Zavrieť

Porady

Majetok poskytnutý na podporu predaja

Ahojte,

Naša spoločnosť za účelom zvýšenia predaja poskytuje klientom tlačiarne,počítače, LCD monitory bezodplatne, a klienty za zaviažu po dobu používania uvedeného majetku odobrať tovar v určitej hodnote.
Je spoločnosť z takto bezodplatného poskytnutia majetku odviesť DPH( t.j. pôjde o dodanie za protihodnotu v zmysle §8 ods.3 zákona o DPH) ??

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    jednoznačne by som to nepovažoval za bezodplatné dodanie pretože ide o podnikateľský vzťah kedy si zaväzujete osobu aby od vás odoberala služby alebo tovary a tým pádom budete odvádzať DPH z takto dodaných tovarov a služieb. Osobne by som dph na výstupe neodvádzal nemalo by to logiku a opodstatneníe z pohľadu DPH kedy mi vzniká nárok na odpočítanie DPH.

    Vameti je offline (nepripojený) Vameti

    Vameti
    Chcela by som sa spýtať a nebolo by potom lepším riešením vystaviť im na konci roka nájom napr.tlačiarne za 1,-Sk+DPH?

    Vameti je offline (nepripojený) Vameti

    Vameti
    Nebolo by potom lepším riešením vyfaktúrovať im nájom napr.tlačiarne na konci roka za 1 Sk+ DPH ?

    Majetok poskytnutý na podporu predaja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.