Zavrieť

Porady

ako na iných DÚ???

proste ja
Žiadala som na DÚ o kompenzáciu preplatku z daňového priznania za rok 2004 a preddavku na 1.Q 2005. Neurobili to a poslali teraz na účet plnú sumu preplatku, takže nemáme zaplatený preddavok. Som rozčúlená... Urobila som niečo zle. Som sa predtým informovala, či to je možné a povedali, že áno, aby som poslala oznámenie a oni sa na mňa vy....

Máte s tým niekto skúsenosti? Ako to robí váš DÚ???
Usporiadat
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ja to tak robim bezne a vzdy mi vyhoveli.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
aj mne to vždy započítali ... práve dnes mi prišlo od nich oznámenie, že na základe mojej žiadosti to započítajú s preddavkami
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
MIRKA
Žiadala som na DÚ o kompenzáciu preplatku z daňového priznania za rok 2004 a preddavku na 1.Q 2005. Neurobili to a poslali teraz na účet plnú sumu preplatku, takže nemáme zaplatený preddavok. Som rozčúlená... Urobila som niečo zle. Som sa predtým informovala, či to je možné a povedali, že áno, aby som poslala oznámenie a oni sa na mňa vy....

Máte s tým niekto skúsenosti? Ako to robí váš DÚ???
chcem sa spýtať, ako si im tú žiadosť doručila? osobne na podateľňu alebo doporučeným listom?
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
presne ako píše Vladan - dal som žiadosť osobne u správkyne - stačilo mi jej slovo na základe dobrých vzťahov - a dnes mám nejaké avízo na doporučenú poštu - verím tomu, že je tam vyrozumenie a odsúhlasenie. tiež som neplatil preddavky za apríl...
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ja mám s nemenovaným DÚ podobné skúsenosti. Nerešpektujú zákony a šíria nepravdivé informácie. Postupujem tak ako mi kážu a tvárim sa že ja som urobila chybu a nepoznám zákony, alebo ich ignorujem, a postupujem podľa svojho uváženia, ale nie vždy sa to oplatí.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
vladan
chcem sa spýtať, ako si im tú žiadosť doručila? osobne na podateľňu alebo doporučeným listom?
osobne do podateľne, myslím, že priamo s daňovým priznaním

stalo sa mi to na DÚ Malacky a DÚ BA VI. V BA pvedali, že som nemala vypisovať oddiel XV. (žiadosť o vrátenie preplatku). v obidvoch prípadoch výška preddavku bola nižšia, ako preplatok...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
MIRKA
V BA povedali, že som nemala vypisovať oddiel XV. (žiadosť o vrátenie preplatku).
tak podľa tohto mohli považovať za dôležitejšie daňové priznanie ako žiadosť ... ak si do daňového priznania uviedla, že chceš preplatok vrátiť, asi väčšiu mieru dôležitosti má info v daňovom priznaní
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
tibor
presne ako píše Vladan - dal som žiadosť osobne u správkyne - stačilo mi jej slovo na základe dobrých vzťahov - a dnes mám nejaké avízo na doporučenú poštu - verím tomu, že je tam vyrozumenie a odsúhlasenie. tiež som neplatil preddavky za apríl...
v BA sa manžel dohodol priamo s jeho správkyňou, ktorá ešte tvrdila, že veď ona to pekne všetko vidí v PC a teda vykompezuje. najprv nechcela ani žiadosť, po druhom telefonáte už chcela a do tretice to takto ....
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
vladan
tak podľa tohto mohli považovať za dôležitejšie daňové priznanie ako žiadosť ... ak si do daňového priznania uviedla, že chceš preplatok vrátiť, asi väčšiu mieru dôležitosti má info v daňovom priznaní
no hej, lenže keby som to tam neuviedla, tak mi pošlú peniaze poštou, čo trvá zase dlhšie a ja ich potrebujem. lenže to ich samozrejme netrápi. a ešte, keby hodili lepší pokec k daňovému (že nevypisovať v prípade kompenzácie), tak by sa to nemuselo stať.

