Zavrieť

Porady

ochrana osobných údajov - dátumy na dokumentoch

Súhlasy dotknutých osôb nemám robené formou dodatku k prac. zmluve, ale podpisovali mi zvlášť tlačivo (v júli 2004). Je to OK?
K akému dátumu by to najviac vyhovovalo k 1.3.2003? Aj poverená som bola v júli 2004. S akým dátumom mám vydať smernicu, aby to bolo ako tak v poriadku?
Ďakujem, ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    súhlas od zamestancov mám urobený tak..
    že nemám uvedený presný dátum...
    ale mám tam formuláciu v tom zmysle..
    že tento súhlas nadobúda účinnosť dňom platnosti zákona o OOU ...alebo dňom nástupu do zamestania

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Myslela som to tak ...že keď máš niekoho zamestnaného napr.od 1. 6.1993 ...nemôžeš mu dať podpísať papier SÚHLAS o poskytnutí OU ... k tomu dátumu 1.6.1993 , keď zákon 428/2002 Z.z. je účinný od 1.9.2002 zato buď sa riadiť dátumom nástupu do zamestnania...alebo potom prvou účinnosťou vyššie uvedeného zákona

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    ja som do suhlasu dal retroaktivitu, že... v prípade ak udaje boli spracovane pred podpisom na vyssie uvedený učel zamestnanec to berie na vedomie a suhlasí s tým.... s ich spracovaním a pri podpise som dal datum ked sa to podpisovalo tusím 5.12.2004

    AdkaJ je offline (nepripojený) AdkaJ

    AdkaJ
    Ďakujem všetkým.
    Medzi tým sa mi podarilo spojiť s milým p. Michlíkom na U na OOÚ a ten mi povedal, že ak bola osoba poverená napr. v min. roku, bolo by dobré k 1.5.2005 aktualizovať poverenie a oznámenie prevádzkovateľa o poverení zaslať tiež s dátumom 1.5.2005. Taktiež mi povedal, že písomný súhlas dotknutých osôb bola "nadpráca" nakoľko dávajú súhlas s používaním os. údajov podpisom prac. zmluvy.

    Ďakujem všetkým!

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    AdkaJ
    Ďakujem všetkým.
    Medzi tým sa mi podarilo spojiť s milým p. Michlíkom na U na OOÚ a ten mi povedal, že ak bola osoba poverená napr. v min. roku, bolo by dobré k 1.5.2005 aktualizovať poverenie a oznámenie prevádzkovateľa o poverení zaslať tiež s dátumom 1.5.2005. Taktiež mi povedal, že písomný súhlas dotknutých osôb bola "nadpráca" nakoľko dávajú súhlas s používaním os. údajov podpisom prac. zmluvy.

    Ďakujem všetkým!
    lenže v prac. zmluve nemusíš mať nič o OU...a vtedy by to mohol byť problém

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Mala by som na Vás jednu otázočku, keď dám podpísať zamestnancom súhlas na spracovanie osobných údajov, tak to vyhotovujem dvojmo, jedno zamestnavatelovi a jedno necham zamestnancovi? Lebo ja som im to už totižto dala podpísať, ale len 1 suhlas, mám aj zamestnancom dať tento suhlas, aby to mali?

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ja som bezpečnostný projekt a smernice napísala s dátumom, kedy sme začali prvý krát používať os.údaje zamestnancov. t.j. 3/2004 . Tvárime sa , že máme všetko čo treba a akosi sme pozabudli na prihlásenie inf. systému, tak sme ho prihlásili až v 5/2005.
    Na tejto prihláške sme aj uviedli dátum, kedy sme riadne začali používať inf. systém t.j. 3/2004 . Dodnes nás Úrad na ochr. OÚ v Bratislave nezaregistroval. Kdesi som čítala, že tento úrad má do 31.12.2005 čas nato, kedy nás zeregistruje, prípadne si telefonicky overí či sme sa mali zaregistrovať. Viem, že z pohľadu prac. zmlúv to nemá opodstatnenie, ale my máme obchodné zmluvy , kúpnopredajné zmluvy s FO... .
    Chcem sa opýtať, Vám hneď poslali odpoveď z tohto úradu, že Vám IS registrujú???????

    RudolfB je offline (nepripojený) RudolfB

    RudolfB
    Zdravím Vás. Všetko je super, ale čo rodinní príslušníci, manželka a deti zamestnanca? Niekedy je nutné dať zamestnávateľovi ich osobné údaje - ID určite (pre daňové veci, prídavky a tak.) Ako to riešiť so súhlasom v tomto prípade? Vďaka za reakcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.