Zavrieť

Porady

Švajčiarsko-daň a potvrdenie o rezidencii

Dobrý deň, hľadala som po porade, ale nič podobné som tu vôbec nenašla. Preto sa chcem opýtať, či niekto z Vás nemá s týmto nejaké skúsenosti. Moja sestra pracuje na PZ vo Švajčiarsku. Keďže sa chce vyhnúť zbytočnému plateniu daní, bola sa informovať na DÚ na Slovensku, kde jej povedali, že ak nechce doplácať daň, tak musí doniesť zo Švajčiarska potvrdenie o rezidencii. Lenže ani tu ani vo Švajci jej nevedeli povedať o aké tlačivo ide, teda presný názov alebo označenie, resp. niečo podobné. V BA na DÚ na ňu vyletela, že ona v hlave všetko nenosí. Tak už pár týždňov behá po úradoch a po ambasáde vo Švajčiarsku a zháňa tlačivo a každý iba nechápavo krúti hlavou. Tak čo potom taký človek? Má platiť i tu i tam, lebo úradníci nevedia aké tlačivo je potrebné???? Neviete teda niekto o aké tlačivo ide? Vopred Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Otázne je, či jej to vôbec pomôže, určovanie rezidencie je strašne komplikovaná vec o tom tu nájdeš diskusií až až ... nechcem ťa strašiť, ale skús pozrieť napríklad toto:
    http://www.porada.sk/t76563-urcenie-rezidencie.html

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    my sme dávali na dú daňovú rezidenciu z írskej republiky - všetko o.k.

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    Ďakujem Vám obom za odpoveď. Vyzerá to fakt trošku hrôzostrašne Ale čo už, keď ani úradníci nevedia čo poradiť. Pekný deň

    Švajčiarsko-daň a potvrdenie o rezidencii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.