Vy ste ten oddiel nevypisovali???
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
MIRKA
no hej, lenže keby som to tam neuviedla, tak mi pošlú peniaze poštou, čo trvá zase dlhšie a ja ich potrebujem. lenže to ich samozrejme netrápi. a ešte, keby hodili lepší pokec k daňovému (že nevypisovať v prípade kompenzácie), tak by sa to nemuselo stať.
Vy ste ten oddiel nevypisovali???
my sme právnická osoba, také v daňovom priznaní nemáme

... teraz neviem ani ja, či ste chceli peniaze vrátiť alebo započítať ... ak si to uviedla v daňovom priznaní ako žiadosť o vrátenie preplatku na bankový účet, tak asi DÚ postupoval podľa tejto žiadosti
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
vladan
my sme právnická osoba, také v daňovom priznaní nemáme

... teraz neviem ani ja, či ste chceli peniaze vrátiť alebo započítať ... ak si to uviedla v daňovom priznaní ako žiadosť o vrátenie preplatku na bankový účet, tak asi DÚ postupoval podľa tejto žiadosti
keby nám započítali preddavok s preplatok, aj tak nám stále vychádzalo, že nám vrátia cca 100,000.- a tie som chcela poslať na účet.

ale som to vyriešila k mojej spokojnosti: uhradíme to čo najskôr a sankčný úrok vychádza tak malý, že nám ho nevyčíslia :-)
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Mne to započítali sami (nezaplatila som preddavok na 1Q 2005), bez žiadosti. Len mi poslali papier o zápočte.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ja som žiadosť o vrátenie nevypisovala.
Telefonicky mi povedali, že to automaticky dajú na tie preddavky, tak nič špeciálne ohľadne toho som nevypisovala.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Tak papier o zápočte mi ešte neprišiel.
0 0
valientova valientova

valientova je offline (nepripojený) valientova

Kedy mám platiť preddavky na daň z príjmu ako PO za rok 2004?/daňová povinnosť bola do 500 000.-/
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ja som dnes bola na DÚ KE 1 podať opravný Q. prehľad za 1.štvrťrok na preddavky, lebo soft mi vyhodil blbosť a keďže som absolútne nestíhala sa na to pozrieť do 30.4. tak som podala s vedomím "tú blbosť", že veď dám opravný. Tak som zašla za pani , ktorá to má na starosti,s ktorou som už mimochodom viackrát prišla do styku a bola naozaj veľmi milá a ochotne mi celý výkaz opravila a ešte mi aj poradila. Ja som to už len prepísala a odovzdala do podateľni na potvrdenie. Takže vínimky určite existujú aj na daňových úradoch.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Evaman
Ja som dnes bola na DÚ KE 1 podať opravný Q. prehľad za 1.štvrťrok na preddavky, lebo soft mi vyhodil blbosť a keďže som absolútne nestíhala sa na to pozrieť do 30.4. tak som podala s vedomím "tú blbosť", že veď dám opravný. Tak som zašla za pani , ktorá to má na starosti,s ktorou som už mimochodom viackrát prišla do styku a bola naozaj veľmi milá a ochotne mi celý výkaz opravila a ešte mi aj poradila. Ja som to už len prepísala a odovzdala do podateľni na potvrdenie. Takže vínimky určite existujú aj na daňových úradoch.
Ahoj a povieš aj ako sa volala? Alebo aspoň aké máš písmeno? Bo mám tam jednu bývalu frajerku, či to ne ona.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ricij, niekedy je ozaj dobré byť mužom ak sedia na úradoch ženy Mam na DU KE IV takú "milú" pani, že pred návštevou ma rozbolí hlava potom sa tvárim akoby som mala skončených iba 9 tried a potom už dostávam závrate. Ale chodila som aj na DU I a bola som spokojnejšia. Ale nevyberiem si.
Valientova - už som písla v teme preddavky a som teraz na pochybach. Dočítala som sa, že bolo treba zaplatiť do 2,5, za 1.Q ale iní písali, že do 30,6,05
Zabudla som tu nešťastnú knihu v práci.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
tomu, kto to s nimi "vie", patri svet... alebo peniaze???

moj svokor si po roku chodenia a prosikania na DU vybavil odpustenie penalov (aj 70 tis. potesi)
0 0
Kika2 Kika2

Kika2 je offline (nepripojený) Kika2

Doporucujem vzdy v predstihu podat ziadost o vratenie popripade uplatnenie preplatku na dani a to 30 dni pred terminom danovej povinnosti, kedze DU na zaklade ziadosti danovnika ma povinnost vydat rozhodnutie o pouziti ci vrateni preplatku na dani do 30 dni odo dna dorucenia ziadosti na DU. Ak nestihate tento termin, doporucujem splnit si danovu povinnost i ked je jasne, ze v dalsiom zdan.obdobi budete mat nadalej preplatok ale ako vzdy ide o to ako sa rozhodne vas spravca dane, pretoze uz nie je povinnost DU vam vyrubit penale za nedodrzanie dan. povinnosti ale moze vyrubit.....t.j.nemusi!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať