Zavrieť

Porady

Firemné košele a kravaty

Dobrý deň, dostala som faktúru za firemné košele a kravaty z ČR, je na nich našité logo našej firmy a zamestnanci ich majú oblečené na výstavách a pri navštevovaní našich zákazníkov - ide o obchodných zástupcov. Faktúrku samozdaním, zaúčtujem ako službu (reklamu) na 518 a kam to môžem uviesť do daňového priznania? Bude riadok 09 pre základ dane a pre daň riadok 10 v poriadku? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    tá firma v čechách vám robila len službu ušitie- vy ste dodali materiál alebo sa všetko šilo z ich materiálov ?
    lebo jedno je služba a druhé tovar, a v tom je rozdiel, lebo ti to bude vstupovať do rôznych riadkov Dp DPH
    človiečik Vladimír Ozimý
    gjana Pozri príspevok
    Dobrý deň, dostala som faktúru za firemné košele a kravaty z ČR, je na nich našité logo našej firmy a zamestnanci ich majú oblečené na výstavách a pri navštevovaní našich zákazníkov - ide o obchodných zástupcov. Faktúrku samozdaním, zaúčtujem ako službu (reklamu) na 518 a kam to môžem uviesť do daňového priznania? Bude riadok 09 pre základ dane a pre daň riadok 10 v poriadku? Ďakujem.
    pochybujem že česká spoločnosť vám poskytla reklamnú službu. Ako je hore uvedené spoločnosť v CŘ vám poskytla
    a) buď len službu šitia
    b) dodanie celého oblečenia, .t.j. tovaru

    V prípade ak pôjde o šitie, potom si treba zadefinovať kde je predmet dane. Ako zadefinovať túto službu podľa základného pravidla t.j miesto dodania je tam kde má dodávateľ sídlo alebo ide o prácu na hnuteľnom majetku, t.j. oblečenie a potom sa presúva daňová povinnosť na SK?
    Ak vám dodali celé oblečenie ako tovar potom ak ide o platiteľov, je to jednoznačne intrakomunitárna dodávka vy máte povinnosť zdaniť a nárokovať si DPH v prípade ak máte naň nárok...v tomto prípade bude nárok vznikať ak ste platiteľ dane ktorý dodáva tovary a služby s DPH.

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Ospravelňujem sa, nenapísala som všetky potrebné informácie. Tie košele aj kravaty dala ušiť naša materská spoločnosť v ČR a prefakturovala to nám jej organizačnej zložke. My sme nič nedávali ani materiál ani nášivku s logom. Sme platitelia DPH a dodávame tovary a služby s DPH.
    človiečik Vladimír Ozimý
    gjana Pozri príspevok
    Ospravelňujem sa, nenapísala som všetky potrebné informácie. Tie košele aj kravaty dala ušiť naša materská spoločnosť v ČR a prefakturovala to nám jej organizačnej zložke. My sme nič nedávali ani materiál ani nášivku s logom. Sme platitelia DPH a dodávame tovary a služby s DPH.
    takže ja by som jednoznačne považoval dodanie tovaru...

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    gjana Pozri príspevok
    Dobrý deň, dostala som faktúru za firemné košele a kravaty z ČR, je na nich našité logo našej firmy a zamestnanci ich majú oblečené na výstavách a pri navštevovaní našich zákazníkov - ide o obchodných zástupcov. Faktúrku samozdaním, zaúčtujem ako službu (reklamu) na 518 a kam to môžem uviesť do daňového priznania? Bude riadok 09 pre základ dane a pre daň riadok 10 v poriadku? Ďakujem.
    Čo sa týka účtovania:
    http://www.porada.sk/t72876-pracovny-odev.html
    http://www.porada.sk/t44346-pracovne-osatenie.html
    a smernica je potrebná.

    Firemné košele a kravaty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.