Zavrieť

Porady

reklamná činnosť pre EU

Prosím o radu . Ak vystavím faktúru pre odberateľa s IČ DPH registrovaného v EÚ a fakturujem mu reklamnú činnosť vykonanú u nás na Slovensku, má tam byť DPH alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

    Katarina1
    My poskytujeme tiez reklamne sluzby, a ked je to napr. inzercia na reklamu vyrobkov, tak bez DPH, ale ked je to iba inzerat na pracu (toto ako mi na skoleni bolo povedane nie je "inzercia") tak s DPH. Neviem ako ostatni?

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    Ak ide o reklamné služby, vzťahuje sa na miesto dodania, §15 ods. (8) a (7). Takže ja by som fakturoval bez DPH.

    JOJA je offline (nepripojený) JOJA

    JOJA
    Katarina1
    My poskytujeme tiez reklamne sluzby, a ked je to napr. inzercia na reklamu vyrobkov, tak bez DPH, ale ked je to iba inzerat na pracu (toto ako mi na skoleni bolo povedane nie je "inzercia") tak s DPH. Neviem ako ostatni?
    Prosím o pomoc! Trochu som sa "hrabala" v príspevkoch, pretože potrebujem odpoveď. My máme opačný prípad. Dali sme si inzerát na firmu a výrobky v anglickom časopise. FA. bola bez DPH. Mám urobiť samozdanenie??? Poraďte prosím. Je inzercia reklama????

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    JOJA
    Prosím o pomoc! Trochu som sa "hrabala" v príspevkoch, pretože potrebujem odpoveď. My máme opačný prípad. Dali sme si inzerát na firmu a výrobky v anglickom časopise. FA. bola bez DPH. Mám urobiť samozdanenie??? Poraďte prosím. Je inzercia reklama????
    Inzercia je reklama JKP 74.40.11- zhrňa aj poskytovanie miesta na inzerciu.
    Takže ja by som to samozdanila.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    anita
    Prosím o radu . Ak vystavím faktúru pre odberateľa s IČ DPH registrovaného v EÚ a fakturujem mu reklamnú činnosť vykonanú u nás na Slovensku, má tam byť DPH alebo nie?
    bez DPH podľa15/7 ak tu nemá prevádzkateň alebo miesto podnikania pre ktoré sa tá inzercia robí.
    V opačnom prípade s DPH §15/1.

    JOJA je offline (nepripojený) JOJA

    JOJA
    ALBO
    Inzercia je reklama JKP 74.40.11- zhrňa aj poskytovanie miesta na inzerciu.
    Takže ja by som to samozdanila.
    Ďakujem za odpoveď. Joja

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ak platca DPH v inom členskom state vystavil za reklamu fa bez DPH neplatcovi DPH na SK, musi si to neplatca samozdanit?

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    nika.sum
    Ak platca DPH v inom členskom state vystavil za reklamu fa bez DPH neplatcovi DPH na SK, musi si to neplatca samozdanit?
    Vie mi niekto poradit?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    nika.sum
    Ak platca DPH v inom členskom state vystavil za reklamu fa bez DPH neplatcovi DPH na SK, musi si to neplatca samozdanit?
    Ano ak je podnikajúca osoba (podľa § 69/3). FO nepodnikajúca nemusí.

    reklamná činnosť pre EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.