mať pripomienky.

    Nadobudnutie tovaru z ČR - Sunsoft JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.