Zavrieť

Porady

Príspevok pre SZČO - PU

Prosím Vas ako mam zauctovat prispevok pre SZCO z NUP? Ako zavazok (aký účet?) Podľa mna na dlhodobe zavazky, lebo sa da vycerpat do septembra 2006 - viac ako rok. Potom sa z neho odpisujú nakupy, ktore ma v podnikatelskom zamere alebo sa to úctuje v tr. 6 - financne vynosy a nakupy, pripadne ine naklady - schvalene podla podnikatelskeho zameru v tr. 5?
Dakujem


Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    danda
    Prosím Vas ako mam zauctovat prispevok pre SZCO z NUP? Ako zavazok (aký účet?) Podľa mna na dlhodobe zavazky, lebo sa da vycerpat do septembra 2006 - viac ako rok. Potom sa z neho odpisujú nakupy, ktore ma v podnikatelskom zamere alebo sa to úctuje v tr. 6 - financne vynosy a nakupy, pripadne ine naklady - schvalene podla podnikatelskeho zameru v tr. 5?
    Dakujem

    Trošku málo informácií - ide o dotácie na úhradu nákladov, alebo na nákup dlhodobého majetku ? Ide o JÚ alebo PÚ ? Príspevok príde na účet naraz v r. 2005 alebo postupne ?
    Aha, zbadal som v nadpise, že ide o PU. Ak ide o dotácie na úhradu nákladov, podľa mňa by sa to malo účtovať takto:

    1. predpis dotácie (keďže bude čerpaná aj v r. 2006) 346/384
    2. príjem dotácie 221/346
    3. čerpanie dotácie v bežnom roku 384/648
    4. náklady vo výške čerpania v bežnom roku 5xx/3xx, 2xx
    Ku koncu roku zostanú nevyčerpané dotácie na 384, v roku 2006 sa účtujú zase podľa bodu 3. a 4.
    Naposledy upravil andrej_rv : 11.05.05 at 19:45

    Príspevok pre SZČO - PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.