Zavrieť

Porady

Člen predstavenstva a odvody

Dobrý deň,
potreboval by som poradiť či je nutné odvádzať z odmeny za výkon funkcie člena predstavenstva v SR zdravotné príp. sociálne poistenie v prípade, že žijem dlhodobo v zahraničí, kde mám aj tzv. ťažisko záujmov. Názor audítora je, že v čase výkonu funkcie som považovaný za zamestnanca spoločnosti a odvody za zdravotné poistenie by mali byť odvádzané do zahraničia.
Je možné podľa vášho názoru vykonávať túto funkciu na základe dohody o vykonaní práce a vyhnúť sa tým plateniu odvodov?
Ďakujem. Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nie. Ako člen predstavenstva však môžete vykonávať funkciu bez nároku na odmenu.

    martin9 je offline (nepripojený) martin9

    martin9
    Ďakujem, tá odmena je ale dôležitá na pokrytie najmä cestovných nákladov spojených s touto funkciou.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Keďže "ťažisko záujmov " je v zahraničí, či majú byť z odmeny člena predstavenstva platené odvody na SP a ZP, závisí od zahraničných predpisov v danej oblasti. Treba sa teda informovať v príslušnom štáte.

    Člen predstavenstva a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.