Zavrieť

Porady

Výpočet materskej

Dobrý deň, čítala som viacero príspevkov ako vypočítať materskú, ja mam však asi špecifický prípad. Niekedy na budúci týždeň nastupujem na materskú.Momentálne mám už iba zamestananie na čiastočný úvazok 5000,- hrubá mzda z ktorého mi platia aj odvody. Moj úväzok na TPP ktorý mi trval súbežne s týmto čiastočným mi skončil v septembri 2008, nakoľko sa organizácia zrušila (tam som mala cca tých 35.000,- HM).
Ako mi teraz vypočítajú materskú?
Viem že sa asi bude počítať za rok 2007 ale z ktorých zamestnaní? Tento čiastočný úväzok mám od 6.11.07 a popri ňom som mala aj ten TPP (ktory skoncil teraz v septembri 08) - z čoho mi budu teda rátať denný vymeriavací základ? Snáď nie z toho čiastočného úväzku, veď to by mi vyšlo nejakých 55% z 5000,- čo je cca 2500,-
Ďakujem Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Materská sa bude počítať z existujúceho nemocenského poistenia, teda z toho zamestnania, ktoré máte momentálne - na čiastočný úväzok so mzdou 5000 Sk.

    Na už ukončené zamestnanie sa v takomto prípade neprihliada - započítajú sa len dni ukončeného zamestnania - pri posudzovaní, či nem. poistenie trvalo aspoň 270 dní za posledné dva roky pred pôrodom - ale nezohľadní sa príjem v ňom dosiahnutý.

    Čiže materské bude 55% z 5000 Sk.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Ak sa nemýlim, pokiaľ vychádza malá materská, štát dopláca žene do výšky rodič.príspevku...dnes to je tuším cca 4.800,-Sk.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    ...ale prečo sa uspokojiť so 4800 Sk mesačne, keď môže mať na materskej 16500 Sk mesačne...

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    dokonca by som povedala, že ak tvoj terajší PP na čiastočný úväzok začal 6.11.07 a v tom čase, až do konca roku 2007, si mala v druhom zamestnaní hrubú mzdu cca 35000, tak z tohto druhého PP na čiast.uväzok si mala mať vymeriavací základ pre nemoc.poistenie zametnanca rovný nule. Takže v tom prípade ti síce vznikne nárok na materské, no tvoj denný VZ bude 0Sk a aj denná dávka materského bude 0Sk.

    Takže ak nič nespravíš, budeš ozaj, podla mna, poberať len rodič.príspevok t.č. 4780,- Sk.

    Bohužial, takto sa materské ráta. Jedine rýchlo uzatvoriť nový PP s maximálnym VZ na 1kalend.den v rozhodujúcom období.
    Naposledy upravil brčko : 02.11.08 at 13:12 Dôvod: rodič.príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.