Zavrieť

Porady

SUKROMNE AUTO V PODNIKANI A POUZIVANIE MANZELKOU KTORA NEMA VODICAK

Dobry den,

Chcem sa opytat ako by ste postupovali v mojom pripade. Som SZCO mam sukromne auto, ktore pouzivam na podnikanie, zaplatil som Cestnu dan.

Manzelka je tiez zivnostnicka a pracuje v jednej fy. Dost casto sa stava, ze ju nesiem do prace a aj z prace, hlavne ak robi poobede, kto by pustil zenu po desiatej autobusom.

Chcem vediet ci je nejako mozne to dat jej do nakladou taketo cesty ? Alebo to mam davat ako cestu ja a jej to fakturovat ? Alebo mate nejaky postup iny ? Pozor , manzelka nema vodicak a teda nevie ist sama...

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Pochybujem,žeby daňováci kontrolovali vodičský preukaz manželky a podľa mňa
    si môže uplatńovať náklady ako za prenajaté vozidlo,skús si dať hľadať prenajaté vozidlo,
    tam je toho viacej

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Z hľadiska DU je jedno či manželka má alebo nemá vodičák ale tebe by to nemalo byť jedno-ak ju pri cestnej kontrole alebo havárii chytia prídeš o vodičák ty.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    bepo
    Z hľadiska DU je jedno či manželka má alebo nemá vodičák ale tebe by to nemalo byť jedno-ak ju pri cestnej kontrole alebo havárii chytia prídeš o vodičák ty.
    Bepo - tam nejde o riadenie MV ale o DANENIE MV, resp. ako do nákladov! xi xi !

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Cestu z práce a do práce si nemôže účtovať do nákladov. Jedine, ak by išla vybavovať služby ku klientovi, prípadne cesty do poisťovní, na DÚ, pošta, uzatvorenie zmlúv, jednanie a iné...
    Na túto tému tu už bolo viac debát, daj si vyhľadať napr.prenajaté auto...

    joiner je offline (nepripojený) joiner

    joiner
    Dakujem za rady, ale chcem napisat, ze nejedna sa o cestu do prace. Ako zivnostnik ide do "prace" znamena, ze ide na sluzobnu cestu, t.j. ku klientovy kazdy den.

    Ide mi o to, ze ked jej ja prenajmem auto ide jedine o to, aby nekolidovali sluzobne cesty medzi mnou a nou, spravne to chapem ?

    Palo

    SUKROMNE AUTO V PODNIKANI A POUZIVANIE MANZELKOU KTORA NEMA VODICAK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.