Zavrieť

Porady

auto N1 aj na sukromne ucely ?

Dobry den, chcem Vas poprosit o radu, moze si podnikatel, ktory kupil auto N1 odobrat "mriezku" z auta von, ak chce toto auto pouzivat aj na sukromne ucely? V pripade, ze tam ta mriezka je, sa v tom aute neda dokopy nic previezt. Ide mi o to, aky by som mohol mat postih v pripade, ak by ma niekto chcel kontrolovat, alebo , ako by som si to mohol oddovodnit. Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    dakujem. Ja som len potrebovala vediet, kto je vlastne kompetentny ma kontrolovat, je zrejme, ze to mozu byt policajti, aj DU. Ide mi viac o tych policajtov :-)

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    monikahrabcakova Pozri príspevok
    Dobry den, chcem Vas poprosit o radu, moze si podnikatel, ktory kupil auto N1 odobrat "mriezku" z auta von, ak chce toto auto pouzivat aj na sukromne ucely? V pripade, ze tam ta mriezka je, sa v tom aute neda dokopy nic previezt. Ide mi o to, aky by som mohol mat postih v pripade, ak by ma niekto chcel kontrolovat, alebo , ako by som si to mohol oddovodnit. Dakujem vopred.
    To je nejake smiešne N1, t.j. MV konštruované a vyrobené na prepravu tovaru , keď sa v ňom dokopy nič nedá odviezť .....
    Hlavne sa treba zamerať na otázku, kto je kompetentný kontrolovať oprávnenosť nároku na odpočet DPH a pozrieť si pri tom aj evidenciu jázd .

    Jameson je offline (nepripojený) Jameson

    Jameson
    Johanka, je to smiešne, ale je to fakt. Mne policajt (ktorý ma skasol o tisícku kvôli neupevnenej mriežke - a to som ju mal v aute, iba sklopenú!) povedal, že keď som vedel, že budem voziť náklady, nemal som kupovať nákladné auto. Pre zaujímaovsť, nákladový priestor auta s mrežou mám 700 ccm, bez mreže 2000 ccm (čo je teda dosť veľký rozdiel). Nádherná ukážka logiky našej legislatívy a kompetentných "orgánov"... Takže inak povedané: nemáte mriežku, tak v lepšiom prípade vás to vyjde na 1000ku, v horšiom na 2000 a v najhoršiom prídete o techničák a EČV, keďže na vozidle bol vykonaný neoprávnený technický zásah a teda nie je spôsobilé pre používanie na pozemných komunikáciach...

    auto N1 aj na sukromne ucely ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.