Zavrieť

Porady

Musí mať účtovníčka ERP?

Ahojte.

Chcem sa opýtať, či SZČO - účtovníčka musí mať registračnú pokladňu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Janka6685
    Ahojte.

    Chcem sa opýtať, či SZČO - účtovníčka musí mať registračnú pokladňu?

    Ďakujem
    nie .

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Stačilo by napr. vypísať PPD?

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Skôr by som vystavila faktúru a k tomu potom PPD ako úhradu pohľadávky ..
    Janka6685
    Stačilo by napr. vypísať PPD?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Janka6685
    Stačilo by napr. vypísať PPD?
    V prípade, ak úhrada vyplýva priamo zo zmluvy o výkone účtovníckych prác, resp. iného dokladu.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem.

    A čo si myslíte o tom, že väčšina firiem má účtovníčky na dohody, aj keď spracovanie účtovníctva je asi pravidelne sa opakujúca činnosť?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Janka6685
    Ďakujem.

    A čo si myslíte o tom, že väčšina firiem má účtovníčky na dohody, aj keď spracovanie účtovníctva je asi pravidelne sa opakujúca činnosť?
    Ja vystavujem OF a k tomu PPD, alebo príjem na účet.
    To, že to tak robia, nosia kožu na trh!

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ako má potom podnikateľ zabezpečiť účtovníčku, tak aby to bolo v súlade so zákonom a zároveň pre neho výhodné?

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    O tých dohodých pre účtovníkov som tu kedysi písala aj ja. Radili mi uzavrieť skrátený praconý pomer. My máme tiež externého účtovníka. Dohoda to podľa živnostíkov byť nemôže, živnosť si urobiť nechce tak jedine ten SPP.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    ...a ak má účtovníčka živnosť, tak potom sa to rieši ako?

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Uzatvorila by som každý štvrťrok jednu dohodu, ale s tým súvisí zase viacej práce, pretože je potrebne ju prihlasiť a odhlasiť na soc. poistenie.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dohodnú sa,čo bude pre firmu SZČO spracovávať a SZČO bude faktúrovať spracované.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Tak potom, nech fakturuje. A to je najlepšie. Ak nechce môže uzatvoriť dohody, tak ako som písala predtým, ale ta fakturácia je najlepšia.

    Janka6685
    ...a ak má účtovníčka živnosť, tak potom sa to rieši ako?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [QUOTE=Janka6685]...a ak má účtovníčka živnosť, tak potom sa to rieši ako?
    [/QUOTE

    Účtovníčka so ŽL potom svoje práce fakturuje podľa dohody s klientom . A stým sú potom už spojené aj odvody do ZP a SP .

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Čiže: účtovníčka pracujúca na živnosť nemusí byť u podnikateľa zamestnaná na dohodu ani na TPP. Stačí, ak mu bude vystavovat faktúru a svoju odmenu účtovať na PPD.
    Podnikateľ si potom môže jej odmenu zahrnúť do výdavkov ovpl. ZD na základe faktúry?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Janka6685
    Čiže: účtovníčka pracujúca na živnosť nemusí byť u podnikateľa zamestnaná na dohodu ani na TPP. Stačí, ak mu bude vystavovat faktúru a svoju odmenu účtovať na PPD.
    Podnikateľ si potom môže jej odmenu zahrnúť do výdavkov ovpl. ZD na základe faktúry?
    PPD vypíšeš ak by Ti podnikateľ vyplácal faktúru v hotovosti . Ak ju bude hradiť cez BÚ tak PPD nevypisuješ .

    Podnikateľ na základe úhrady Tvojej faktúry si túto zaúčtuje do výdavkov ovplyvňujúcich ZD .

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem všetkým za pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.