Zavrieť

Porady

vratné obaly-keg

Ahojte, chcem poprosiť o názor k nasledovnej otázke:
Máme reštauráciu, nakupujeme nápoje vo vratných sudoch -keg.
Niektoré firmy tieto kegy(vratné sudy) predávajú aj s dph a niektoré firmy pri predaji kegu neuplatňujú dph.
Môžem napr. kúpiť vo firme A za cenu 1008,40 Sk+ 191,60 dph (zdaňujú)
Vrátiť keg vo firme B za cenu 1200,- Sk (nezdaňujú kegy).
Vrátenie kegov firme B nefakturujeme, firma B nám vystaví mínusový pokladničný doklad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    DPH pri vratných obaloch je jednoznačne zadefinované v § 19 ods. 10. Osobne si myslím že tí čo vám vystavujú kegy s DPH nepostupujú správne. DPH pri vratných obaloch sa vysporiadáva k 31.12. a to len ten kto ako prvý uvedie obaly na trh (výrobca, dovozca) pre ostatných nejde o predmet dane...pričom je určený aj spôsob výpočtu v § 19 ods. 10 zákona o DPH

    Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

    vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
    Ďakujem za odpoveď.
    Súhlasím s Vami.
    Myslím si , že sa môžem oprieť aj o §22 ods.3.

    Ale môžeme si potom uplatňovať odpočet u tých kegov , ktoré nám vystavujú aj s dph.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Ada9 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.
    Súhlasím s Vami.
    Myslím si , že sa môžem oprieť aj o §22 ods.3.

    Ale môžeme si potom uplatňovať odpočet u tých kegov , ktoré nám vystavujú aj s dph.
    ak postupujú v rozpore zo zákonom o DPH tak nárok na odpočítanie nevzniká. takže by som si najskôr preveril postup dodávateľa na základe čoho vystavujú vratné obaly s DPH a následne na to by som sa rozhodol čo a ako...

    M77 je offline (nepripojený) M77

    M77
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    DPH pri vratných obaloch je jednoznačne zadefinované v § 19 ods. 10. Osobne si myslím že tí čo vám vystavujú kegy s DPH nepostupujú správne. DPH pri vratných obaloch sa vysporiadáva k 31.12. a to len ten kto ako prvý uvedie obaly na trh (výrobca, dovozca) pre ostatných nejde o predmet dane...pričom je určený aj spôsob výpočtu v § 19 ods. 10 zákona o DPH
    Dovážame víno s vratnými obalmi z EÚ a nakupovali sme tiež v SR. (Sme platitelom DPH). Je mi jasné že daňovú povinnosť mám k 31.12.2008 z vratných obalov ktoré som predala a odbratelia mi ich nevrátili. Ale moja otázka je: obaly ktoré dovážam z EU patria pod §11 - nadobudnutie tovaru z EU? Takže v tom mesiaci ako ich nadobudnem, ich zdaním aj odpočítam DPH a uvediem to v daňovom priznaní v riadku 07 a 08? Alebo to vôbec nezarátam nikde a behom roka s tým nič nerobím?

    dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

    Daňový špekulant dr.kuko
    M77 Pozri príspevok
    Dovážame víno s vratnými obalmi z EÚ a nakupovali sme tiež v SR. (Sme platitelom DPH). Je mi jasné že daňovú povinnosť mám k 31.12.2008 z vratných obalov ktoré som predala a odbratelia mi ich nevrátili. Ale moja otázka je: obaly ktoré dovážam z EU patria pod §11 - nadobudnutie tovaru z EU? Takže v tom mesiaci ako ich nadobudnem, ich zdaním aj odpočítam DPH a uvediem to v daňovom priznaní v riadku 07 a 08? Alebo to vôbec nezarátam nikde a behom roka s tým nič nerobím?
    Dobry den, mam rovnaky problem vie to niekto rozlusknut...prosim napiste odpoved, dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.